سینمای ایران و حواشی


+ بی حرمتی در قطعه شهدای بهشت زهرا(س)


+ واکنش نیوشا ضیغمی به حواشی این روزها

+ جعفر پناهی كی باشه؟!!!!

+ از شو لباس بازیگران زن تا جایزه های مشابه با جشنواره فجر

+ عکسهای جدید نیوشا ضیغمی بر سر مزار شهدا ( جدید )
به گزارش خبرنگار وبلاگستان مشرق مهدی بختیاری در وبلاگ مرصاد نوشت:

چندی است جماعتی كه خود را هنرمند می‌نامند، با تجری و گستاخی تمام اقدام به خدشه‌دار نمودن مبانی ارزشی اسلامی كرده و به بهانه‌های مختلف‌، پرده‌دری‌های اخلاقی خود را در فضای مجازی به نمایش عموم می‌گذارند.

از تهیه عكس‌های مكشفه در خارج از كشور و استودیوهای داخلی و انتشار آنان به صورت عمومی، تا شركت در مجالس فساد و انتشار فیلم‌های آن.

در آخرین نمونه از این دست، گروهی از این به اصطلاح هنرمندان، در فیلمی كه متاسفانه منسوب به سینمای دفاع مقدس می‌باشد، در بهشت‌زهرای تهران و در قلب قطعه شهدا، اقدام به گرفتن عكس‌هایی به دور از شئونات این مكان مقدس نموده و بی‌شرمانه آن را در فضای مجازی منتشر نموده‌اند.
 


اینكه گاهی برخی دختركان تازه بالغ شده و دختران دریده  ناشناخته، گاهی دست به هنجارشكنی هایی می زنند و با وقاحت كاردستی هایشون رو تو اینترنت منتشر می كنند چندان چیز عجیب و غریبی نیست ولی نكته قابل تامل اینجاست كه چطور شده هنرپیشگان بی حیایی مثل اینها كه حداقل دونفرشان برای مردم كاملا شناخته شده هستند، اینطور در مكان مقدسی كه برای ملت ما شناسنامه غیرت محسوب می شود، اینطور علنا بی حرمتی می كنند.

چقدر دستگاه نظارتی ما بی صاحب است كه این جماعت تازه به دوران رسیده اینطور جرات می كنند تا در چنین مكانی با خیال راحت عكس های آتلیه ای بگیرند و ككشان هم نگزد.

با توجه به بند "میم" وصیت نامه حضرت امام(ره) و با عنایت به این كه مدت‌هاست از هرگونه برخورد حداقلی از سوی متولیان امر در برخورد با این قبیل حرمت شكنی‌ها ناامید شده‌ایم، از امت حزب‌الله دعوت می كنیم كه راسا برای مقابله با حریم‌شكنان و ارزش ستیزان وارد عمل شوند.


بخشی از بند "میم" وصیتنامه امام خمینی(ره):

اكنون‌ وصیت‌ من‌ به‌ مجلس‌ شورای‌ اسلامی‌ در حال‌ و آینده‌ و رئیس‌جمهور و رؤسای‌ جمهور مابعد و به‌ شورای‌ نگهبان‌ و شورای‌ قضایی‌ و دولت‌ در هر زمان‌، آن‌ است‌ كه‌ نگذارند این‌ دستگاههای‌ خبری‌ و مطبوعات‌ و مجله‌ها از اسلام‌ و مصالح‌ كشور منحرف‌ شوند و باید همه‌ بدانیم‌ كه‌ آزادی‌ به‌ شكل‌ غربی‌ آن‌، كه‌ موجب‌ تباهی‌ جوانان‌ و دختران‌ و پسران‌ می‌شود، از نظر اسلام‌ و عقل‌ محكوم‌ است‌ و تبلیغات‌ و مقالات‌ و سخنرانیها و كتب‌ و مجلات‌ برخلاف‌ اسلام‌ و عفت‌ عمومی‌ و مصالح‌ كشور حرام‌ است‌ و بر همه‌ ما و همه‌ مسلمانان‌ جلوگیری‌ از آنها واجب‌ است‌ و از آزادیهای‌ مخرب‌ باید جلوگیری‌ شود و از آنچه‌ در نظر شرع‌ حرام‌ و آنچه‌ برخلاف‌ مسیر ملت‌ و كشور اسلامی‌ و مخالف‌ با حیثیت‌ جمهوری‌ اسلامی‌ است‌ به‌ طور قاطع‌ اگر جلوگیری‌ نشود، همه‌ مسئول‌ می‌باشند.

