بازیگران زن؛ جلوی دوربین ، پشت دوربین + تصاویر

الگوهایی که به خورد مردم می دهند!

پوشش زنان در برنامه‌های پخش شده از سازمان صدا و سیما منطبق با ارزش‌های اسلامی نیست و رسانه ملی به عنوان نهادی فرهنگ‌ساز باید الگویی را ارائه دهد که باعث دامن زدن به موج بد حجابی در جامعه نشود.


در قرآن مجید بیش از ده آیه در مورد حجاب و حرمت نگاه به نامحرم وجود دارد.
یکی از این آیات، آیه 59 سوره احزاب است:« یا ایهاالنبی قل لازواجک و بناتک و نساءالمومنین یدنین علیهن من جلابیبهن ذلک ادنی ان یعرفن فلا یوذین و کان الله غفورا رحیما»
 (ای پیامبر، به زنان و دخترانت و نیز به زنان مومنین بگو خود را بپوشانند تا شناخته نشوند و مورد اذیت قرار نگیرند. و خداوند بخشنده مهربان است.)
جلاب به معنای یک پوشش سراسری است؛ یعنی زن باید همه اندامش پوشیده باشد تا همچون گلی لطیف از دسترس هوسرانان مصون و محفوظ باشد.
در سوره نور آیه 31 نیز مفصلا در مورد حجاب و حرمت نگاه به نامحرمان سخن به میان آمده است.
-------------------
 
 تاریخ چند هزار ساله ایران نشان می‌دهد که همواره مسئله حجاب به عنوان اصلی پذیرفته شده در جامعه وجود داشته است؛ تا جایی که حجاب و عفاف به عنوان امری فرهنگی- اجتماعی در تمدن اسلامی-ایرانی نهادینه شده است. آنچه مسلم است این است که همواره نیاز به بسترسازی برای تعمیق و نهادینه کردن حجاب صحیح و اسلامی در جامعه حس می‌شود.

 متاسفانه در سالهای اخیر، نهادهای آموزشی و رسانه های جمعی و در راس آنها صدا وسیما، نه تنها در راستای آموزش حیا و تقویت آن تلاش محسوس و قابل ذکری نداشته اند که بعضا آب در آسیاب دشمن ریخته و ناخواسته اما خالصانه در جهت رسیدن به هدف آنان تلاش کرده اند.

وضعیت نابهنجار حجاب به خصوص در رسانه ملی که نماد فرهنگ یک کشور است و آن هم  در کشوری که ام‌القری جهان اسلام است واقعا دردآور و نگران‌کننده است و این فکر را تداعی می کند که در پشت این سناریوی تلخ واقعیتی تلخ تر نهفته است و تا ناکجا جامعه و خانواده و نسل جوان و غیر جوان را تهدید می‌کند.
 
پوشش زنانی که در برنامه‌های پخش شده از صدا و سیما ایفای نقش می کنند هیچ انطباقی با ارزش‌های اسلامی ندارد و رسانه ملی به عنوان نهادی فرهنگ‌ساز باید در ارائه ی الگو تلاش کند که باعث دامن زدن به موج بد حجابی در جامعه نشود در عین حال نه تنها برای جلوگیری از ترویج بدحجابی تدابیری نمی اندیشد بلکه همواره با انتخاب بازیگران نامناسب به این معضل دامن می زند.
 
نگاهی کلی به وضعیت پوشش بازیگران زن که با حضور مقابل دوربین در بسیاری مواقع نقشی موثر داشته اند و بعضا با پوشش چادر به ایفای نقش می پردازند به خوبی مشخص خواهد کرد که این بازیگران حرفه ای! در پشت دوربین های سینما و تلویزون با چه اعتقادی به حجاب می نگرند!
برتربین به دلیل انتشار برخی از تصاویر زیر از مخاطبان پوزش می طلبد .
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع:صراط
---------------------------------------------------------------------
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
----------------------------------------------------------------------------------
 
 • شنبه 12 شهریور 1390 09:14 ب.ظ
  واقعا براتون متاسفم که رفتین سراغ زندگی خصوصی مردم
  علی باقری:
  سلام دوست عزیز
  اگه توجه داشته باشی زندگی جلوی دوربینها زندگیه که دیده میشود, کنکاشی صورت نگرفته
 • سه شنبه 8 شهریور 1390 05:29 ب.ظ
  شورشو در اوردن یه دختر 20 ساله که پای بند یه سری عقایده نمیتونه یه لباس ساده بخره یه چیزی که هم حجابشو باهاش حفظ کنه هم بیش از اندازه جلوه نداشته باشه خسته شدیم از بس تفاوت تو سینما و تاتر و تلویزیون دیدیم بسه دیگه
 • جمعه 14 مرداد 1390 08:49 ق.ظ
  مرد مسلمان اگر از غصه بمیرد رواست

مطالب پیشنهادی

تماس با من

 • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
 • تلفن:
 • فکس:
 • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.