دروغ؛ چاشنی اتاق های فکر بی.بی.سی + فیلمتصویر بالا مربوط است به اتاق فرمان برنامه نوبت شما در انگلیس. گفته می شود هر فرد پس از تماس اولیه با این شبکه برای آنکه بتواند عقیده اش را بیان کند اول باید نظر اتاق فرمان را جلب نماید.

این اولین باری نیست که فردی در مخالفت با اتاق فکر شبکه بی.بی.سی صحبت می کند. آنچه جدید می نماید افشای حقیقت و پشت پرده ای است که برای بیشتر بینندگان برنامه ی « نوبت شما» در لا به لای مفاهیم پر طمطراق و مشتری پسند همچون آزادی بیان تا کنون پنهان شده است.
برای بی بی سی بسیار مهم است که از لحظه لحظه و ثانیه ثانیه وقت برنامه هایش بتواند در راستای اهداف از پیش تعیین شده ی اتاق های فکر سازمان عریض و طویل خود استفاده
با همه این تمهیدات، اما بارها پیش آمده که برخی بیننده های تلفنی بی.بی.سی، برخلاف جریان حاکم در سیر برنامه روی خط آمده اند و به طور غیر منتظره نظرات کاملا متفاوت و بعضا مخالف پیرامون موضوع برنامه ارائه کرده اند.
کند. این مهم وقتی حیاتی می شود که برنامه ای مانند «نوبت شما» به نوبت پخش خود می رسد.

آن هم تنها به دلیل حضور بیننده های تلفنی در این برنامه که هر کدام به تنهایی می توانند تهدیدی علیه اتاق فکر و برهم زننده ی نظم دلخواه تهیه کنندگان شوند.

مجریان این برنامه که دست اندر کارانش ادعا می کنند بیننده ی زیادی هم دارد، بالطبع آموزش لازم را دیده اند تا قدری ضریب امنیتی آن را بالا ببرند. آن ها باید هم مواظب باشند که روند برنامه از خط مشی اتاق فکر خارج نشود و هم تدابیر لازم را برای آن چه مسئولان این شبکه «تخریب و ایجاد اختلال در نظم آن» خوانده، بیاندیشند.

با همه این تمهیدات، اما بارها پیش آمده که برخی بیننده های تلفنی بی.بی.سی، برخلاف جریان حاکم در سیر برنامه روی خط آمده اند و به طور غیر منتظره نظرات کاملا متفاوت و بعضا مخالف پیرامون موضوع برنامه ارائه کرده اند.

البته در این موارد شبکه بی بی سی همواره سعی کرده و می کند با تغییر جهت سخنان به وسیله ی سوال ها و نکات بی ربط نسبت به صحبت های فرد روی خط، به مدیریت برنامه بپردازند.

مجریان گهگاهی موفق به مهار بیننده های مخالف
این بیننده ی تلفنی که گویا بدجوری از دست عوامل «نوبت شما» دلخور شده، سعی می کند اعتراضش را با رعایت اخلاق و ادب به مجری و دست اندر کاران بی.بی.سی گوشزد کند.
شده اند و بعضا هم افسار کار از دستشان خارج شده است. اما این موضوع پوشیده بود که چطور چنین افرادی که نظر مخالف با فضای غالب در «نوبت شما» دارند می توانند به استودیوی برنامه راه پیدا کنند.

در برنامه ی روز شنبه 26 شهریور بالاخره یکی از همان افراد مخالف این شبکه به روی خط می آید و پرده از این راز سر به مهر می گشاید.

این بیننده ی تلفنی که گویا بدجوری از دست عوامل «نوبت شما» دلخور شده، سعی می کند اعتراضش را با رعایت اخلاق و ادب به مجری و دست اندر کاران بی.بی.سی گوشزد کند.

