ترویج فحشا زیر پوست وهابیت+تصاویر / تبدیل شهر مکه به لاس وگاس


تبدیل شهر «مکه» به «لاس‌وگاس» با سیاست‌های آل سعود + تصویر

گزارشی از آن روی سکه حکومت آل سعود؛

ترویج فحشاء زیر پوست وهابیت سعودی + تصاویر

خبرگزاری فارس: بر اثر حاکم بودن سیاست آل سعود و وهابیت، آثار تاریخی مکه یکی پس از دیگری تخریب می‌شود و جای خود را به آسمان‌خراش‌ها و مراکز تجاری لوکس می‌دهد تا اینکه ساکنان این شهر آن را «لاس‌وگاس» عربستان بخوانند.
خبرگزاری فارس: تبدیل شهر «مکه» به «لاس‌وگاس» با سیاست‌های آل سعود + تصویر

به گزارش فارس، گزارش‌های خبری نشان می‌دهد که آثار دینی تاریخی شهر مکه و آثار باستانی و فرهنگی آن یکی پس از دیگری قربانی طرح‌های جدیدی می‌شود که تحت پوشش توسعه حرم مکی صورت می‌گیرد.


طرح احداث قطار تندرو مکه، طرح توسعه اطراف مسجدالحرام از جمله طرح‌های جدید خاندان حاکم بر عربستان است که تاکنون سبب تخریب بسیاری از اماکن مذهبی و تاریخی شده است.

این طرح‌ها به گفته مقامات و برخی شاهزاده‌های سعودی، برای خاندان حاکم سود کلانی در بر دارد. چندی پیش «بسمه بنت سعود بن عبدالعزیز آل سعود» در مقاله‌ای ضمن افشای اختلاس چند میلیون دلاری در طرح قطار حرم مکی نوشت: درباره طرح قطار، همه خوب می دانیم که هزینه‌اش چقدر است و طرحش چه شکلی است در حالی که شبیه به گلوله فولادی و تمدن ژاپنی، تکنولوژی آمریکایی و رفاه‌طلبی فرانسوی و با هزینه‌ای نجومی است اما ساعتی که بر بالای مکه می‌سازند ساعتی با شکلی انگلیسی در بالای کعبه است و شعار الله اکبر آن بسیار شگفت‌آور است که متعلق به چه فرهنگی است؟ اشکال این ساختمان‌ها هیچ ربطی به روحانیت مکه و کعبه ندارد... ما در عربستان در حال غرق شدن در ساخت و ساز اماکن تفریحی مجلل هستیم... .». 

روزنامه ایندیپندنت انگلیس نیز در گزارشی اعلام کرد که آثار تاریخی شهر مکه خراب می‌شود و فضا را برای احداث هتل‌های لوکس و مراکز خرید مجلل در شهر باز می‌کند.

بر اساس این گزارش، نمایان شدن چنین مظاهری، سبب شده است که در پشت درهای بسته، زمزمه‌هایی از ساکنان شهر مکه به گوش برسد که حتی پلیس ‌دینی (ماموران هیئت‌های امر به معروف سعودی) هم صدای آن را هنوز نشنیده است؛ این زمزمه‌های ساکنان مکه، شهر خود را «لاس‌وگاس» می‌خواند، زیرا در 10 سال اخیر اماکن مقدس مسلمانان به شکلی گسترده تخریب شد تا در میان افکار عمومی مسلمانان جهان اعتراض‌هایی ایجاد کند.

در این گزارش آمده است که شهر مکه که هر ساله شاهد حضور هزاران حاجی است، اکنون شاهد بالا رفتن آسمان‌خراش‌هایی است که یا مرکز تجاری است یا هتلی است مجلل و لوکس.

بر اساس گزارش این روزنامه انگلیسی، مکه برای خاندان آل سعود، چشم‌اندازی است برای آینده این کشور. ساختمان‌های بتونی این شهر که با درآمد هنگفت نفتی ساخته شده است، به منبع جلال و جبروت ملی آل سعود تبدیل شده است.

روزانه بر تعداد ساکنان این کشور که از این سیاست نگرانند افزوده می‌شود، بخصوص کسانی که ساکن مکه مکرمه و مدینه منور هستند و در قابل عطش ساخت و سازها بر خرابه‌های میراث تاریخی که مردان دینی افراطی (وهابی) از آن حمایت می‌کنند و از عدم حمایت از میراث تاریخی فرا می‌خوانند، این احساس نگرانی بیشتر شده است.

