ماجرای جالب رستوران میکونوس و سیلی امام خامنه ای به اروپا+ ادعاهای ضدایرانی آرژانتین در سازمان ملل 2011

+
ماجرای جالب رستوران میکونوس و سیلی امام خامنه ای به اروپا
  • ادعاهای ضدایرانی آرژانتین در سازمان ملل

طبق پیش بینی های انجام شده بخش مهم سخنان امسال رئیس جمهور آرژانتین در صحن مجمع عمومی سازمان ملل متحد امسال (2011) به موضع گیری در برابر جمهوری اسلامی ایران و درخواست خانم کرچنر از سازمان پلیس بین المللی (اینترپل) برای دستگیری مقامات ارشد کشورمان در پرونده ساختگی آمیا اختصاص یافت.

به گزارش مشرق به نقل از بولتن، خانم کرچنر رئیس جمهور آرژانتین در سخنرانی که دو روز قبل در صحن مجمع عمومی سازمان ملل متحد در جمع هیئت های سیاسی کشورهای مختلف ایراد کرد ضمن بیان دوباره مواضع غلط کشورش در خصوص پرونده جعلی آمیا گفت : از ایران میخواهیم که ایرانیانی که مقامات قضایی آرژآنتین آنها را در انفجارهای سفارت اسرائیل و یک مرکز یهودیان در بوینس آیرس بترتیب در سال های 1992 و 1994 مقصر می داند را تحویل این کشور بدهند .

وی اظهار داشت : با اینکه این نشانه ای از تغییر رویکرد از طرف دولت ایران است، بخودی خود خواسته ما را آنچنان که من به روشنی گفته ام و آن اجرای عدالت است، برآورده نمی کند.

رئیس جمهور آرژانتین در نطق 15 دقیقه ای خود بیش از 5 دقیقه را به سیاه نمایی علیه ایران و تکرار ادعاهای بی اساس خود در خصوص پرونده انفجار مرکز یهودیان آرژانتین اختصاص داد و در حالی که سخنانش با استقبال هیئت آمریکا و رژیم صهیونیستی مواجه شده بود وی از پلیس اینتر پل خواست که کوتاهی خود در قبال این دستگیری را جبران کند .

لذا با توجه به این اظهاران رییس جمهور آرژانتین باید گفت که تا کی باید نشست و نظاره گر این اتهامات ساختگی و عاری از حقیقت نسبت به مقامات علی رتبه کشورمان و همچنین منافع ملی مان بود؟

سال هاست مسئولین ارشد وزارت امور خارجه کشورمان در برابر این موضع تهاجمی دولت آرژانتین که به پشتوانه رژیم صهیونیستی انجام می شود یا سکوت اختیار کرده است یا موضع محکم و از سر اقتداری نگرفته است و همین امر دولت آرژانتین را به جایی رسانده است که ضعف امنیتی خود را هرطور شده به ایران نسبت دهد .