این فرد در ابتدای صحبت هایش و قبل از وارد شدن به موضوع برنامه خطاب به بینندگان بی بی سی و کسانی که مایل به صحبت در این شبکه هستند می گوید: «در این فکر این نباشند که عقیده خودشان را بیان کنند، بلکه باید ببینند که چه دروغ هایی را باید بگویند که شبکه بی.بی.سی خوشش بیاید.»

به محض
اما باید یادآور شد، مخالف گویی در شبکه ی بی.بی.سی تا آنجا تحمل می شود که روند برنامه و توازن قوای موافق و مخالف از دست گردانندگان پشت صحنه خارج نشود.
نقش بستن چنین عباراتی از سوی بیننده ی تلفنی، فرن تقی زاده که خود را خونسرد نشان می دهد ضمن قطع صحبت های او سعی در توجیه حرف های گفته شده می کند. سپس با اصرار از سوی بیننده، مجبور می شود برای حفظ وجهه ی ظاهری شبکه بی بی سی در برابر سخنان وی سکوت کند و به نوعی مجبور می شود کوتاه بیاید.

این اولین باری نیست که فردی در مخالفت با اتاق فکر شبکه بی بی سی اقدام به صحبت می کند. آنچه جدید می نماید افشای حقیقت پشت پرده ای است که برای بیشتر بینندگان برنامه ی « نوبت شما» در لا به لای مفاهیم پر طمطراق و مشتری پسند همچون آزادی بیان تا کنون پنهان شده است.

اما باید یادآور شد، مخالف گویی در شبکه ی بی.بی.سی تا آنجا تحمل می شود که روند برنامه و توازن قوای موافق و مخالف از دست گردانندگان پشت صحنه خارج نشود.

می توان گفت که گاهی از مخالفان بی خطر حتی بیشتر از موافقان پر دردسر استقبال می شود.


+ لینک دانلود


-----------------------------------------------------------
bbc   و  شبکه های ماهواره ای
------------------------------------------------------------

کشف حجاب مینا لاکانی در صدای آمریکا + فیلم

تجاوز مدیر BBC فارسی به پونه قدوسی، مجری برنامه نوبت شما

بی بی سی و بی طرفی هایش + فیلم

بی.بی.سی ( آدم دروغگو فراموشکارم میشه )

عملکرد جانبدارانه بی بی سی

صدای آمریکا افشا کرد؛ توزیع گسترده ناهار در راهپیمایی روز قدس + فیلم

پخش بی بی سی فارسی از شبکه های استانی ایران +فیلم

آمنه بهرامی در صدای آمریکا

فیلم تجاوزهای سریالی در صدای آمریکا

جاسوسی به سبک فیس بوک به روایت bbc +فیلم

سانسور هم نتوانست گاف بی بی سی فارسی را در تفسیر قرآن درمان کند+کلیپ

سرکار گذاشتن شبکه صدای آمریکا - خیلی جالبه + کلیپ

جوانان بی‌محابا اطلاعات خود را منتشر نکنند + فیلم(فیس بوک و...) bbc

ایران هیچ وقت مثل انگلیس استعمار گر و خون خوار نمی شد + فیلم bbc

جنگ نرم را سیاسی نکنید ! جنگ نرم فرهنگیست حتی در سیاست+ فیلم bbc

اسناد حمایت های BBC از رژیم صهیونیستی

صحنه گردانان BBC بدون روتوش

بررسی شبکه bbc فارسی

دست انداختن دوباره بی بی سی توسط یک شهروند تهرانی + فیلم

تماس یک شاهد عینی از تهران و شعار علیه انگلیس در بی بی سی + فیلم

گاف بزرگ بالاترین در مورد سفر امام خامنه ای به شهر قم

نگاهی به شبکه صهیونیستی فارسی 1

امپراطوری رسانه ای رابرت مرداک صهیونیست

مستندی درباره سواد رسانه ای

لیستی از رسانه‌های تحت نفوذ صهیونیست‌ها

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.