روزشمار حوادث مهم انتخابات ریاست جمهوری دهم

روزشمار حوادث مهم انتخابات ریاست جمهوری دهم

دیماه 87 - دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به دیدارهای برخی از نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری با علما و مراجع قم گفت: «کسانی که با مطامع سیاسی وانتخاباتی قصد برقراری ارتباط با مراجع تقلید را دارند شکست خواهند خورد زیرا مراجع تقلید تابع نظرات گروهی و جناحی نیستند و درمسائل خیلی هوشیارانه عمل می کنند».

دیماه87- کروبی در جمع دانشجویان سنندج : «مقام معظم رهبری اعلام کردند که فردی شجاع، توانمند و لایق برای برای ریاست جمهوری انتخاب شود که من تمامی این خصلت‌های خوب را در خودم سراغ دارم».دبیرکل حزب اعتماد ملی یکی از مشکلات امروز کشور را تداخل سیاست و قانون دانست و خاطرنشان کرد: «نباید برای رسیدن به اهداف سیاسی قانون را زیر پا گذاشت».

بهمن87-حسینیان: موسوی می‌تواند رقیب مؤثری برای احمدی‌نژاد باشد

بهمن87-خاتمی: هر کسی که روی کار می‌آید، باید بداند که در جمهوری اسلامی روی کار می‌آید، با پذیرش نظامی که وجود دارد و آن را قبول دارد روی کار می‌آید، با پذیرش اینکه در این نظام رهبری جایگاه خاص و ویژه خود دارد و با پذیرش اینکه چارچوب، سیاستهای کلی است و جهت حرکت کشور مشخص است و حتی علاوه بر پاسداشت موفقیت و جایگاه رهبری حتما باید به دغدغه‌های ایشان نیز توجه داشته باشد

 


بهمن87-محمد رضا تاجیک در سایت کلمه: میرحسین موسوی مستقل‌تر، رشیدتر، و هوشیارتر از آن هستند كه اسیر بازی‌های دیگران شوند.


اسفند87-موسوی در کنفرانس خبری با خبرنگاران دهه اول انقلاب: توزیع پول و صدقه بین مردم بر خلاف مصالح کشور است

اسفند87-آمادگی وزارت ارشاد برای صدور مجوز خارج از نوبت روزنامه کلمه

اسفند87-موسوی در اولین سخنرانی عمومی بعد از 11سال: جامعه در خرد و عقل جمعی خود
هم اصلا‌ح‌طلب و هم اصولگرا است... آرزو می‌كنم كشور به سمت وحدت بیشتر برای حل مشكلا‌ت پیش رود
نخست‌وزیر دوران دفاع مقدس در ادامه تاكید كرد: از وظایف گروه‌هایی كه دل به حال مملكت می‌سوزانند باید این باشد كه با تكیه بر این روحیه‌ای كه در داخل مردم است امكان وحدت بیشتر را در صفوف ملت فراهم كنند و هر قدمی كه برمی‌دارند توجه داشته باشند این سرمایه عظیم را كه یك جامعه متمدن و یك جامعه خوب و برخوردار از تاریخ طولا‌نی می‌تواند در خود داشته باشد، با انگیزه‌های خود قسمت قسمت نكنند و از مجموعه این سرمایه استفاده كنند.
اسفند87-میر حسین موسوی دلایل حضور خود را اعلام کرد: «من به دنبال یک گفتمان ویژه هستم و این هم منبعث از فضای اول انقلاب اسلامی است. به نظر من امروز بیش از گذشته باید نگران وحدت جامعه باشیم و باید کاری کنیم که صرف‌نظر از مبارزات سیاسی، صفوف مردم را شقه شقه نکنیم»

اسفند 87- میرحسین موسوی با صدور بیانیه‌ای رسمی، نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.

