"گوگل پلاس" چیست؟این شبکه نمونه ای از نقض حقوق اجتماعی، سرقت تصاویر و اطلاعات فردی اعضای شبکه از رایانه شخصی و تلفن همراه آنان است که در راستای ماموریت های مشترک سازمان سیا و وزارت خارجه آمریکا انجام شده است. گرداب- این روزها حوزه جنگ و دفاع از انقلاب اسلامی و كشور به عرصه‌های مجازی كشیده شده و از همین رو بارها مشاهده شده است كه سردمداران دول استعمار خبر از وجود بسته یا چمدان‌های اینترنت در فضای سایبر برای مبارزه با جمهوری اسلامی ایران می‌دهند.

اگر شما یكی از كاربران پای كار اینترنت باشید، شاهد آن هستید كه گوگل سرویس جدیدی را به عنوان گوگل پلاس وارد شبكه مجازی كرده است، با این بهانه مصاحبه كوتاهی را با "روح‌اله مؤمن نسب‌"، مدیر واحد اینترنت مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ترتیب داده‌ایم تا بیشتر از تحولات اخیر در فضای مجازی خصوصا با حضور گوگل پلاس در این عرصه مطلع شویم.

- گوگل پلاس با چه هدفی پا به عرصه اینترنت گذاشته است؟
به نظر می‌رسد آمریكا و انگلیس یا به عبارتی گرگ و روباه پیر در میان خود به جمع‌بندی رسیده‌اند كه آمریكا با ابزار نرم (مثل اینترنت) و انگلیس با روش‌های دیپلماتیك و ابزارهایی چون تارنمای سفارتخانه خود تهاجمی نرم را علیه جمهوری اسلامی ایران شكل داده‌اند.

گوگل پلاس در واقع سرویسی است كه آمریكا برای جبران افت شدید بازدید كاربران فیس بوك تهیه و تدارك دیده و جایگزین پروژه شكست خورده بی درنگ (Real Time) در گوگل شده است.

‌همانگونه كه خاطرتان هست، گوگل سرویس ریل تایم خود را به صورت شتابزده در 25 بهمن سال گذشته با هدف برهم زدن امنیت اجتماعی ایران راه‌اندازی كرد كه با هوشمندی قابل تقدیر مسئولین امر سریعا خنثی و از دسترس خارج شد.

سیاستگذاران گوگل با مشاهده شكست‌های پی در پی و سنگین پروژه‌های خود نهایتا گوگل‌پلاس را كه تلفیقی است از تمام سرویس‌های شِیرینگ (sharing) اینترنتی و هدف اصلی آن پر كردن خلأ به‌وجود آمده ناشی از كاهش مراجعه كاربران به فیس‌بوك و توییتر و جذب ریزش‌های آنها و دیگر سایت‌های ارائه دهنده خدمات شبكه‌های اجتماعی است، به اینترنت معرفی كرد.

- آیا این سامانه به نوعی مركز جاسوسی نیست و افراد مورد نظر در این فضا شناسایی نمی‌شوند؟
در واقع همانگونه كه با اعلام رسمی "اریك اشمیت"، مدیرعامل سابق و رئیس هیئت مدیره فعلی گوگل، پروژه جمع‌آوری اطلاعات كاربران (كه بزرگترین منبع درآمد گوگل محسوب می‌شود) وارد فاز گسترده‌تری شد، این مسئله از مدتی پیش در تغییرات بخش پروفایل گوگل بیشتر از سرویس‌‌های دیگر این تارنما قابل مشاهده است.

‌در ادامه همین پروژه، سازمان جاسوسی ایالات متحده آمریكا (سیا) در صدد تشكیل پرونده هویتی با محوریت جذب اطلاعات فردی و اجتماعی و استفاده از اعضای بدنه اجتماعی هر جامعه برای "جاسوسی باز" برآمد و در حقیقت ضمن جمع‌آوری اطلاعات شخصی افراد به صورت فرد به فرد از آنها به عنوان یك جاسوس استفاده كرده و با كمك اطلاعات فردی در مواقع خاص اقدام به ایجاد جو اجتماعی مورد نظر خود به قصد تحقق اهداف شیطانی از پیش تعیین ‌شده كرد.