------------------------------------------------------

  • ماجرای جالب رستوران میکونوس و سیلی امام خامنه ای به اروپا

پنج‌شنبه ۲۶ شهریور ماه ۱۳۷۱، حادثه‌ای در یک رستوران یونانی اما پاتوق ایرانی‌ها به نام میکونوس در منطقه "ویلمرسدورف" برلین رخ می‌دهد. ساعت حدود 22:50 ناگهان سه فرد مسلح وارد رستوران می‌شوند. یکی نزدیک در ورودی و دومی در قسمت جلویی رستوران می‌ایستند و نفر سوم نیز مسلسل به دست وارد قسمت پشتی رستوران که شش ایرانی در آنجا دور یک میز نشسته بودند رفته و همه آنها را به رگبار می‌بندد. از جمع افراد حاضر در رستوران چهار نفر در جا کشته می‌شوند و یک نفر نیز به شدت زخمی می‌شود و چهار نفر دیگر نیز جان سالم به‌در می برند.
در این حادثه "صادق شرفکندی" دبیر کل حزب دمکرات کردستان ایران، "همایون اردلان" نماینده حزب دمکرات کردستان ایران در آلمان،‌ "فلاح عبدلی" نماینده حزب دمکرات کردستان ایران در اروپا، "نوری دهکردی" کارمند صلیب سرخ، کشته می‌شوند.
یک سال بعد از این واقعه، دادگاهی در آلمان به ریاست "فریچوف کوبش" پیگیر این ماجرا می‌شود و پنج سال بعد، در ۲۱ فرودین ۷۶ طی حکمی که مدرک اصلی آن شهادت "ابوالحسن بنی صدر" است، "کاظم دارابی" از اتباع ایرانی و "عباس رحیل" تبعه لبنانی به حبس ابد و "یوسف امین" و "محمد اتریس" هر دو از اتباع لبنان به ترتیب به ۱۱ و ۵ سال زندان محکوم می‌شوند و مهم تر از اینها در ادامه‌ی رای در حکمی طنز گونه و با شهادت اپوزسیون خارج نشین، مسولین طراز اول جمهوری اسلامی متهم به صدور دستور قتل مخالفان بی خطر خود می‌شوند.
در واکنش به این اقدام دولت آلمان، دکتر ولایتی (وزیر امور خارجه وقت ایران) در مرحله‌ی اول، سفیر آلمان را فرامی‌خواند و مراتب اعتراض خود را بیان می‌کند، متعاقب آن آلمان سفیر خود را از ایران خارج می‌کند و چهار دیپلمات ایرانی را از آلمان اخراج می‌کند. متقابلاً ایران هم سفیر خود را از آلمان فرا می‌خواند. اینجاست که تمام کشورهای اروپایی در اقدامی بی سابقه و البته شتاب زده، جهت تحت فشار قرار دادن ایران، تمام سفرای خود را از ایران خارج می‌کنند و متقابلاً ایران نیز سفرای خود در اروپا را فرا می‌خواند و این اوج شکل گیری بحرانی بی‌سابقه است که می‌تواند حتی پایه‌های حیات سیاسی یک کشور را نیز به خطر بیاندازد.
در اکثر قریب به اتفاق منابع لاتین، قضیه این دادگاه را تا همین جا ذکر کرده و هیچ اشاره‌ای به ادامه‌ی جریان و نحوه خاتمه یافتن آن نداشته‌اند.
سیلی تاریخی به اروپا
یک ماه از صدور رأی گذشته و اردیبهشت ۷۶ فرا رسیده. غرب و صهیونیسم حساب تمام کارها را کرده اند، همه‌ی سفرای کشورهای اروپایی خارج از ایران مشغول استراحت هستند، یک بحران تمام عیار و فلج کننده! چشم‌ها به "حسینه‌ی امام خمینی" واقع در انتهای خیابان فلسطین در تهران است. معلمان به دیدار ره‌بر انقلاب رفته اند و البته اروپا منتظر است تا عقب نشینی طبیعی و ناگزیرانه بلند‌پایه ترین مقام ایران را بشنود.
رهبر حکیم انقلاب شروع به سخنرانی می‌کنند:
«همین آقایان اروپایی‌ها؛ همین‌هایى که دیروز در لوکزامبورگ نشستند و ریش‌های‌شان را هم‌قد کردند و با هم حرف زدند و حکمت(!) صادر نمودند، ده‌ها کشور دنیا را استعمار کرده‌اند. اگر استعمار و تضییع حقوق ملت‌ها گناه است، این گناه فقط بر گردن همین دولت‌هایى است که نمایندگانشان دیروز نشستند و راجع به ایران حرف زدند که حقوق بشر را رعایت کند!»
بعد هم از پرکشته ترین دو جنگ جهانی که همین‌ها با هم به وجود آوردند، سخن گفته و از کارخانه‌های سلاح شیمیایی در عراق که همین اروپایی‌ها ساخته بودند. پشت تریبونی که همه منتظر عقب نشینی ایران بودند، یکی یکی جنایات اروپا را برشمرد، از بوسنی گرفته تا قانا، و دست آخر هم آب پاکی را رو دست‌شان می‌ریزند:
«مگر كسى اهمیت مى‌دهد كه اینها چه گفته‌اند؟ البته دستگاه دولتى ما كه بحمداللَّه مواضع بسیار خوبى در مقابل حركت‌هاى زشت اینها داشته است، از حالا به بعد هم بایستى با كمال قدرت عمل كند و در مرحله اوّل، سفیر آلمان را فعلاً تا مدّتى نباید راه بدهد كه به ایران بیاید. بقیه هم كه مى‌خواهند به عنوان یك حركت به اصطلاح آشتى‌جویانه برگردند، مانعى ندارد. خودشان رفته‌اند، خودشان هم برمى‌گردند. دیدند كه رفتن‌شان هیچ اهمیتى ندارد. اینها مى‌خواهند برگردند، مانعى ندارد؛ اما در رفتن سفراى ایران به كشورهاى آن‌ها، هیچ عجله‌اى نباید بشود. باید سرِ صبر و فرصت ببینند چه چیزى مصلحت است؛ هر چه كه عزّت اسلامى اقتضا مى‌كند - همان طور كه همیشه گفته‌ایم - همان گونه عمل كنند.»
«این نكته را، هم اروپایی‌ها و هم دیگران بدانند. اروپا خیال نكند كه ما به او احتیاج داریم؛ ابداً. ما به اروپا هیچ احتیاجى نداریم. ما كشور خودمان را مى‌توانیم بدون اروپا هم اداره كنیم. حالا فرض كنید، اگر چهار قلم كالاى لوكس و تجمّلاتى از فلان جا مى‌آید، نیاید؛ چه اهمیتى دارد. آنچه كه مورد نیاز ملت ماست، در داخل تولید مى‌شود و اگر هم چیزى باشد كه ما لازم داشته باشیم، خیلى از كشورها هستند كه صف كشیده‌اند تا به ما بفروشند. چه نیازى به این چند دولت كشور اروپایى است كه خیال مى‌كنند صاحب دنیا هستند؟!»
پس از این سخنرانی، سفرای اروپا یکی یکی و به‌تدریج در آخرین مرحله نیز سفیر آلمان به ایران بازگشت تا این پایانی باشد بر ماجرای قهوه خانه میکونوس!
رهبر انقلاب اسلامی در سخنان راهبردی خود در دیدار اخیر با کارگزارن نظام و با تاکید بر اعتبار بین‌المللی ایران به عنوان یکی از نقاط مثبت نظام، ضمن اشاره به این ماجرا اینچنین از این سیلی تاریخی یاد کردند:
«اعتبار بین‌المللى. بنده موافق نیستم با این نظر كه امروز وضع ما از لحاظ بین‌المللى وضع منفى است؛ به هیچ وجه. گاهى این مسئله در بعضى از اظهارات شنیده می‌شود، گفته می‌شود. نخیر، امروز وضع ما از لحاظ بین‌المللى بسیار خوب است. امروز جمهورى اسلامى در فضاى سیاست بین‌المللى، به عنوان یك كشور محترم، اثرگذار، معتبر و متنفذ در دنیا شناخته شده است.
این عزت بین‌المللى را كه ناشى از عوامل خاص خودش است -حضور مردم، ایستادگى مردم، شعارهاى روشن و واضح انقلاب در دست و زبان مردم و مسئولین- فلان حركت یك دولتى در یك گوشه‌ى دنیا كه حالا یك دهن‌كجى‌اى می‌كند، یك حرفى می‌زند، نمی‌تواند خدشه‌دار كند. این حركت‌ها همیشه بوده. بعضى خیال می‌كنند اگر امروز فلان دولت مستكبر، چه در اروپا، چه در غیر اروپا، نسبت به جمهورى اسلامى یك حرفى می‌زند، یك چیزى می‌گوید، یك اظهارنظرى می‌كند كه اهانت‌آمیز به جمهورى اسلامى است، این معنایش تنزل رتبه‌ى جمهورى اسلامى است؛ نه، اینها هر وقت توانستند، كردند.
آن زمانى هم كه ما متأسفانه یك مقدارى در مقابل دشمن كوتاه مى‌آمدیم، از این كارها می‌كردند. اینجور نیست كه ما حالا چون ایستادگى كردیم، چون استقامت به خرج دادیم، بگوییم اینها را سر لج آوردیم؛ نه. یك روزى در خطابه‌هاى مسئولین‌مان مناقب آمریكا ذكر می‌شد؛ همان روزها رئیس جمهور وقت آمریكا با سبك‌سرى تمام، ایران را به عنوان محور شرارت معرفى كرد!
یك روزى یكى از دولت‌هاى اروپایى نسبت به جمهورى اسلامى اظهار علاقه و ارتباط و اینها می‌كرد؛ همان دولت سر قضیه‌ى قهوه‌خانه‌ى میكونوس دادگاه تشكیل داد، مسئولین درجه‌ى یك كشور را در آن دادگاه متهم كرد! دولت‌هاى اروپایى با آنها هم‌دست شدند، همه‌شان سفراى خود را از تهران فراخوانى كردند؛ اینها كه یادمان نرفته. خواستند سیلى بزنند، البته سیلى سخت‌ترى خوردند. از همین حسینیه آنچنان سیلى‌اى خوردند كه بعد تا مدت‌ها دنبال علاجش بودند! هر وقت توانستند، آنها درصدد سیلى زدن برآمدند.»
 
منبع : رجا نیوز
-----------------------------------------------------------------

فتوای رهبر معظم انقلاب مهمترین رویداد دینی سال ۲۰۱۰ شد

پیام رهبر معظم انقلاب درباره محكومیت توهین به قرآن كریم در سازمان ملل ثبت شد

بیانات رهبر در اجلاس حمایت از انتفاضه فلسطین

یك روز رهبر انقلاب چگونه می‌گذرد؟

فیلم//بهنود:رهبر ایران مقامش بالاتر از آن است که با شخصی درگیر شود

اعتراف مهاجرانی درباره نظام و رهبر انقلاب + دانلود کلیپ

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.