تصاویری برای دوست داران آمریكا!

تصاویری برای دوست داران آمریكا!

هرسال تعداد زیادی از كودكان در عراق و افغانستان به جهت استفاده آمریكا از سلاحهایی با اورانیوم ضعیف‌شده در این كشورها، به شكل ناقص به دنیا می آیند. این كودكان كه اغلب با شكل و شمایل هولناك متولد می شوند به «كودكان هیولایی» معروف شده اند. كودكانی كه مادران آنها نیز هنگام تولد با وحشت به آنها می نگرند.
این كودكان البته تنها در عراق و افغانستان به دنیا نمی آیند. ژاپن، ویتنام، لائوس و . . . هم به‌جهت استفاده آمریكا از این سلاحها قربانی این اتفاق تلخ و سیاه هستند...

دیدن ادامه تصاویر برای افراد بی‌جنبه توصیه نمی‌شود!

پایگاه اطلاع رسانی عرب 48نوشت: از جمله سوال‌هایی كه پس از چند سال‌ خروج اشغالگران آمریكایی از عراق هنوز در محافل بین المللی و عراقی مطرح است، این كه آیا آمریكایی‌ها از سلاح‌های هسته‌ای در جنگ خویش علیه عراق استفاده كردند یا خیر؟
این سوالی است كه چندی پیش و برای چندمین بار در برنامه‌ای مطرح شد كه رادیو "France Info " با مشاركت مجله فرانسوی "Paris-Match " درباره اوضاع كودكان شهر فلوجه آن را پخش كرد.

* فلوجه دژ انتفاضه به اشغال نظامیان آمریكایی درمی‌آید

در آوریل سال 2004 شهر فلوجه كه تقریبا در 50 كیلومتری بغداد قرار دارد و دژ انتفاضه عراق بشمار می‌آمد به اشغال نیروهای آمریكایی درآمد و نظامیان آمریكایی هر آنچه خواستند با این شهر كردند. از آن زمان تا كنون وجهه مشخصه این شهر كه به یكی از خصوصیات دائمی آن تبدیل شده، به دنیا آمدن كودكان هیولایی است و به نوشته مجله پاریس مچ هم اكنون داشتن حداقل یك كودك هیولایی در خانواده‌های ساكن فلوجه به امری عادی و طبیعی تبدیل شده و هیچ آمار رسمی درباره تعداد این نوع كودكان در این شهر بطور خاص و در سراسر عراق بطور عام ارائه نشده است.

* تاكید اسكای نیوز انگلیس بر تولد كودكان هیولایی در فلوجه

این فقط مطبوعات یا رادیو و تلویزیون فرانسه نیستند كه به توجه‌اشان به كودكان هیولایی فلوجه جلب شده، بلكه پیش از آن و در می سال 2008 تلویزیون "اسكای نیوز " (Sky News) انگلیس نیز از بالا بودن میانگین به دنیا آمدن كودكان هیولایی در فلوجه سخن گفته بود و در همان سال سخنگوی سازمان مردمی دفاع از حقوق بشر "ONG " از تولد 200 مورد كودك هیولایی در فلوجه پس از انفجار بمب در این شهر سخن گفته بود

* اعتراف پزشك بیمارستان فلوجه بر به دنیا آمدن اینگونه كودكان

یكی از پزشكان دارای برد تخصصی كودكان در بیمارستان شهر فلوجه در مصاحبه با روزنامه گاردین تاكید كرده بود كه وی حداقل 37 مورد كودك هیولایی را به دنیا آورده و خود دارای سه كودك 3 تا 6 ساله است كه قادر به راه رفتن یا به تنهایی غذا خوردن نیستند.

* هراس پزشكان دیگر از سخن گفتن درباره اینگونه كودكان

اما دیگر پزشكان بیمارستان شهر ترجیح می‌دهند، سكوت كنند و اگر هم قرار باشد، سخنی در ارتباط با تولد اینگونه كودكان بگویند، تا جای ممكن از اراتباط دادن موضوع به نبردها و جنگ‌هایی كه در سال 2004 شاهد آن بود، پرهیز و پیش‌بینی می‌كنند، علت تولد چنین كودكان هیولایی آلودگی هوا، تشعشعات، آلاینده‌های شیمیایی، داروهای مورد استفاده در دوران بارداری، سوء‌تغذیه و استرس‌های مادر باشد.