و مردم‌ و جوانان‌ حزب‌اللهی‌ اگر برخورد به‌ یكی‌ از امور مذكور نمودند به‌ دستگاههای‌ مربوطه‌ رجوع‌ كنند و اگر آنان‌ كوتاهی‌ نمودند، خودشان‌ مكلف‌ به‌ جلوگیری‌ هستند. خداوند تعالی‌ مددكار همه‌ باشد.---------------------------------------------------------------------------------------
 
واکنش نیوشا ضیغمی به حواشی این روزها: این عکس من نیست!
 
نیوشا ضیغمی بازیگر سینمای ایران در یادداشتی گلایه‌های خود را درمورد حواشی ایجاد‌شده برای او در روزهای اخیر بیان کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، متن کامل این یادداشت  به شرح زیر است:

نمی‌دانم باید این نوشته را از کجا شروع کنم. همین چند ماه پیش بود که سی‌دی‌های فیلمی قاچاق‌شده از کارهای آقای مهران مدیری را با عکس اینجانب که هیچگونه حضوری در آن نداشتم به طور وسیعی در سطح شهر پخش کردند و شکوائیه‌ای نسبت به این ماجرا برای مطبوعات فرستادم. از نداشتن حریم خصوصی و امنیت در زندگی شخصی هنرمندان گفتم و حالا امروز ماجرایی بدتر از آن برای اینجانب به وجود آمده که دارد برایم دردسرساز می‌شود.

عکسی که به نام اینجانب به همراه یکی دیگر از بازیگران کشورمان در دنیای مجازی منتشر شده و بر اساس آن اتهاماتی را به اینجانب نسبت داده‌اند که اصلا با فضای روحی و کاری‌ام جور در نمی‌آید. نمی دانم چه بگویم درباره عکسی که خودم هم از وجود آن هیچ خبری نداشته‌ام.

باورم نمی شد تا وقتی که عکس را دیدم. انگار خودم بودم اما من که در چنین عکسی حضور نداشته‌ام؟ فکر می‌کنم این هم از معجزه‌های فتوشاپ باشد که می‌تواند هر بلایی سر آدم‌ها بیاورد. می‌گویم بلا چون واقعا بلاست برای منی که همیشه سعی کرده‌ام به دور از حواشی باشم و زندگی کنم.

بارها و بارها روی این ماجرا صحه گذاشته‌ام که کسی که به عنوان الگوی دیگران به حساب می‌آید باید مراقب رفتارهایش باشد. این حرف امروز نیست ماجرایی است که در تمام گفت‌وگوهایی که داشته‌ام به آن اشاره کرده‌ام. همیشه مراقب محترم شمردن همه آدم‌ها بوده‌ام و به دنبال حفظ ارزش‌ها و چه ارزشی بالاتر از احترام به ساحت مقدس شهدا. کسانی که برای بودن ما و مملکتمان جانشان را از دست دادند. کسانی که همه چیز ما و کشورمان بوده و هستند. آن وقت با چه دیدگاهی می‌توان بی‌احترامی یا نه حتی بی توجهی به آن‌ها را توجیه کرد.

خدای من نمی‌دانم باید چه بگویم در‌این‌باره که واقعا زبانم از گفتن قاصر است. قاصرم از حرف زدن در‌این‌باره و جز آه و ناله چیزی نمی‌توانم بگویم. از ماجرایی که سوای بحث‌های دیدگاهی و وجه‌ای که برای اینجانب در میان مردم دارد از نظر روحی به من ضربه می‌زند. اتفاقی که هیچ چیزی جز این نمی‌توانم در موردش بگویم. تنها استمدادی از خداوند منان و طلب یاری از ساحت مقدسش برای اتفاقی که کاملا مشخص است در جهت تخریب اینجانب پیش کشیده شده و چیز دیگری را پی نمی‌گیرد. اتفاقی از پیش برنامه‌ریزی‌شده در جهت تشویش اذهان عمومی.

نمی‌دانم تا کی ما باید جور این ماجراها بکشیم. نمی‌توانم این ماجرا را هضم کنم. برای منی که سینما و مردم تمام عشقم هستند و حتی از سرمایه شخص‌ام برای به حرکت انداختن چرخ‌هایش هزینه کرده‌ام. برای منی که... نمی‌دانم چه بگویم بدجوری بغض کرده‌ام.