اسفند87-کلهر: كلهر افزود: سفرهای استانی و میزان استقبال مردمی از رییس‌جمهور در این سفرها بهترین معیار سنجش برای اقبال مردم به خادمان خود است و سفر رییس‌جمهور به استان یزد نمونه خوبی از این دست به شمار می‌رود.اسفند87- حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار خبرگان با تاكید بر اینكه قطار پیشرفت كشور به سرعت در حال حركت است اگرچه برخی مسافران آن، این حركت را احساس نمی‌كنند، افزودند: این حرف درست است كه آغاز برخی از این طرحها در دهه های اخیر بود اما نباید فراموش كرد كه برای به ثمر رسیدن كارهای بزرگ، برخی اراده ها كارآمدتر و بعضی همتها نافذتر هستند.

اسفند 87- بررسی کیهان ازواکنشها به کاندیداتوری موسوی: سازمان مجاهدین ضمن احترام به دیگر کاندیداهای اصلاح طلب و مستقل کماکان معتقد است که خاتمی مطلوب ترین و مناسب ترین کاندیدا در جمع اصلاح طلبان است

اسفند87- زهرا اشراقی همسر محمدرضا خاتمی در حاشیه نخستین گردهمایی ستاد جوانان حامی خاتمی در پاسخ به سوالات خبرنگاران فارس، با اشاره به كاندیدهای حاضر در اصلاح‌طلبان گفت: اصلاح‌طلبان تنها 2 كاندیدا دارند و این دو كاندیدا فقط كروبی و خاتمی است و میرحسین هم كه اعلام كاندیداتوری كرده است، گفته‌اند كه اصلاح‌طلب نیستند بنابراین بنده به دلیل اینكه نظرات ایشان را نمی‌دانم و چشم بسته به كسی رای نمی‌دهم، تصور می‌كنم كه زمان اعلام كاندیداتوری میرحسین بسیار دیر شده است.

اسفند87-مجید انصاری عضو مجمع روحانیون مبارز در جمع خبرنگاران با تاكید بر اینكه، القاء عدم سلامت انتخابات، القائات دشمنان بیرونی و برخی از افراد بدبین در داخل است، گفت: بایستی این انتخابات سالم و آزاد را پاس بداریم.

اسفند 87-موسوی در جمع مردم نازی اباد با ذکر حدیثی از پیامبر: «زمامداران باید که در هیچ حال ستم و بی داد بر مردم روا ندارند و در سخن گفتن با مردم جز راست نگویند و به وعده‌‌های که به مردم می‌دهند وفا کنند».

اسفند87- با صدور بیانیه ای خاتمی انصراف خود را رسمی كرد

اسفند87- تاكید میر حسن موسوی به ادامه راه خاتمی:اینجانب چون شما راه درست را اصلاحات می دانم

اسفند87- نامه جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف:آقای موسوی دیروز کجا بودید؟

فروردین88-رهبری در حرم رضوی خطاب به کاندیداهای ریاست جمهوری: انتخابات فقط ابزاری برای در دست گرفتن قدرت نیست بلكه وسیله‌ای است برای ارتقای توان كشور، افزایش اقتدار ملی و آبرومند كردن ملت، بنابراین در تبلیغات و رفتار خود به این مسائل اهمیت دهید و مبادا كسی در فعالیت انتخاباتی خود به گونه‌ای حرف بزند و رفتار كند كه دشمن را به طمع بیاندازد. هر یك از شما حتماً حرفی دارید و طبعاً حرف فرد مقابل را رد می‌كنید اما دراین روند از جاده انصاف خارج نشوید وبه كتمان حقایق نپردازید.

فروردین 88-یادداشت فاطمه رجبی درباره موسوی که از سوی موسوی مورد شماتت قرار گرفت !ولی تاریخ درستی آن را اثبات کرد!