* تولد كودك سه‌سر

در مارس 2010 این بار نوبت خبرنگار بی‌بی‌سی بود تا موضوع كودكان هیولایی فلوجه سوژه خبرهایش باشند و آنچه توجه وی را به این كودكان جلب كرد،‌ تولد یك كودك سه سر در این شهر بود؛‌ مورد بسیار نادری كه در شرایط عادی امكان وقوع آن وجود ندارد.

* عراق و كشتارهای سازمان‌یافته

در سال 1991 آمریكا به عراق حمله كرد و به اعتراف مقامات آمریكایی، ارتش این كشور 940 بمب حامل اورانیوم و 14 هزار توپ و حدود 50 هزار موشك و 88 هزار بمب به سوی مناطق مختلف عراق شلیك كرد كه قدرت تخریبی این بمب‌ها 7 برابر بیش از بمب‌های به‌كار رفته در دو شهر ژاپنی هیروشیما و ناكازاكی پس از بمباران توسط بمب اورانیوم و دومی توسط بمب پلوتونیوم بود و با پایان یافتن این جنگ بین 350 تا 400 تن از بقایای بمب‌های اورانیوم رقیق‌شده روی اراضی‌ای كه میدان جنگ به‌شمار می‌آمد، در عراق به‌جای ماند.

* یك میلیون كودك قربانی جنگ آمریكا در عراق

در نتیجه استفاده از این سلاح‌های تحریم‌شده بین المللی و بنابر آنچه روزنامه انگلیسی ایندیپندنت یادآوری می‌ كند، قربانیان این سلاح‌ها نیم میلیون كودك عراقی مبتلا به سرطان بودند، همان‌گونه كه حدود یك میلیون كودك عراقی نیز به دلیل ابتلا به بیماری‌های ناشی از تشعشعات جان خود را از دست دادند و میزان تولد كودكان عقب‌مانده و مبتلا به نواقص مادرزادی به شكل چشم‌گیری كاهش یافت و انتظار می‌رود این عقب‌ماندگی‌ها و نقص‌ها به شكلی عیان‌تر و فراگیر و بیشتر در نسل‌های بعدی عراقی‌ها رؤیت شود.

* گواهی و شهادت پزشكان متخصص

- دكتر "عمار وجیه ": در دهه شصت قرن گذشته دارویی به نام "تالیدو مالید " كشف شد كه وقتی در آزمایشگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفت، محققان به این نتیجه دست یافتند كه زنان باردار در صورت استفاده از این دارو كودكانی فاقد عضو یا فاقد یك طرف بدن به دنیا خواهند آورد كه در زمان خود ضجه‌ای در جهان ایجاد كرد و شركت تولیدكننده این دارو وادار به پرداخت غرامت شد، اما امروز ملاحظه می‌كنیم كه عراق به آزمایشگاه تجربه آثار این‌گونه دارو تبدیل شده و مشاهده می كنیم در این كشور هرروز كودكانی به دنیا می‌آیند كه بر اثر در معرض تشعشعات بودن مادران در نتیجه استفاده از سلاح‌های نامتعارف و تحریم‌شده بین المللی مبتلا به نواقص و عقب‌ماندگی‌های مادرزادی هستند.

* مهمترین عقب‌ماندگی‌های موجود میان كودكان عراق

وی تاكید می‌كند،‌ 2 نوع از این عقب‌ماندگی‌ها و نواقص بیش از موارد دیگر در كودكان عراقی قابل ملاحظه است كه عبارتند از:

1- بیماری قلبی تی‌.او.اف. كه بر اثر آن خون تصفیه‌شده در قلب با خون تصفیه‌نشده آمیخته می‌شود و كودكان مبتلا به این نقص مبتلا به كبودی پوست و تنگی نفس شدید و عدم كارآیی قلب در انجام وظیفه خود می‌شوند كه مرگ كودك در سن 4 تا 5 سالگی را به دنبال دارد و مهمترین دلیل ابتلا به این نقص در معرض تشعشعات خطرناك قرار گرفتن است.
2- تولد كودكان بی‌سر، اعضای بدن این كودكان هنگام قرار داشتن در رحم مادر رشد نكرده و این نوع از كودكان اكثراً به شكل توده‌ای گوشتی و مرده به دنیا می‌آیند كه بر اثر استنشاق سموم موجود در هوا مبتلا به این نوع عارضه می‌شوند.