این قدر که قادر به ادامه گفتن و حتی فکر کردن نیستم. نمی‌دانم. فقط می توانم بگویم مسئولان محترم خواهش می‌کنم فریادم را بشنوید و برای یک بار هم که شده با عوامل راه‌اندازی چنین ماجرایی برخورد کنید تا برای دیگران درس عبرتی باشد که با آبروی مردم اینگونه بازی نکنند. کسانی که هیچ چیز جز نفع خودشان برایشان مهم نیست و برای همین هم دست به هر کاری می‌زنند. کسانی که قطعا خودم هم از مجاری حقوقی برای محاکمه کردنشان اقدام خواهم کرد.

---------------------------------------------------------------------------------------
چرا بعضی فیلم های ایرانی به اسکار می روند، بعضی نمی روند؟

خبرنامه دانشجویان ایران: روز گذشته 23 شهریور هیئت انتخاب فیلم ایرانی اسکار شامل رویا تیموریان و پوران درخشنده و محمد بزرگ‌نیا، شهرام جعفری‌نژاد، محمد داودی، علیرضا شجاع‌نوری، مهدی صباغ‌زاده، رسول صدرعاملی و امیر اسفندیاری فهرستی کوتاه از فیلم‌های مورد توجه در بررسی نهایی را اعلام کردند.
 
به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»، به گفته اسفندیاری، سخنگوی هیئت انتخاب، پس از بررسی فهرست رسمی شصت فیلم برنامه اکران از تاریخ نهم مهرماه سال 89 تا هشتم مهر‌ماه سال 90، پنج فیلم «آلزایمر» ساخته احمدرضا معتمدی، «اینجا بدون من» ساخته بهرام توکلی، «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی، «مرهم» ساخته علیرضا داودنژاد و «ورود آقایان ممنوع» ساخته رامبد جوان به منظور بررسی و ارزیابی نهایی مورد توجه قرار خواهند گرفت.
 
اما «احمدرضا معتمدی» کارگردان «آلزایمر» از بررسی فیلمش در هیئت انتخاب فیلم ایرانی ارسالی به اسکار انصراف داد.
 
همه ساله حوالی شهریور ماه خبر داغ برای اهالی سینما، انتخاب و حضور نماینده سینمای ایران در مراسم اسكار است؛ مسئله ای كه همواره با حاشیه های زیادی از اصل حضور در جشنواره های خارجی تا انتخاب نوع فیلم روبه‌رو و محل بحث مسئولان و كارشناسان سینمایی بوده است.
 
این جشن سینمایی كه قرار است هشتاد و چهارمین دوره خود را پشت سر بگذارد از سال 56 میزبان یك فیلم ایرانی در بخش فیلمهای خارجی(غیر انگلیسی زبان) بود.
 
پس از "دایره مینای" مهرجویی ساخته شده در سال 1353 نوبت به "باد صبا" فیلم مستندی درباره طبیعت و مردم ایران ساخته آلبرت لاموریس در سال ۱۹۷۸ رسید كه هر دو هم در كسب نتیجه ای درخور، ناكام بودند.
 
پس از انقلاب اسلامیتاسال 73 یعنی در طول معاونت سینمایی آقای انوار به طور كلی حضور ایران در این جشنواره آمریكایی منتفی شد و "زیر درختان زیتون" كیارستمی سومین فیلم ایرانی بود كه در اسكار حاضر شد و این روند تا كنون ادامه دارد.
 
به غیر از سال 77 كه فیلم خوش ساخت و ارزشی "بچه های آسمان" توانست به جمع پنج نامزد فیلم های خارجی راه پیدا كند تا كنون دیگر فیلم های ایرانی هیچ موفقیتی(!) در این زمینه كسب نكردند.
 
نگاهی به فیلم های ارسال شده به این جشنواره آمریكایی مشخص می كند كه تنها ملاك برای ارائه فیلم در این این سال ها كیفیت هنری آثار، آن هم در بسیاری موارد نگاه غیر كارشناسانه به این بحث و جدی گرفتن آثار تجربی شبه هنری كه گاهی اوقات در جشنواره های دیگری همچون كن مورد استقبال قرار می گیرد، صورت پذیرفته است.
 