این شبكه نمونه‌ای بزرگ از نقض حقوق اجتماعی و فردی افراد است كه با سیستم پیشرفته به كار رفته در آن، سرقت تصاویر و اطلاعات فردی اعضای شبكه از رایانه شخصی و تلفن همراه آنان صورت می‌گیرد كه متاسفانه این پدیده در شبكه‌های اجتماعی آمریكایی به امری طبیعی تبدیل شده است.

یك نمونه از خطرات عضویت در شبكه اجتماعی گوگل پلاس بگویید؟
یكی دیگر از مهمترین كاركردهای این سیستم برای شیطان بزرگ، بسط و گسترش تهاجم فرهنگی و از میان بردن مرزهای حریم خصوص و حیا در جامعه است كه از سال‌ها پیش با ایجاد شبه شبكه‌های اجتماعی و تشویق افراد به شكستن حریم‌ها پیگیری می‌شد ولی در این سرویس با قدرت بیشتری دنبال می‌شود.

در مقابله با این تهاجم، به كاربران ایرانی اینترنت توصیه می‌شود تا ضمن استفاده از رسانه‌های كاربر‌محور داخلی كه در صفحه رسانه‌های كاربرمحور "پیوندها" معرفی شده‌اند، خطرات اینگونه اقدامات دشمن را به دوستان و همكاران خود در قالب امر به معروف و نهی از منكر گوشزد كنند تا در آینده شاهد افشای ناگهانی و تخریب وسیع هویت فردی و حریم شخصی افراد جامعه به بهانه هك از سوی رژیم دروغگویی چون آمریكا نباشیم.

به نظر شما مسئولان و كاربران ایرانی در مقابل وجود چنین شبكه‌هایی باید چه راهكاری را ارائه دهند؟
فعالیت مجرمانه در تارنماهای فیلتر شده از نظر قانون و عقل منع شده است و ایرانیان نیك می‌دانند كه نظام و مسئولان دلسوز كشورشان با دیدگان باز مراقب و حافظ حریم شخصی آنها بوده و به‌ هیچ عنوان اجازه نخواهد داد دزدان اینترنتی با لباس دوست و ظاهری بزك كرده به اطلاعات شخصی آنها دستبرد بزنند.

از طرفی بجاست ایرانیان نیز به عنوان بزرگترین پشتیبان كشورشان در صورت مشاهده هرگونه اقدام مشكوك، آن را به مسئولان امر گزارش دهند و از سویی برای حفظ حریم شخصی خود به توصیه‌ها نیز توجه داشته باشند و افرادی كه توانایی اقدام متقابل را دارند، با طرح‌ها و ایده‌های نو و بدیع خود به یاری خادمانشان در مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بشتابند.
 
منبع: ندای انقلاب

---------------------------
مطالب مرتبط
-----------------

مستندی در مورد NSA (آژانس امنیت ملی)
 
 همراه با سخنرانی دکتر حسن عباسی

             کنترل اینترنت و اطلاعات در جهان
             کنترل اطلاعات شخصی و ذخیره آن ( اثر انگشت, اسکن چشم و...)

قابل توجه اهالی فیس بوک

جوانان بی‌محابا اطلاعات خود را منتشر نکنند + فیلم

جاسوسی به سبك فیس بوك-توئیتر

جاسوسی نوین به سبك گوگل


برتربینbartarbin
------------------------------------------------
------------------------------------------------

ایران هیچ وقت مثل انگلیس استعمار گر و خون خوار نمی شد + فیلم bbc

جنگ نرم را سیاسی نکنید ! جنگ نرم فرهنگیست حتی در سیاست+ فیلم bbc

اسناد حمایت های BBC از رژیم صهیونیستی

صحنه گردانان BBC بدون روتوش

بررسی شبکه bbc فارسی

دست انداختن دوباره بی بی سی توسط یک شهروند تهرانی + فیلم

تماس یک شاهد عینی از تهران و شعار علیه انگلیس در بی بی سی + فیلم

نگاهی به شبکه صهیونیستی فارسی 1

امپراطوری رسانه ای رابرت مرداک صهیونیست

مستندی درباره سواد رسانه ای

لیستی از رسانه‌های تحت نفوذ صهیونیست‌ها

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.