فروردین 88-موسوی در اولین کنفرانس خبری ، قانون‌گریزی، به هم خوردن ساختارهای تصمیم‌گیری، عدم شفافیت اطلاعات و گردش آن در كشور، افراط‌ و تفریط‌ ها در كار و عدم توجه به سرمایه اجتماعی ملت را از جمله دلایل اصلی حضور خود در عرصه انتخابات برشمرد

بنده بر روی اصول و ارزش‌های خود می‌ایستم و اینگونه نیست كه خط قرمزی بكشم و افراد را گروه‌گروه و دسته دسته به مخالف خود، نظام، حكومت و اسلام تبدیل كنم و بارها اعلام كرده‌ام كه بنده اصلاح‌طلبی هستم كه دائم به اصول رجوع می‌كنم.

فروردین88- میرحسین موسوی با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد

فروردین 88- روح‌الله حسینیان با استناد به گفته میرحسین موسوی که «افتخار می‌کنم در دولت خاتمی مشاور عالی بودم»، گفت: «همین جمله وی کافی است که ما موسوی را اصولگرا ندانیم».

فروردین 88-موسوی در دیدار سازمان مجاهدین انقلاب: این بار بدان جهت اعلام حضور كردم كه فكر می‌كنم كشور به سمت استبداد رضاخانی احمدی نژادی در حال حركت است و كشور در این صورت به سوی فروپاشی خواهد رفت. از این رو احساس وظیفه كردم كه برای نجات كشور علی رغم تمامی مشكلات و سختی‌های حضور، اعلام كاندیداتوری نمایم.

من به همراهی و رفاقت با شما(مجاهدین انقلاب) افتخار می‌كنم ولی در بعضی جاها باید با تاكتیك مناسب وارد شویم. چرا كه حمایت و نزدیكی بین ما ، مشكلات را زیادتر می‌كند گرچه من ابایی از همراهی با شما ندارم ولی به خاطر برخی مشكلات موجود فكر می‌كنم كه این حمایت‌ها نباید فعلا علنی شود البته تصمیم‌گیر نهایی خود شما خواهید بود.

فروردین 88- غلامعلی حدادعادل رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره تاکید اصولگرایان بر معرفی یک کاندیدا از سوی این جریان در انتخابات ریاست جمهوری دهم گفت: این رفتار نشانه کمبود چهره در جریان اصولگرایی نیست بلکه نشانه افزایش عقل آنها است.

فروردین 88- سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی از کاندیداتوری مهندس موسوی حمایت کرد

فروردین 88-دیدار میرحسین با ایات عظام در قم

فروردین 88- دبیرکل حزب اعتماد ملی با انتقاد از مواضعی که در زمینه سیاست خارجی مطرح می‌شود و هم‌چنین با انتقاد از وضعیت دانشگاه‌ها، گفت: «تغییر مدیریت اجرایی کشور، تنها راه برون رفت ازمشکلات فعلی است».

از موضوع هسته‌ای نباید تنها برای کار انتخاباتی استفاده کرد- با حضور بنده گشت ارشاد خود به خود تعطیل می‌شود- روابط من و میرحسین موسوی بسیار عالی است- یک متخصص و کارشناس برای شرایط کنونی هستم- نمی‌دانم دولت چگونه 275 میلیارد دلار را خرج کرده است- ایرانیان بالای 18 سال سهامدار نفت خواهند شد

فروردین 88-موسوی در دانشگاه اهواز: نگران از تهدید قواعد و قوانین مهم کشوری هستم- اگر به گزارشات و تخلفات رسیدگی نشود چیزی از کشور باقی نمی ماند،تصمیمات فردی را نقض می کنم-

فروردین 88-محسن رضایی: «مسئله فرهنگ با برقراری گشت ارشاد و یا برداشتن آن حل نمی‌شود».

فروردین 88- حاضرین اجلاس دوربان از كشورهای مختلف جهان با تشویق مكرر و بعضا طولانی سخنان ضد صهیونیستی محمود احمدی نژاد پروژه انزوای رئیس جمهوری اسلامی ایران را ناكام گذاشتند.

اردیبهشت88- در بیانیه‌ای تأكید شد .تقدیر 210 نماینده مجلس از سخنان قاطع احمدی‌نژاد در ژنو.