محتوای آثار هم كه اكثرا مطابق جهان بینی غربی و بیگانه با ایران و ایرانی بوده و حضور آثار غنی ای همچون "بچه های آسمان" و "خیلی دور خیلی نزدیك" در این بین بسیار كمرنگ دیده می شود.
 
با این وجود باز هم این جشنواره ها به فیلم های ایرانی و آثاری از مخملباف، جعفر پناهی، بهمن قبادی و كامبوزیا پرتوی كه مطابق نگاه آنها فیلم ساخته اند، اقبالی نشان نداده اند و علت آنرا شاید در ملاك قرار گرفتن نام ایران در داوری ها جست و جو كرد.
 
دست های سیاسی دخیل در جشنواره، نگاه نادرست عموم جشنواره های خارجی به جامعه ایرانی و جوامع به اصطلاح جهان سومی، نادیده گرفتن كیفیت هنری آثار و مقابله صریح با مفاهیم مخالف با سیاست های ایالت متحده (كه قاعدتا باید مبنای تمام فیلم های ایرانی باشد و نیست) و البته جلوگیری از چهره شدن جمهوری اسلامی ایران در یك جشنواره صهیونیستی موجب نشده تا مسئولان از ادامه شركت در جشنواره چشم پوشی كنند.
 
جشنواره اسكار دیگر همچون جشنواره كن نیست كه با دانستن نگاه های سیاسی در انتخاب آثار برگزیده باز هم به خاطر دیده شدن آثار مثبت خود در آن حضور پیدا كنیم چرا كه در اسكار آن مخاطب وسیع و بازاریابی جهانی هم دیگر محلی از اعراب ندارد و صرف فرستادن فیلم و حضور در این جشنواره خود زیر سوال می رود و پرداختن به اینكه چه فیلمی به جشنواره بفرستیم از فرعیات موضوع است.
 
اما حالا كه مسئولان برای حضور در جشنواره مصمم هستند با دانستن مواضع آشكار جشنواره باید ملاك های مناسبی برای فرستادن یك فیلم در نظر گرفت.
 
نگاهی جهانی و فراتر از مرزها در كنار قوت هنری و محتوای مناسب كار می تواند حداقل در نشان دادن رشد نگاه سینما و سینما گران ایرانی به آنسوی مرز ها و مفاهیم عمیق و متعالی انقلاب اسلامی می تواند موثر باشد.
 
این موضوع البته در فیلم های امسال به خصوص فیلم های منتخب شده دیده نمی شود و این نشان می دهد سینمای ایران هنوز هم راه طولانی برای رسیدن به چنین افقی در پیش دارد.
 
فیلم جدایی نادر از سیمین که در حال حاضر بیشترین حمایت را در قشر شبه روشنفکری دارد به یک مسئله کوچک داخلی می پردازد آن هم در حد طبقه ای از شهر تهران و به غیر از ساختار خوبش یک فیلم محلی به حساب می آید و این در سخنان کارگردان کار هم بارها مورد تاکید قرار گرفته و خودش هم به دریافت جایزه حتی در جشنواره برلین امید زیادی نداشت.
 
اینجا بدون من یک اقتباس از داستان باغ وحش شیشه ای است که به غیر از نماها که در یکی از محله های کم بضاعت داخلی است، تلاش دیگری در جهت بومی سازی فیلم هم نشده و همانطور که در بسیاری از نقد ها هم اشاره شده خبری از معنویات که در پوست و گوشت ایرانیان در آمیخته شده، نیست. این فیلم می توانست نماینده خوبی برای اسکار داخلی خود آمریکا باشد اما هیچ المان ایرانی-اسلامی در آن موجود نیست و در نتیجه صرف ایرانی بودن کارگردان و دست اندر کاران آن نمی توان این اثر را ایرانی دانست.
 
آلزایمر هم که شاید موضوعی فرا متنی و با گستردگی مخاطب بیشتر در بین نامزد های معرفی اسکار وجود دارد و نگاه جهان شمول تری دارد در تهاجم تبلیغاتی ایجاد شده برای ارسال جدایی نادر از سیمین جایی برای بروز پیدا نکرده و  به خاطر ساختار کمی ضعیفترش محتوای آن هم چندان نتوانسته با مخاطب ارتباط برقرار نماید.
 