منتقدان معتقدند که مکه مکرمه بازیچه دست ثروتمندان و سرمایه‌دارانی شده است که در حال سلب قدرت روحانی مکه و مدینه هستند ولی تعداد کسانی که حاضرند نگرانی خود را از این موضوع آشکارا اعلام کنند اندکند زیرا خطرات انتقاد از سیاست رسمی عربستان بسیار زیاد است.

بر اساس این گزارش، جز ایران و ترکیه، دیگر کشورهای مسلمان از ترس دامنگیر شدن عواقب دیپلماتیک، از بیان اعتراض خودداری می‌کنند مبادا که روادید حجاج آنان مهر نشود.

همچنین باستانشانسان غربی نیز از ترس اینکه همین اجازه محدودی که به آنان داده می‌شود تا وارد برخی مکان‌های تاریخی شوند، لغو نشود، در مقابل این موضوع سکوت کرده‌اند.

 

برج ساعت مکه
برج شیطان برج ساعت مکه مکرمه
طرح توسعه حرم مکی مکه مکرمه
توسعه حرم مکی  مکه مکرمه
هتل‌های مکه
هتل‌های مکه


 به گزارش گروه بین‌الملل مشرق، کشمکش‌های جریان افراطی وهابیت و لیبرال‌های حاکم بر عربستان سعودی و افکار مربوط به هر یک از این جریانات که بخشی از پازل قدرت در عربستان را در اختیار دارند، باعث شده است که تناقض‌ها و ابهامات زیادی در بسیاری از جنبه‌های زندگی اجتماعی و فعالیت‌های اسلامی در عربستان ایجاد شود.
یکی از این موارد، مشکل حجاب‌ستیزی در عربستان سعودی است که همواره عرصه افراط و تفریط‌های مخرب کارگزاران وهابیت در عربستان و جریان لیبرال در خاندان حاکم بوده است.
 
راز افراط و تفریط در مسأله حجاب در عربستان
هیئت امر به معروف و نهی از منکر عربستان، سازمانی متشکل از وهابیون افراطی و علمای سلفی سعودی است که از قدرت بالایی در این کشور بویژه در شهرهای مذهبی برخوردار است. این هیئت، مجری اصلی سیاست‌های افراط گرایانه سعودی در زمینه حجاب زنان در عربستان است. هیئت امر به معروف و نهی از منکر که نام مقدس یکی از مبانی مهم دین اسلام را یدک می کشد، بنا به دلایل مذهبی و سیاسی، کنترل فضای فرهنگی شهرهای مدینه و مکه را بر عهده دارد و حجاب در این شهرها را بر اساس رویکردهای خاص خود تعریف می‌کند.
ملک "عبدالله بن عبدالعزیز" شاه سعودی، در حال حاضر ریاست جریان چپ‌گرای لیبرال را در آل سعود در اختیار دارد. این جریان که معمولاً اهمیت چندانی به مسائل دینی نمی دهد، اعتقاد دارد که حجاب نه یک تکلیف دینی، بلکه مسؤولیتی عرفی و اجتماعی است که جامعه بر عهده مردم قرار داده است. مظاهر فسق و فجور و تجاهر به شرب خمر در میان مقامات ارشد سعودی از جمله شاه عربستان و دست دادن وی با زنان نامحرم در برخی مراسم ها، ناشی از این رویکرد است.
به رغم حاکمیت این جریان در عربستان، عبدالله آزادی عمل کافی در اجرای ایده‌های خود در زمینه سیاست‌های فرهنگی را ندارد و نمی‌تواند از زیر نفوذ هیئت امر به معروف به نهی از منکر رها شود.
تناقض‌ها و افراط و تفریط‌های موجود در زمینه حجاب گاهی در محافل افراطی وهابی نیز رسوخ می‌کند؛ به عنوان مثال در حالی که "عبدالرحمن البراک" یکی از مفتیان سعودی در فتوایی افراطی، بی‌حجابی زنان در مقابل یکدیگر و بدون حضور مردان را نیز حرام می‌داند.
"احمد بن قاسم الغامدی" مفتی جوان اهل سنت که سمت‌های مهمی در اداره کل امر به معروف و نهی از منکر نیز دارد، بتازگی فتوای عجیبی درباره حجاب صادر کرده و مدعی شده که آیه وجوب حجاب صرفاً برای حفظ شان زنان پیامبر نازل شده و عموم مسلمانان را شامل نمی‌شود.
در دو شهر مدینه منوره و مکه مکرمه، نوع حجاب عمومی خانم‌ها پوششی است که بر اساس آن، زنان حتی باید دست‌ها و صورت خود را نیز بپوشانند و تنها چشم‌های آنها برای دیدن اطراف باز خواهد بود. فضای عمومی و فرهنگی شهرهای مکه و مدینه به این صورت است و همین فضاست که برخی زائران ایرانی را به این گمان باطل می‌رساند که حاکمیت عربستان سعودی نسبت به رعایت اصول مربوط به حجاب موفق بوده است و این درست همان اشتباهی است که برخی درباره نمازهای جماعت در این کشور که منحصر به رعایت ظواهر است، مرتکب می‌شوند.
اما روی دیگر سکه حجاب در دیگر شهرهای عربستان غیر از دو شهر مذهبی این کشور نمود بیشتری به خود گرفته است. جریان افراطی دینی با وجود قدرت بلامنازع خود، توجه زیادی به حجاب در شهرهای دیگر نمی‌کند و این جریان لیبرال حاکم است که فضای فرهنگی این شهرها را مطابق میل خود پیش می‌برد، فساد و فحشا در شهرهای مذهبی که زیر پوسته سنگین نظارت هیئت مذکور قرار گرفته بود، در دیگر شهرهای سعودی به امری علنی تبدیل شده و این روند در ابعاد مختلف زندگی در این کشور قابل رؤیت است.
 