اردیبهشت88- حزب‌الله لبنان: احمدی‌نژاد امید همه مستضعفان جهان است

اردیبهشت88-عسکراولادی :به هاشمی گفتم نباید مقابل احمدی نژاد قرار بگیرد

اردیبهشت88- فراکسیون انقلاب اسلامی با صدور بیانیه ای حمایت خود را از نامزدی دکتر محمود احمدی نژاد در انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری اعلام کرد

اردیبهشت88- هاشمی رفسنجانی با ائتلاف مردمی حامیان موسوی دیدار كرد

اردیبهشت88- انحلال سازمان مدیریت با الهام از برنامه‌ریزی شهید رجایی صورت گرفت

اردیبهشت88-میرحسین موسوی در دانشگاه کرمان: حساسیتی نسبت به سازمان مجاهدین، مشاركت و كارگزاران ندارم

اردیبهشت88-کروبی در لحظه ثبت نام: «ضمن احترام به دولت و مسوولین اجرایی کشور که در حال فعالیت هستند، باید بگویم که ما این‌ها را ناتوان در اداره کشور می‌دانیم».

اردیبهشت88- احمد توكلی در جمع دانشجویان دانشگاه‌های تهران:رئیس مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری قطعاً به احمدی‌نژاد رأی می‌دهم.

اردیبهشت88- عبدالکریم سروش ضمن اعلام حمایت از مهدی کروبی و اینکه به او رای خواهد داد همزمان از تحریم انتخابات و حمایت برخی گروه‌ها از میرحسین موسوی انتقاد کرد.اردیبهشت88- حضرت آیت الله خامنه ای،در استان کردستان با یادآوری اینکه بنده نسبت به اشخاص هیچگونه نظری ابراز نمی کنم به تبیین شاخص های مهم انتخاب صالح ترین رئیس جمهور پرداختند و خطاب به ملت افزودند: کسی را برگزینید که درد کشور را بفهمد، درد مردم را بداند و از درد مردم احساس درد کند، با مردم یگانه و صمیمی باشد، ساده زیست باشد و خود و خانواده و نزدیکانش از فساد و اشرافی گری و اسراف دور باشند چرا که گرایش مسئولان به اشراف و تجمل آفت بزرگی است.اردیبهشت88- فاطمه راكعی به عنوان نماینده میرحسین موسوی در نشست زنان در دولت دهم در دانشگاه امیركبیر حاضر شد و اظهار داشت:حتی با آقای میرحسین پیشنهاد شده كه اگر رئیس جمهور شدند معاون اول خود را خانم زهرا رهنورد انتخاب كنند و این به دلیل اینكه وی همسر میر حسین موسوی می باشد، نیست و به خاطر كارآمدی وی است.

اردیبهشت88- روح الامینی:امیدواریم موسوی به نفع رضایی کنار رود .دبیر کل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی گفت: انتخابات سال 88 بر خلاف دوره های گذشته ریاست جمهوری که برای دور دوم هیچ کاندیدای جدی وجود نداشت، یک پدیده خواهد بود و انتخابات در این دوره به صورت غیرباوری جدی است.

اردیبهشت88-آیت ا... یزدی: اكثریت اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از كاندیداتوری جناب آقای دكتر احمدی نژاد حمایت كردند.

اردیبهشت88- زهرا اشراقی:بانوی اول به اندازه رییس‌جمهور باید در تصمیمات تاثیرگذار باشد

اردیبهشت88- محمدباقر نوبخت دبیر کل حزب اعتلال و توسعه در حاشیه دانشگاه علوم پزشکی گیلان به خبرنگار اعزامی «کلمه» گفت: اینجا آمده‌ام تا حمایت خویش را از میرحسین موسوی به صورت رسمی اعلام کنم.

خرداد88- احمدی‌نژاد اوباما را به مناظره فرا خواند

خرداد88- آیت‌الله مهدوی‌كنی اعلام كرد: اكثریت جامعه روحانیت مبارز در انتخابات از آقای احمدی‌نژاد حمایت می‌كنند و بنده نیز آقای احمدی‌نژاد را اصلح می‌دانم و به ایشان رای می‌دهم.

