ضرر وحشتناک سیگار برای بدن +کلیپ


کلیپ تصویری زیر آزمایشی است از میزان ضرر سیگار .

سیگار را بر سر یک دستگاه می گذارد تا دودش به درون آب رود .

بعد از تمام شدن چند سیگار نتیجه باور نکردنیست . خودتون میتونید ببینید .

+ چند طرح زیبا برای ضرر های سیگار

+ حجازی را سیگار از پا در آوردdownload


 

sigar1

 

sigar2

 

 


 

 

چند طرح بر ضد رواج سیگار :

148429_149238

148429_149240

 

148429_149241

 

148429_149243

 

148429_149246


4yar
--------------------------------------------------------------------
حجازی را سیگار از پا در آورد

مصرف مداوم سیگار یكی از عوامل موثر در بروز سرطان ریه و مرگ دروازه بان اسبق تیم ملی ایران، ناصر حجازی بود.

 دكتر محمد رضا مسجدی، فوق تخصص ریه در برنامه نبض شبكه خبر گفت: ناصر حجازی به علت ابتلا به سرطان ریه كه آن هم ناشی از مصرف طولانی مدت سیگار بود، جان خود را از دست داد.

دكتر مسجدی با ابراز تاثر و تاسف از مرگ زود هنگام اسطوره فوتبال ایران تصریح كرد: این روزها بسیاری از رسانه ها از جمله رسانه ملی از این ورزشكار صاحب نام اسطوره سازی و از زحمات و خدمات ارزنده او برای كشور تجلیل كردند اما نكته ای كه مغفول ماند و همگان به سادگی از آن عبور كردند چرایی مرگ زود هنگام این قهرمان ورزش كشور بود.

رئیس جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات همچنین افزود: روزانه دویست نفر از مردم ایران به خاطر مصرف دخانیات جان خود را از دست می دهند كه این تعداد به اندازه تلفات سرنشینان سقوط یك هواپیما است. اما مرگ خاموش این عده از مردم هیچ گاه بازتابی همچون سقوط هواپیما ندارد.

بر اساس گزارش وب دا، ناصر حجازی كه مرگ زودهنگام او جامعه ورزشی و بسیاری از مردم فوتبال دوست كشورمان را متاثر كرد پیش از این در گفتگو با یكی از جراید گفته بود: «اولین بار یك خبرنگار ورزشی در كنار زمین سیگار را به دستم داد.»

این گزارش می افزاید: ناصر حجازی هنگام هدایت تیم فوتبال در كنار زمین بارها و بارها با سیگار در قاب تصویر رسانه ها ظاهر شد و از آن جا كه الگو پذیری اسطوره ها و قهرمانان ورزشی نقشی بی بدیل در ترویج یك رفتار بر روی علاقه مندان ایجاد می كند از چشم تیز بین رسانه ها و مسئولان بهداشتی و ورزشی این رفتار غیر ورزشی دور نماند.

گفتنی است اخیرا فیفا طی دستور العملی تمامی مریبان و مسئولان تیم های ورزشی را از كشیدن سیگار در كنار زمین های ورزشی و نیز در مقابل تماشاچیان و دوربین های رسانه ها منع كرده است

منبع: سایتهای خبری

-------------------------------------------------

آنچه در مورد ناصر حجازی به مردم نگفتندبه گزارش وبلاگستان مشرق، امیرعباس در مطلب اخیر وبلاگ "نامحرمانه" نوشت:

یک - «سیگار دروازه ورود به اعتیاد است و ناصر حجازی بر اثر کشیدن سیگار فوت کرد و این امر باید برای جوانان بیان شود.» جملات فوق را دکتر ارسلان داداشی، معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان می کند. [لینک]
 
همچنین دکتر محمد رضا مسجدی، رئیس جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات، که دارای فوق تخصص ریه است، با ابراز تأثر و تأسف از مرگ زود هنگام ناصر حجازی، چنین می گوید:«ناصر حجازی به علت ابتلا به سرطان ریه، که آن هم ناشی از مصرف طولانی مدت سیگار بود، جان خود را از دست داد.» [لینک]
 