اینجا عربستان است؟
بر خلاف فضای سنگین مکه و مدینه، در سایر شهرهای عربستان مقوله حجاب رنگ دیگری به خود می‌گیرد، در محل‌‌های کاری و تفریحی شهرهای دیگر نظیر ریاض و سواحل تفریحی جده فضای فرهنگی به صورتی ترسیم شده که بیننده در نگاه اول از مشاهده چنین تصاویری در عربستان سعودی شوکه می‌شود، بویژه اگر این بیننده زائری باشد که تنها شهرهای مذهبی مانند مکه و مدینه را می‌بیند و اوضاع آن را به تمام شهرهای این کشور تعمیم می‌دهد.
 
بی‌حجابی و هرج و مرج جنسی
شهرها و اماکن تفریحی در عربستان مانند ریاض و جده از مناطقی هستند که میزان فساد و بی‌حجابی در آنها در حد بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است. برای روشن شدن ابعاد این فساد تنها به ذکر یکی از اماکن تفریحی درشهر جده می‌پردازیم.
منطقه "درة العرس" تفرجگاهی ساحلی است که با عبور از حجاب افراطی مد نظر مفتیان وهابی، به اوج بی بندوباری و هرج و مرج جنسی رسیده است. در این منطقه که تحت تدابیر شدید قرار دارد، از گرفتن تصاویر مربوط به تفریحات ناسالمی که در آن وجود دارد ممانعت می‌شود اما چندی پیش، انتشار برخی تصاویر از داخل این مجتمع تفریحی، عمق رسوایی خاندان سعودی در برداشت چندگانه از مفاهیم دینی را نشان داد. اختلاط دختر و پسر،‌ اسکی روی آب زنان، اختلاط شهروندان سعودی با گردشگران فاسدالاخلاق بیگانه، شرب خمر و بی حجابی از جمله مظاهر ناهنجاری های اخلاقی و دین ستیزی در منطقه درة العرس است.
 
روتانا؛ نماد فساد و فحشاء در عربستان
آنچه می خوانید گزارشی از خبرنگار خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در مورد کمپانی بین‌المللی "روتانا" متعلق به خاندان حاکم سعودی است:
 
وارد یک شرکت خصوصی می‌شوم، خانم‌هایی با آرایش، کفش‌های پاشنه بلند، کت و دامن و چهره‌هایی که سعی می‌کنند آن را با جذابیت بیشتر به نمایش بگذارند دوشادوش مردان در حال کار کردن هستند، اما اینجا نیویورک یا لندن نیست؛ اینجا شرکت "روتانا" در ریاض است. پایتخت عربستان سعودی یعنی همان جایی که حجاب سختگیرانه‌ای برای زنان اعمال می‌شود و تنها چیزی که زنان می‌توانند به نمایش بگذارند، چشمان شان است.
در کشوری که زنان حق رانندگی ندارند و نمی‌توانند تنها به خرید و یا حتی بیمارستان بروند، وجود چنین شرکتی عجیب است. در برخی از این شرکت‌ها با اینکه اجازه ولیّ زن برای کار، ضروری است اما هیچ محدودیتی در زمینه رعایت حجاب و حریم روابط زن و مرد وجود ندارد.
 
تنها در زمان خروج از این محیط‌هاست که زنان به این فکر می‌افتند که باید ظاهر خود را بر اساس فرهنگ عمومی عربستان متناسب کنند.
شرکت چند رسانه‌ای "روتانا" متعلق به "ولید بن طلال بن عبدالعزیز" شاهزاده ثروتمند سعودی است که ثروتمندترین فرد در عربستان و یکی از 10 ثروتمند برتر جهان است.

