خاتمی: ما از جمهوری اسلامی دفاع می کنیم!


با تکرار شرط آزادی فتنه گران برای حضوردر انتخابات؛

محمد خاتمی در ادامه فعالیت های خود برای بازگشت فتنه گران به عرصه سیاسی کشور گفت:
 «بایدحصرها و حبس‌ها منتفی شود تا همگان در انتخابات شرکت کنند.ما که خواستار انتخابات مطلوب و سالم هستیم از جمهوری اسلامی و نظامی که مردم به آن رأی دادند دفاع می‌کنیم.»
به گزارش جام نیوز، شب گذشته 28 تیرماه سایت شخصی محمد خاتمی، اقدام به انتشار سخنان وی در دیدار با اعضای انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان دانشگاه شیراز کرد.
خاتمی که مدت ها در تلاش است تا راه را برای بازگشت فتنه گران به عرصه سیاسی کشور بازکند، در این دیدار گفت: «انتخابات حق ما است و اگر اعتراض داریم کسی حق ندارد انتخابات آزاد را از مردم بگیرد و در انحصار یک جریان خاص درآورد.»
وی ادامه داد: «راه نجات کشور بازگشت به ارزش‌های انقلاب و روح قانون اساسی است. انتخابات شاه‌بیت مردم‌سالاری است. مردم‌سالاری بدون انتخابات آزاد معنایی ندارد. آزادی بدون انتخابات سالم معنایی ندارد.»
خاتمی که در پایان دوره ریاست جمهوری اش علناً دانشجویان را بخاطر اعتراض به عملکردش به اخراج تهدید کرد، افزود: «فضا باید باز شود، در دانشگاه‌ها و مجامع میزگرد پرسش‌وپاسخ گذاشته شود، احزاب و گروه‌ها آزادانه فعالیت کنند، نماینده و نامزد داشته باشند، صراحت‌های قانون اساسی را رعایت کنید، حصرها و حبس‌ها منتفی شود تا همگان در انتخابات شرکت کنند.»
محمد خاتمی در ادامه سخنان خود گفت: «ما که خواستار انتخابات مطلوب و سالم هستیم از جمهوری اسلامی و نظامی که مردم به آن رأی دادند دفاع می‌کنیم و کسانی که مدعی‌اند فلان نهاد که قدرت و سلاح و زور و امکانات بدون پاسخ‌گویی دارد یا باندهای خاص باید تعیین‌کننده باشد به نظام ضربه می‌زنند.»
خاتمی بدون اشاره به خیانت ها و ظلم هایی که خود و هم حزبی هایش در دو سال گذشته نسبت به نظام مرتکب شدند، آن هم به بهانه یک ادعای دروغین که باعث ضربه به حیثیت نظام در داخل و خارج از کشور شد، با اتهام زنی به ارگان های مختلف جمهوری اسلامی افزود: «جریاناتی هستند که جز فحاشی و تهمت‌زنی و بگیر و ببند و ترور شخصیت، کاری ندارند و متأسفانه مصونیت هم دارند و این‌ها هستند که به نظام و اسلام و انقلاب ضربه می‌زنند.اگر برگزارکنندگان بی‌طرف باشند، نیروهای نظامی و امنیتی دخالت نکنند، همه جریان‌ها بتوانند نامزد داشته باشند، نمایندگان مردم و احزاب و گروه‌ها بتوانند از مرحله رأی‌گیری تا اعلام نتایج ناظر باشند آنگاه است که انتخابات پرشور و تعیین‌کننده برگزار خواهد شد.»
البته خاتمی توضیح نداد منظور وی از آزادی در انتخابات چیست؟! اگر منظورش حضور اصلاح طلبان در انتخابات مجلس است که اساساً خود اصلاح طلبان هستند که برای حضور در انتخابات شرط و شروط تعیین کردند و خواهان آزادی فتنه گران هستند وگرنه نظام هیچ محدودیتی برای حضور آنها در انتخابات قائل نشده است؟!
اگر هم منظور وی از آزادی در انتخابات، حضور فتنه گران است که در آن صورت باید اجازه داد تا قاتلان و قاچاقچیان هم در انتخابات مجلس کاندید شوند! چرا که اقدامات فتنه گران به مراتب خطرناک تر و وقیح تر از اقدامات این مجرمان است؟!
گفتنی است ادعای استفاده از زور و قدرت در انتخابات ادعایی است که از سال 84 و همزمان با شکست اصلاح طلبان در انتخابات های گوناگون و روی گردانی مردم، از سوی این گروه برای پنهان کردن خشم مردم از آنها مطرح شده است در حالی که غافل هستند که مجری انتخابات اصلاح طلبان بوده اند و اگر قدرت و زور در انتخابات نقش آفرینی کرده است از ناحیه آنها بوده است.
لازم به یادآوری است گرچه اعتراض حق تمامی انسان هاست و هیچگاه بخاطر اعتراض کسی را از انتخابات محروم نمی کنند ولی کسانی که آقای خاتمی به حمایت از آنها برخواسته و مدعی است آنها صرفاً اعتراض دارند افرادی هستند که با طرح ها و اقدامات خود قریب به 8 ماه فضای شهر تهران را ملتهب کرده و به بهانه اعتراض هراز چندگاهی به خیابان ها آمده و اقدام به ایجاد اغتشاش و ناامنی کردند تا جایی که اقدامات آنها از یک اعتراض به ظاهر ساده به پروژه براندازی تبدیل شد و به همین جهت مردم خواهان برخورد شدید با آنها و حتی اعدام برخی از آنها شده اند.
1/106