ورزش کار الگوی سلامت و نشاط است و اسطوره ورزشی کسی است که رفتار و سلوکش الگوی پاک و سلامت زیستن باشد. اکنون از کسانی که با اغراض و امراض سیاسی ناصر حجازی را الگو معرفی می کنند، باید پرسید چگونه فردی را که – در خوش بینانه ترین فرض – بر اثر کثرت استعمال دخانیات (بخوانید دود) فوت کرده است، با ساده لوحی تمام به عنوان یک اسطوره ورزشی معرفی می کنید؟ دو - پرویز برومند را همه ما به خاطر داریم. دروازبان خوش آتیه ای که در دوره ای حمیدرضا بابایی و در دوره ای دیگر هادی طباطبائی را نیمکت نشین کرد و لباس تیم ملی را نیز بر تن کرد تا همگان براین باور باشند که جانشین قابل اتکایی برای عابدزاده پا به عرصه ظهور گذاشته است. اما این دروازه بان خوش استعداد قربانی تهمت ناروای ناصر حجازی گردید. بازی استقلال – سایپا که منجر به برکناری حجازی گردید، خیلی زود معروف شد. حجازی مدتی بود که با بازی بد تیمش و نتایج بدترش همه را نگران کرده بود. زمزمه های برکناری او به گوش می رسید. قبل از بازی با سایپا شایع شده بود که آخرین مهلت حجازی همین بازی است. حجازی بازی 1-3 برده را 3-4 باخت و سپس در کمال ناباوری و بدون هیچ دلیل منطقی، بازیکنان و از جمله پرویز برومند را به کم کاری و بی شرفی متهم کرد. در این فوتبال درندشت هیچ دیاری پیدا نشد تا یقه حجازی را به خاطر این تهمت ناروا بگیرد و نابودی برومند از همان لحظه کلید خورد. البته مرحوم حجازی فقط این یک بار نبود که ضعف هایش را با تهمت زدن به دیگران مخفی می کرد! پرویز برومند در زمان حیات حجازی می گوید:«در این رابطه فقط می‌توانم بگویم آبرویم را بیش از هر چیز دیگری دوست داشتم و دارم. همان‌طور که ناصر حجازی آبروی خود را دوست دارد. من حیثیت و آبرویم را بیش از فتح‌الله زاده‌ها، حجازی‌ها و هر آدم دیگری دوست دارم. در فوتبال ممکن است هزار اتفاق بیفتد. برای آن مسابقه من مصدوم بودم. مچ پایم خراب بود و قرار نبود بازی کنم. اما خود ناصرخان از من خواست و گفت باید بازی کنی. با مچ پای باد کرده درون دروازه رفتم. دکتر نوروزی خودش من را برای بازی آماده کرد و می‌توانید از او بپرسید. اگر به خاطر داشته باشید در آن بازی لباس خودم را هم نپوشیده بودم و دستکش بابایی و لباس یحیوی را گرفته و درون دروازه ایستادم. این شایعات زاییده ذهن‌های مریض و خرافاتی است.» [لینک]
 
اکنون دست ناصر خان از دنیا کوتاه شده تا برومند برای حفظ ظاهر هم که شده از نرفتن به عیادت حجازی ابراز پشیمانی کند [لینک]
 
در این مجال باز هم باید از مدعیان اسطوره بودن حجازی پرسید که آیا کسی که ضعف ها و ناکامی هایش را با حمله به دیگران و تهمت به ایشان ماست مالی می کند، به عنوان یک شهروند معمولی هم قابل احترام هست؟ پس چرا اصرار دارید او را اسطوره بنامید؟ آیا به جز بازی های سیاسی غرض دیگری در میان است؟ چرا با احساسات پاک مردم بازی می کنید؟

سه – امیر قلعه نویی به استقلال بازگشت و از این رو مورد کینه و غضب ناصر حجازی قرار گرفت. پس از موفقیت قلعه نویی در استقلال، این کینه عمیق تر هم شد. هر چه زمان گذشت، شاهد موفقیت های قلعه نویی و در عین حال احترام به پیش کسوتان از طرف او بودیم، اما ناصر خان تاب تحمل موفقیت ها و محبوبیت های امیرخان را نداشت و هر از چند گاهی او را می نواخت. اکنون اطرافیان و فرزندان حجازی نشان داده اند که در بداخلاقی آن مرحوم را سرلوحه خود قرار داده اند. نمونه اش حمله اخیر بستگان حجازی به قلعه نویی است. از جمله حمله سخیف آتوسا حجازی به پرافتخارترین مربی کشورمان (قلعه نویی) است که البته با برخود کریمانه ژنرال همراه گشته است. قلعه نویی کار درستی انجام داده است، چرا که آتوسا در حد و اندازه اظهار نظر کردن در باره یک بازیکن کوچک فوتبال (مثل آتیلا حجازی) هم نیست چه رسد به گنده گویی در این حد و اندازه! آنچه در اینجا به آن تأکید دارم این است که وقتی مرحوم حجازی الگو باشد، و وقتی منافقین و ضد انقلاب حامی باشند، هر گونه بی ادبی و بداخلاقی عجیب نخواهد بود و نگارنده نیز تعجب نکرده است!

منبع : مشرق نیوز

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.