صحبت از دو فیلم دیگر یعنی مرهم و ورود آقایان ممنوع هم گویا تنها برای ایجاد انبساط خاطر هنرمندان صورت گرفته و یا پر کردن جمع نامزد های ارسالی به اسکار! واقعا تا این لحظه علت حضور ورود آقایان ممنوع در جمع این فیلم ها مشخص نیست. مرهم هم که نه در ساختار از بنیه لازم برخوردار است و نه در محتوا و این فیلم حتی در جشنواره های داخلی هم توانایی ابراز وجود ندارد و شاید علت انتخاب آن رودربایستی هیئت انتخاب با کارگردان فیلم یا پخش شدن فیلم در آمریکا بوده است.
 
فیلمی مثل ملک سلیمان هم که می توانست به خاطر زمان اکرانش در اسکار امثال حضور داشته باشد و هم در بعد تکنیک و ساختار تجربه جدید و بسیار قابل توجهی در سینمای ایران بود و هم بعد محتوایی آن مطابق با قرآن و به طور مشخص صهیونیست ها را مورد هجوم قرار داده بود اصلا در بین این پنج نامزد هم جایی برای خود باز نکرده است و این در نوع خود جالب است و از هیئت انتخاب جای سوال دارد. بگذریم که فیلمهایی مثل سی و سه روز هم اصلا فرصت اکران پیدا نکردند تا بتوانند در این بین جایی داشته باشند و این را هم می توان در انحصار سینما و اکران در دست عده ای خاص جست و جو کرد.
 
نکته جالب این جاست که این اتفاق یعنی حذف فیلم های ارزشی و خوش ساخت برای ارسال به جشنواره های خارجی همچون اسکار قبلا هم چندین بار رخ داده مثلا در سالی که آثار فاخری همچون بازمانده دیده می شود که از هر جهت اثری منحصر به فرد است و یا بوی پیراهن یوسف حاتمی کیا  اما این فیلم گبه مخملباف تغییر فکر یافته است که راهی اسکار می شود. و این در خالی است که تنها نامزد ایران در بخش سینمای خارجی اسکار یعنی بچه های آسمان جزو همین دست فیلم های خوش ساخت و پر معناست.
 
مسئولان ارسال فیلم به اسکار همچنان در پی آزمون و خطایی دیگر در پی فرستادن فیلم مناسب به اسکار همچنان در مسیر نا متوازنی حرکت می کنند.
----------------------------------------------------------------------
جعفر پناهی كی باشه؟

خبرنامه دانشجویان ایران: شان استون پسر الیور استون كارگردان مشهور امریكایی كه مستندساز پشت‌پرده‌های كارهای سینمایی پدرش است، روز پنج‌شنبه نشست خبری‌اش را پس از ممانعت مسئولان برج میلاد در دفتر فیلمسازی شاه حاتمی برگزار كرد و در مورد برنامه‌هایش در ایران توضیح داد.

به گزارش رجانیوز، شان استون با اتومبیل نادر طالب‌زاده به محل نشست خبری آمده بود و اظهاراتش را طالب‌زاده برای خبرنگاران ترجمه می‌كرد. در قسمتی از این نشست، یكی از خبرنگاران نظر او را در مورد جعفر پناهی جویا شد كه استون پاسخ تحقیر كننده‌ای داد.

وی كه در این نشست از سینمای ایران و استقلال آن تعریف كرده بود، در واكنش به این سؤال گفت اصلاً جعفر پناهی را نمی‌شناسد.

استون تأكید كرد كه هر جای دنیا كسی خلاف كند، با او برخورد می‌كنند، مثلاً سال‌ها است كه رومن پولانسكی كارگردان مشهور جهان به‌دلیل تخلفی كه كرده، تحت تعقیب قرار دارد.

نكته قابل توجه اینكه این بخش از اظهارات شان استون در تمام رسانه‌ها به‌طور هماهنگ سانسور شده و حتی به سؤال و جواب در مورد پناهی اشاره هم نكرده‌اند.

جعفر پناهی از متهمان حوادث پس از انتخابات است كه به‌دلیل فعالیت در زمینه ساخت یك فیلم با مضمون شكنجه در زندان‌های ایران در خانه خود در حالی كه مشغول فیلم‌برداری صحنه‌هایی از این فیلم بود، بازداشت شد و در دادگاه بدوی به شش سال حبس تعزیری و 20 سال محرومیت از ساختن فیلم، نوشتن هر نوع فیلمنامه و مسافرت به خارج از كشور محكوم شد. در عین حال، جریان سینمایی فتنه تلاش می‌كند از وی یك نماد بسازد و در جشنواره‌های داخلی و خارجی به‌طور ویژه از او تجلیل كند.