او علاوه بر کمپانی روتانا -که عمده فعالیت آن در زمینه صنعت سکس، موزیک و سینماست- مالکیت شبکه "العربیه" را نیز در اختیار دارد. مقر روتانا که عمده‌ترین شرکت فعال عربی در زمینه ترویج فساد و فحشاست، در ریاض است اما در پایتخت کشورهای دیگر نظیر لبنان نیز دفتر دارد.
 
رواج هم‌جنس گرایی در عربستان
از سوی دیگر افزایش فشارها در مورد روابط طبیعی و مشروع زنان و مردان و نیز تحریم ازدواج موقت و همچنین اختراع ازدواج‌های موقت من‌درآوردی توسط مفتیان این کشور در جامعه سعودی باعث شده است که انواع فسادهای غیرطبیعی در عربستان روند رو به رشدی به خود بگیرد.
همجنسگرایان سعودی
 
یکی از انواع این فسادها رشد گسترده همجنس‌بازی است، رشد این فعالیت‌ها در عربستان به حدی است که بتازگی یک دختر سعودی با ظاهر شدن در شبکه ماهواره‌ای "الدانة" در عربستان، از وضعیت دانشگاه‌های این کشور سخن گفت و تأکید کرد که 85درصد از دانشجویان دختر در دانشگاه‌ها به همجنس‌بازی روی می‌آورند. او براحتی از فعالیت‌های همجنس‌بازی خود در دانشگاه نیز سخن گفت.
این اظهارات طبق معمول با واکنش تند وهابی‌های سعودی همراه شد و آنها به جای اینکه به بررسی ریشه‌ای این مشکل بپردازند، سعی کردند تا با تخریب چهره این دختر سعودی موضوع را از اساس دروغ فرض کرده و او را متهم به ترویج فرهنگ غرب در این کشور کنند.
شبکه‌های تلویزیونی عربستان نیز هرگز حامی حجاب و رعایت پرده‌های عفاف و حیا در جامعه سعودی نیستند و اکثر بازیگران سعودی و فیلم‌ها و سریال‌های تولیدی این شبکه‌ها عاری از مفاهیم اسلامی نظیر حجاب و عفت هستند.
 
 
همچنین می توان تصاویر تعدادی از زنان مجری و هنرپیشه سعودی را رصد کرد که با اجازه و اطلاع کامل مقامات و مفتیان وهابی سعودی، آزادانه در شبکه‌های داخلی این کشور به تولید فیلم و مجموعه های تلویزیونی مشغول هستند و بدون حجاب در آنها نقش ایفا می کنند که به دلیل رعایت مسائل اخلاقی از انتشار این تصاویر زننده خودداری می کنیم.
 
سیاست‌های دوگانه و غلط حاکمیت وهابی در عربستان سعودی در کنار عوامل دیگری چون افزایش سن ازدواج زنان و بیکاری مردان سعودی و رواج ماهواره در این کشور و تماشای فیلمهای مستهجن باعث افزایش رو به رشد پدیده‌هایی چون آزار جنسی، تجاوز، همجنس گرایی و ناتوانی جنسی در میان جوانان عربستانی شده است، به گونه‌ای که بیشترین کاربران سایت‌های اینترنتی مستهجن و بیشترین بینندگان شبکه‌های ترویج دهنده فیلم‌های مستهجن را عربستانی‌ها تشکیل می‌دهند.
 
عکسی از سواحل شهر وهابی نشین عربستان با حذف بخشهای زننده
 
 
عکسبرداری مخفیانه از منطقه درة العرس در بندر جده
 
 
بی حجابی علنی دختران سعودی در جده
 
 
اختلاط برهنه دختر و پسر در آب های پایتخت تابستانی عربستان
 
 
اختلاط دختران و پسران خانواده های وهابی سعودی با پرچم مزین به عبارات شهادتین
 
 
دختر یک شاهزاده سعودی در حال رانندگی در شهر ریاض

ماسون تیوب
-------------------------------------------------------------------------------

جدیدترین اهانت آل سعود به كعبه + فیلم

معجزه معماری درکعبه

موافقت پادشاه عربستان با تخریب کامل مسجدالحرام

سایه شیطانی ابراج البیت بر سر بیت الحرام

قسمت چهل و پنجم  (اهمیت کعبه) (حدود ۴۷ مگابایت)

قسمت چهل و ششم  (کعبه و مناسک ۱۱-۹) (حدود ۴۷ مگابایت)

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.