خرداد88-احمد زید آبادی دبیر كل ادوار تحكیم وحدت گفت: مشكلاتی از جمله بحران ازدواج، بیكاری و نیز تورم كه كشور به آن دچار شده است، محصول برنامه‌ریزی‌های دولت موسوی در سال‌های مسئولیت اوست

خرداد88-خاتمی در مصاحبه نیوزویک و در پاسخ به سوال به نظر شما آیا انتخابات سالم خواهد بود؟
بستگی به این دارد که معنای سالم چه باشد!بدون تقلب!
من فکر نمی کنم که تقلب به معنی خاص کلمه وجود داشته باشد یا بتواند تاثیرگذار باشد. البته همیشه در همه کشورها، چه کشورهای صنعتی و پیشرفته، چه کشورهای دیگر ممکن است دستکاری هایی در امر انتخابات صورت بگیرد و خودشان هم ادعا می‏کنند. شما اگر انتخابات دور اول ریاست جمهوری بوش که رقابت میان وی و ال گور بود را به یاد بیاورید، در خود آمریکا بحث هایی مطرح شد که تصرفاتی در نتایج شده است که نمی دانم تا چه اندازه درست بود یا نبود. طبعاً در کشورهایی مثل ما که دموکراسی در آنها تازه پاست و هنوز بعضی ذهنیت های مربوط به ما قبل دموکراسی وجود دارد، اگر این ذهنیت ها در حوزه مسئولیت اجرایی و اداره مسئولیتهای سیاسی و اجتماعی قرار گیرد، ممکن است اثرگذار باشد. ولی من معتقد نیستم که در ایران تقلب بصورت تعیین کننده وجود داشته باشد، زیرا خود من هم در دوران مسئولیت ریاست جمهوری چند انتخابات را برگزار کردم. اگر هم چنین چیزهایی باشد، خیلی با انتخابات فرمایشی که مردم در آن نقشی ندارند فرق دارد.

خرداد88- مرتضی نبوی مسئول واحد سیاسی جامعه اسلامی مهندسین ضمن تشریح فضای انتخاباتی کنونی تصریح کرد:«در این که موضع آقای هاشمی "نه احمدی نژاد" است، تردیدی نیست. هاشمی با ادامه ریاست جمهوری احمدی نژاد مخالف هستند. کارگزاران که به نوعی منتسب به هاشمی است هم از موسوی حمایت می کند.»

خرداد88- ‏فائزه هاشمی در مراسم بزرگداشت دوم خرداد و در جمع جوانان حاضر در ورزشگاه ١٢ هزار نفری آزادی گفت‏:‏ ما در سال ‏76‏ و بعد از دولت سازندگی، خاتمی را به قدرت رساندیم تا ادامه راه دولت سازندگی باشد‏.ما سخنرانی می‌کردیم و اتفاقاتی را که در دوره سازندگی افتاد برای مردم ذکر می‌کردیم. همچنین وقایع مثبت، رشد و آبادانی را به یاد مردم می‌آوردیم و از آنان می‌خواستیم برای ادامه یافتن خاطره‌ها به محمد خاتمی رای دهند. ‏‏هاشمی افزود‏:‏ در این چهار سال نكبت، خفت و خواری نصیب ملت ایران شد و ما نمی خواهیم این دوران تلخ را دوباره تكرار كنیم‏.‏

خرداد88-حسین فدایی دبیركل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: آقای هاشمی‌ رفسنجانی بنا دارد كه احمدی‌ نژاد رای نیاورد و از هر ظرفیتی كه در این زمینه موثر باشد، استفاده می‌كند.خرداد88- جمعی از دانشجویان آذری‌زبان دانشگاه امیركبیر در واكنش به انتشار كلیپی تصویری از لطیفه‌گویی محمد خاتمی در خصوص آذری‌زبان‌ها تجمع اعتراض‌آمیزی برگزار كردند. دانشجویان آذری‌زبان دانشگاه امیركبیر خواستار عذرخواهی رسمی خاتمی شدندخرداد88-آیت الله مومن نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری گفت: در هیچ جا آقای دكتر احمدی نژاد نفی صلاحیت نكردم و در وضع حاضر من آقای احمدی نژاد را بهترین فرد برای ریاست جمهوری می‌دانم.