--------------------------------------------------------------------
از شو لباس بازیگران زن تا جایزه های مشابه با جشنواره فجر

خبرنامه دانشجویان ایران: پانزدهمین جشن خانه سینما در حالی شب گذشته به پایان رسید که باز هم با  حاشیه های زیادی همراه بود؛ بررسی این جشن در چند بخش قابل بررسی است.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»، معمولا رسم بر این بوده که در جشنواره های صنفی بدون نگاه سیاسی فیلم ها بررسی شود و فقط جنبه هنری آثار مورد بررسی قرار گیرد.

مسئله ای که در جشن خانه سینما هیچ گاه صادق نبوده و این جشن بخصوص در چند سال اخیر همواره با نگاه سیاسی خود برگزار گردیده و این کاملا در تخصیص جوایز به هنرمندان و حتی سخنان افرادی که در این مراسم به بیان دیدگاه خود می پردازند کاملا مشهود است و نمونه بارز آن جبهه گیری و سخنان تهاجمی بیان شده در جشن خانه سینما  سال قبل است.

امسال  هم از حیث اینگونه افاضات جشن خانه سینما چیزی کم نداشت با این تفاوت که فردی معلوم الحال همچون محمود دولت آبادی که جزو میهمانان ویژه این مراسم بود یک تنه جور همه را کشید و هر آنچه که سال گذشته افرادی مثل اصغر فرهادی بر زبان راندند، دولت آبادی دوباره تکرار کرد.
 
محمود دولت آبادی در این مراسم روی سن رفت و گفت: قدرشناسی می كنم از «ابراهیم گلستان» عامل سرویس اطلاعاتی انگلیسی در رژیم پهلوی كه در حال حاضر مقیم انگلیس است به سهم خود م و ارج می گذارم به عباس كیارستمی سفارشی ساز جشنواره های خارجی و همچنین از «امیر نادری» (مقیم آمریكا) یاد می كنم، به ناصر تقوایی سلام می كنم «محسن مخملباف» (عامل سرویس انگلیس در فتنه سبز) كه هر كدام به كنجی رفته اند. برای «جعفر پناهی» و... آرزوی برون رفت از تار و پودهای منع و ممنوعیت را دارم...

نكته قابل توجه این است كه بسیاری از افراد كه دولت آبادی در این مراسم از آن ها یاد كرده، سال هاست كه فعالیت هنری را ترك كرده و به عنوان عمله سیاسی برای دولت های جنگ طلب و ضدبشر مزدوری و پادویی می كنند. از جمله ابراهیم گلستان كه جاسوس مطرح دولت انگلیس بوده و محسن مخملباف كه آشكارا در محافل سیاسی غربی علیه ایران كار تبلیغاتی انجام می دهد. پناهی و رسول اف هم چندی پیش به جرم فعالیت ضدامنیتی محكوم شدند.

توجه ویژه به محمد رضا شجریان با اهدای یکی از لحظات جشن به او و اشاره برخی از سخنرانان از نکات جالب توجه این جشن به شمار می رود و این جشن را به یک جشن کاملا صنفی و سینمایی (!) تبدیل کرد.

البته صحبت های امیدوارانه در مورد سینما و هنر از زبان همایون شجریان و شهرداد روحانی از استثنائات جشن به حساب می رود.

اما امسال در قسمت جوایز هم اتفاقات جالبی افتاد به غیر از نادیده گرفته شدن کیمیایی که به خاطر دریافت جایزه از جشنواره فجر بود و قابل پیش بینی بود، شباهت اکثر جوایز فنی این جشن با جشنواره فیلم فجر بود و این نتیجه بر آمده از دو دیدگاه سیاسی متفاوت کمی عجیب به نظر می رسید.

چرا که معمولاجشن خانه سینما از فیلم هایی تقدیر بیشتری به عمل آورده که در جشنواره فجر دیده نشده اند و این برای جشنواره فجر باید تامل بر انگیز باشد که جشن خانه سینما در اکثر موارد با جشنواره فجر هم نظر بوده است.

اهمیت این مسئله آنجاست که قطعا این خانه سینما نیست که خود را با جشنواره فجر وفق داده بلکه مشاهدات نشان می دهد خانه سینما هنوز بر راه خود می رود و این نزدیکی در جوایز نشان از عقب نشینی جشنواره فجر از مواضع خود و باج دهی به طرف مقابل بوده است.