--------------------------------------------------------
بی خیال بحرین؛ ای وای نروژ !!

خونهایی که خاتمی ندید + عکس
سید محمد خاتمی با صدور پیامی، کشتار مردم نروژ را محکوم کرد.


به گزارش جام نیوز سید محمد خاتمی، رییس جمهور سابق ایران، در پیامی به « کیل مگنه بوندویک» نخست وزیر سابق نروژ، این حملات را محکوم کرد.
در این پیام، که سایت شخصی سید محمد خاتمی آن را منتشر کرده است، وی با ابراز تسلیت به ملت و دولت نروژ، اظهار می دارد: «این که حتی جامعه‌ای آزاد و اهل مدارا، ملتی آرام و صلح دوست در نروژ نیز از خشونت و افراطی‌گری مصون نیست، حاکی از ریشه‌دار بودن این پدیده خطر‌بار در جهان کنونی است که مسئولیت ما و شما و همه تلاش‌گران و دل بستگان راه صلح و گفت‌و‌گو را مضاعف می‌کند.»
خاتمی در این پیام آورده است: «ملت بزرگ ایران که خود از قربانیان تروریسم وحشی و بی‌نقاب بوده است به خوبی رنج ملت بزرگوار شما را از این جنایت درک می‌کند. در دنیای ما که با کمال تأسف غلبه با خشونت و زور و سلطه‌گری از یک‌سو و استبداد و عقب‌ماندگی و تحقیر‌شدگی از سوی دیگر است، در غیبت عنصر ناب “عدالت” این پدیده شوم (تروریسم) امکان ظهور و رشد بیشتر یافته است.»
رییس جمهور سابق ایران با تاکید بر گفت‌و‌گو و تفاهم بر اساس احترام متقابل، هرگونه خشونت در جهان معاصر را محکوم کرده، بیان می دارد: «هرگونه خشونت را چه ناشی از استیلاطلبی و منفعت‌گرایی‌های ظالمانه باشد و چه به صورت تروریسم ظاهر شود محکوم می‌کنیم و بر صلح مبتنی بر عدالت میان افراد و جوامع و نفی و حذف تعصبات توهم‌آمیز و بی‌عدالتی از عرصه حیات بشری تأکید می‌نماییم.»
اگر چه قتل عام مردم بی گناه در نروژ و یا هر جای دیگر جهان امری مذموم و ناپسند است و ابراز همدردی جناب خاتمی از این باب امری پسندیده است، اما جای تاسف است که وی از ابتدای قیام مردم بحرین بر علیه همان چیزی که آن را " استیلاطلبی و منفعت‌گرایی‌های ظالمانه " نامیده است تاکنون کوچکترین پیامی صادر نکرده است.

گویا از منظر خاتمی خون دوستان نروژی ایشان رنگین تر از خون شیعیان مظلوم بحرین است.
 

انتهای خبر / کد خبر ۹۵۴۱
--------------------------------------------------------
واکاوی نقش خاتمی در اغتشاشات سال 1388

سید محمد خاتمی در حال مسخره کردن هم وطنان آذری

کلیپ از ابتدا تا انتهای ریاست محمد خاتمی

عکسی که به واسطه آن خاتمی شهیدآوینی را توبیخ کرد.

چهره واقعی خاتمی

ترور خاتمی

---------------------------------------------------------
دانلود هفت مستند در مورد فتنه 88

چرا 'آقا' همچنان از فتنه می گویند؟

فتنه 88 به روایت ملک سلیمان

متن مصاحبه میرحسین موسوی با مجله تایم یک روز قبل از انتخابات

فایل صوتی صحبتهای سردار مشفق در مورد اصلاحات و پشت پرده انتخابات

دانلود کتاب شنبه پس از انتخابات

چرا رهبری فردای روز انتخابات به رئیس جمهور تبریك گفتند؟

روزشمار حوادث مهم انتخابات ریاست جمهوری دهم

تحلیل مسائل انتخابات - دکتر عباسی +دانلود تصویری
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.