خرداد88- علی زاهدی تهیه کننده سیما: موسوی خودش مصاحبه نمی‌داد

علی زاهدی تهیه كننده برخی برنامه های پربیننده شبكه 3 سیما مانند "فوق العاده"، "محرمانه"، "کوله پشتی" و "پنجره شبانه" در گفتگو با رجانیوز در پاسخ به این سؤال که آیا در لیست مصاحبه های متنوع و متعددی که فرزاد حسنی،مجری این برنامه ها، با شخصیت‌های مختلف کشور گرفته، نام میرحسین موسوی وجود داشته است، گفت: در هنگام تولید برنامه "پنجره شبانه" ما از دفتر آقای میرحسین موسوی تقاضای مصاحبه کردیم، اما پس از مدتی پیگیری مداوم، مسئول دفترشان پاسخ دادند که ایشان صلاح نمی داند تا در تلویزیون حضور پیدا کند."

خرداد88- احمدی‌نژاد: تحقیر رئیس‌جمهور سابق ایران در فرانسه از غم‌انگیزترین روزهای زندگیم بود

خرداد88- رضایی در جمع خبرنگاران؛ایستادگی دولت نهم ایران را دارای فناوری هسته‌ای كرد

خرداد88-موسوی در ارومیه: كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: طی این چهار سال اقتصاد كشور خراب، سیاست خارجه افتضاح، تورم بالای 25 درصد، اشتغال پایین و اتحاد مابین قومیت‌های ایرانی در بدترین وضعیت قرار دارد.

خرداد88- رییس‌جمهور سابق کشورمان با تکذیب صحت مطالب فیلم منتسب به وی که در آن سازندگان مدعی شده‌اند که او به قوم آذری‌زبان توهین کرده است، از قوم آذری‌زبان به عنوان قومی که تاریخ اسلام و ایران مدیون‌ آنهاست، یاد کرد.

خرداد88- آیت‌الله‌العظمی مكارم‌شیرازی:خبرگزاری فارس: یكی از مراجع عظام تقلید قم گفت: نباید عده‌ای در ایام انتخابات با تهمت، دروغ و شایعه‌پراكنی مصالح كشور را زیر سئوال ببرند.

خرداد88- حسن شهسوار نماینده ستاد موسوی در مناظره دانشجویی در دانشگاه مشهد خواستار تعطیلی غنی‌سازی در ایران شد و گفت: یك كارشناس هسته‌ای می‌گوید 200 هزار سانتریفوژ برای غنی‌سازی لازم داریم در حالی كه اگر ما 10 هزار سانتریفوژ داشته باشیم تا این مقدار فاصله زیادی داریم پس بهتر است كار غنی‌سازی را در كشورهایی چون استرالیا انجام دهیم نه در داخل كشور.

خرداد88-خاتمی در مصاحبه با یاری نیوز: فرض کنید شورای نگهبان که نگهبان قانون اساسی است اگر خودش بر خلاف قانون اساسی عمل کند چه کسی باید نظارت بکند اگر بنده معتقد باشم این روشهای ردصلاحیت ها که انجام می شود ولو اینکه قانون عادی هم درست شده باشد ولی این خلاف روح قانون اساسی و خلاف این قانون و خلاف آن خواست قانون اساسی است من کجا باید بروم حرفم را بزنم یا دیگران که معترض هستند؟خرداد88- 211 نماینده مجلس در حمایت از محمود احمدی نژاد بیانیه ای منتشر کردند.

خرداد88-امام جمعه سنندج ماموستا حسام‌الدین مجتهدی گفت: احمدی‌نژاد فردی امتحان پس داده است و زندگی خود را وقف خدمت به مردم كرده است و رمز موفقیت وی فروتنی و پرهیز از تكبر است.