حالت سومی هم هست که فیلم ها واقعا به جایی رسیده اند که هر دو طرف را راضی نگه می دارد که با نگاهی به فیلم های امسال این حالت از پایه اشتباه بنا شده است.

دیده نشدن فیلم یه حبه قند میر کریمی هم از آن وجه مشترکات این دو جشنواره است.

----------------------------------------------------------------
  • عکسهای جدید نیوشا ضیغمی بر سر مزار شهدا

 عکس   عکسهای جدید نیوشا ضیغمی بر سر مزار شهدا

در حالی که این روزها عکسهای نیوشا ضیغمی و جمعی از بازیگران زن با ظاهری نامناسب حاشیه ساز شده است ،او به همراه  عوامل پشت صحنه فیلم سینمایی فی تی له و ماه پیشونی ، با ظاهری متفاوت از همیشه بر سر مزار شهدا ظاهر شد تا شاید اینگونه خاطره ی عکسهای منتشر شده از او از اذهان خانواده های شهدا پاک شود.

نیوشا ضیعغمی، سید احمد نجفی، سیروس گرجستانی، علی فروتن، یوسف صیادی، گیتی ساعتچی،  و…  به مناسبت هفته ی دفاع مقدس به مزار شهدای شهر یزد رفتند.

 عکس   عکسهای جدید نیوشا ضیغمی بر سر مزار شهدا-----------------------------------------------------------------

مطالب مرتبط

------------

کلیپ تصویری ما و حجاب

فلسفه حجاب چیست‌؟

فیلم/ مستند حجاب و گوهر عفاف

کلیپی در مورد حجاب توسط استاد حورایی

زیست جهان جنسی و مقوله‌ی حجاب

ویدئوی زیبادرباره حجاب خواننده حسام حاج از سوریه

سخنان حاج سعید حدادیان در مورد وضع خانومای بد حجاب

فتوای تاریخی آیت الله محمد خوانساری: منکر حجاب نجس و کافر است!

فیلم سخنرانی حاج آقا پناهیان با موضوع حجاب مسأله ما نیست

مجموعه طراحی ها و تصویر سازی هایی در مورد حجاب

سخنان مهناز افشار و رز رضوی در مسجدالنبی درباره مشایی و حجاب + حجاب در قرآن


--------------------------------------------------

اتفاقات اخیر در پارک آب و آتش + فیلم و عکس

فیلم تجاوزهای سریالی در صدای آمریکا

سخنرانی دکتر عباسی : استراتژی جنگ نرم و نقد سریال ساختمان پزشکان

سیری در ساختمان پزشکان

دانلود ( تصویری ) ویدئو مستند ضد اسلامی "در بازار س.ک.س" در آلمان + فیلم

فرکانس اصلی بفرمایید شامmanoto

رسانه و استعمار

غبار - رسانه های بیگانه در 1389

مهدی کلهر: طبق قرآن قطعاً چادر بدترین پوشش است! + حواشی مطلب

« ببخشید آقا می‌تونم به خانومتون نگاه کنم !؟ »

نابینا شدن یك روحانی در نجات دختر جوان از چنگال اراذل و اوباش/عکس

دانلود كلیپ تصاویر مضروب شدن آمر به معروف در تهران

مانکن های ابتذال روی فرش قرمز + عکس

سخنان سخیف تهمینه میلانی درباره مردم ایران+کلیپ

مانکنی که با آخرین عکسش هشدار جهانی داد + عکس

فجر سینما جولانگاه معترضان و عناصر مساله دار +عکس

بازگشت خانم بازیگر‌ به ‌سیمای ایران ‌پس از ‌تن‌نمایی‌ در‌ سینمای امریكا!

درباره خانه سینما

سینما در خدمت صهیونیزم +دانلود نقد فیلم

----------------------------------------------------------------

گلشیفته فراهانی در ونیز +عکس / یک فیلم ضد ایرانی و غیر اخلاقی دیگر/خورشت آلو با مرغ +فیلم

پایان هنرپیشه ای به نام گلشیفته فراهانی + تصاویر و کلیپ

گلشیفته فراهانی آری یا نه؟        

فوتوکلیپ بسیار زیبای "روابط جنسی در غرب و حیا کشی" دکتر حسن عباسی

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.