* زنان فلوجه سخن می‌گویند

- یكی از بیوه‌زنان فلوجه می‌گوید: طی بمباران وحشیانه آمریكایی‌ها به منطقه مسكونی‌مان در فلوجه همسرم با 4 فرزندم كشته شدند. در آن زمان من در ماه‌های اول بارداری خود بودم تا این‌كه زمان وضع حملم فرارسید، به بیمارستان منتقل شدم در آنجا به من اطلاع دادند، توان وضع حمل طبیعی را ندارم و باید سزارین كنم، ترس تمام وجودم را فرا گرفته بود؛ به اتاق عمل رفتم و وقتی از آنجا بیرون آمدم و سراغ بچه‌ام را گرفتم،‌ دكترها به من گفتند، فرزندت به دلیل مبتلا بودن به نواقص شدید از جمله عقب‌ماندگی مغزی و نداشتن اعضایی در بدن پس از ولادت فوت كرد، وقتی علت این امر را پرسیدم به من گفتند كه دلیل آن سلاح‌های به‌كار رفته در جنگ و تاثیرات ناشی از این سلاح‌ها بوده است.

این داستان و مشابه آن داستان صدها و بلكه هزاران زن عراقی در سراسر شهرها و استان‌های عراق از جمله فلوجه است.

* نگاهی به آمارهای موجود

و تنها از بررسی پرونده‌های موجود در بیمارستان فلوجه از 1/1/2010 تا 1/5/2010 آمار و ارقام زیر بدست آمد:

- نواقص قلبی و قفسه سینه یا (TOF\Q24) 200 مورد.
- نواقص در پاها یا (Q66) 50 مورد.
- نواقص مغزی یا (Q00) 60 مورد.
- ورم مغزی مادرزادی یا (Q07) 10 موردو
- التهاب مغز به همراه نداشتن پا یا (Q74) 10مورد.
- مننژیوم مادرزادی یا (Q01) 20 مورد.
- عقب‌ماندگی‌های مغزی به دلایل نامعلوم یا (Q04) 11 مورد.
- اختفای كامل سر یا همان كودكان بی‌سر یا (Q00) 10 مورد.

* تنها یك سوم موارد ثبت می‌شوند

این درحالی است كه یكی از پزشكان متخصص بیمارستان فلوجه تاكید كرد: این آمار و ارقام تنها بیانگر یك سوم حقایق هستند و بسیاری از موارد ثبت نمی‌شوند یا این كه در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های خصوصی به دنیا می‌آیند و خانواده‌ها پس از اطلاع از به دنیا آمدن چنین كودكانی و مرگ آنها سریع و به دور از انظار دیگران آنها به خاك می‌سپارند.

به همین دلیل تنها سوالی كه بی‌پاسخ برجای می‌ماند این است كه چه كسی یا نهاد و ارگانی حق این كودكان بی‌گناه و مادران آنها را خواهد گرفت.

عجیب است كه عده‌ای با محرز شدن این همه جنایت، باز هم آمریكا را مهد حقوق بشر و دموكراسی میدانند و سراسیمه اسیر رسانه های غربی هستند!!!---------------------------------------------------------------
ویژه نامه هولوکاست ایرانی ( آیا واقعه کشتار 75,800 نفر از ایرانیان واقعیت دارد ؟ ) - بخش اول
 • جمعه 31 تیر 1390 03:21 ب.ظ
  همه عکس ها باز نمی شه.لینک هاشو خواهشا درست کنید
  علی باقری:
  سلام دوست عزیز
  تا همکنون این تصاویر کامل نمایش داده میشوند و لینکها صحیح هستند
  - لطفا اگر عکسی لود نشد عکس را دوباره ریلود کنید
  - از مرورگر فایرفاکس استفاده نمایید

مطالب پیشنهادی

تماس با من

 • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
 • تلفن:
 • فکس:
 • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.