خرداد88- مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای حمایت خود را از كاندیداتوری دكتر محمود احمدی‌نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام كرد.

خرداد88- كرباسچی در کرمان: احمدی‌نژاد بیاید و برای چهار سال گذشته عذرخواهی كند و بگویید كه اشتباه كرده و شاید در این صورت بشود، برای چهار سال آینده برای وی از مردم رای اعتماد جلب كرد و اجازه داد كه اشتباهاتش را جبران كند، دادن سیب‌زمینی به مردم كار اقتصادی نیست

خرداد88- احمدی نژاد در پاکدشت:پس از تحقیقات درباره یكی از قراردادهای نفتی، وقتی فهمیدم كه یكی از معاونان وزیر نفت این تخلف را كرده او را عزل كردم و امروز همین فرد در روزنامه‌ها و رسانه‌ها علیه دولت مصاحبه می‌كند و می‌گوید كه سیاست اقتصادی دولت غلط است.

خرداد88-مناظره احمدی نزاد و موسوی و افشاگری احمدی نژاد

خرداد88- حدادعادل: حمایت از احمدی‌نژاد را لازم و ضروری می‌دانم

خرداد88- رئیس جمهور در جمع مردم اصفهان با تاكید بر اینكه امروز ملت ایران عزیزترین‌ و مقتدرترین ملت‌ها‌ست و راه روشن ملت ایران به عنوان تنها راه ملت‌ها شناخته شده است‌، گفت: ملت ایران شایستگی مدیریت جهان را دارد.

خرداد88- حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس گفت: افشاگری احمدی نژاد یك كار علوی و اباذری بود. درد مردم مستضعف و عقده ی فرو ریخته حزب الله و مردم انقلابی ایران بود به همین جهت موج ایجاد كرد و توازن را بهم زد.

خرداد88- باند توزیع عكس‌های خانوادگی یكی از كاندیداها متلاشی شد

خرداد88- وزارت علوم اعلام كرد:هیچ مدركی برای تأیید مدرك دكتری زهرا رهنورد در وزارت علوم وجود ندارد

خرداد88- حمید رضا خداشناس جدیری رصدگر خورشید گرفتگی‌های مهم دنیا گفت: در جوامع بین‌المللی این مایه افتخارم بوده كه رئیس جمهوری ما بالاترین پایه‌های علمی را در بین رؤسای جمهوری دنیا دارد.

خرداد88- حمایت 82 استاد برجسته حوزه علمیه از احمدی‌نژادخرداد88- 116نفر از حقوقدانان، استادان حقوق و وكلای دادگستری تهران و اصفهان در بیانیه‌ای حمایت خود را از كاندیداتوری دكتر محمود احمدی‌نژاد اعلام كردند.

خرداد88- نامه سر گشاده! رفسنجانی به رهبری

خرداد88- 508 هنرمند تهران و دیگر شهرستان‌های كشور در حمایت از ریاست جمهوری دكتر احمدی‌نژاد بیانیه ای صادر كردند.

خرداد88- احمدی‌نژاد در برنامه 19 دقیقه ای تلویزیونی:صحنه را از دست داده‌اند، به دنبال ایجاد تشنج هستند

خرداد88-برگزاری انتخابات و پیروزی احمدی نژاد

خرداد88- همسر رفسنجانی پای صندوق رای:«شما شاهد هستید که من در رأی خود نام میرحسین موسوی را نوشتم و امیدوارم که تقلبی صورت نگیرد که اگر این اتفاق بیفتد من در پل صراط از آنها نخواهم گذشت». وی سپس با حمله به دکتر احمدی نژاد گفت: امیدوارم احمدی‌نژاد ودوستان‌خوارجش‌ازمردم‌پاسخ دریافت کنند.همسر هاشمی رفسنجانی با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در مناظره تلویزیونی با موسوی گفت:‌ چرا اینگونه حرفهای مزخرف می‌زنند و بچه‌های من را به دزدی متهم می‌کنند؟ مرعشی ادعا کرد اگر تقلب نشود، موسوی رئیس جمهور می‌شود ولی خدا نکند تقلب کنند که اگر اینگونه شود، مردم به خیابان‌ها می‌آیند و اعتراض می‌کنند.خرداد88-پیام پیروزی موسوی :مردم شریف ایران، ضمن تشكر از حضور پرشور و استقبال گسترده شما در انتخابات ریاست‌جمهوری، به اطلاع می‌رسانم به رغم تخلفات و كارشكنی‌های متعدد و نارسایی‌های گسترده، مستندات و گزارش‌های واصله حاكی از این است كه رای اكثریت قاطع مردم متوجه این خدمتگزارشان بوده است. از مسئولان امر می‌خواهم در شمارش آرا نهایت دقت و حفظ امانت را بنمایند و اعلام می‌كنم، در غیر این‌صورت از همه امكانات قانونی برای احقاق حقوق حقه ملت ایران اقدام خواهم كرد.
همین‌جا فرصت را مغتنم می‌شمارم و از ملت شریف ایران می‌خواهم آماده برگزاری جشن پیروزی در شامگاه میلاد بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) باشند.
فرزند كوچك ملت ایران
میرحسین موسوی


خرداد88-میرحسین خطاب به شورای نگهبان: انتخابات را باطل اعلام كنید

خرداد88- مقام معظم رهبریدر پیام به مناسبت حماسه 22 خرداد فرمودند:‌ رئیس جمهور منتخب و محترم، رئیس جمهور همه‌ ملت ایران است و همه و از جمله رقیبان دیروز باید یكپارچه از او حمایت و به او كمك كنند.

خرداد88- رییس جمهور كشورمان با بیان اینكه رنگ سبز در نظر مردم ما رنگ اهل بیت است، شال سبزی را بر گردن خود انداخت.خرداد88- 7 كشته و 29 زخمی حاصل حملات مسلحانه حامیان موسویخرداد88- مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان ستادهای چهار نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری:

همه باید در مقابل تشنج آفرینی و اغتشاش صریح موضع گیری كنند

خرداد88- فائزه هاشمی درباره عملكرد خاتمی در دوره اصلاحات گفت: خاتمی باعث شد در انتخابات بعدی ریاست جمهوری اصلاح طلبان رأی نیاورند. الان هم اینجوری شده است ،سربابام هم كه دیدید چه بلایی آمد بنابراین معتقدم باید این اعتصابات ادامه یابد.خرداد88- بیانیه مجمع روحانیون مبارز دباره نتایج دهمین انتخابات ریاست جمهوری: در این انتخابات صرف نظر از نتیجه ای که معلوم شد آنچه موجب تاسف و نگرانی بیشتراست اعمال نوعی مهندسی آرای گسترده دراین دوره است. ...مجمع روحانیون مبارز در جلسه ای فوق العاده به این نتیجه رسید که برای دفاع از جمهوریت اسلامی نظام وبازگرداندن اعتماد عمومی و نگاهبانی از موج آشتی ملی با صندوق های رای ،ابطال این انتخابات و تجدید آن در فضایی عادلانه تر و منطقی تر راهکار مناسب است یا دست کم تعیین هیاتی بی طرق و کاردان وشجاع برای حقیقت یابی و اعلام نظر نهایی به ملت و رهبری تصمیمی درست در جهت آرمان های والای انقلاب و اندیشه های حضرت امام و تقویت اعتماد ملی است.
ما و هواداران پر شور و باشعور جناب میرحسین موسوی ضمن حفظ هوشیاری و پرهیز از هر عملی که به تشنج بیانجامد و به سرکوب گران بهانه دهد مهندس موسوی عزیز را تنها نخواهیم گذاشت.
خرداد88- نامه مشترک میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی خطاب به رییس قوه قضائیه: درفضای اجتماعی امروز شاهد حضور مردمی هستیم که احساس می کننددر حق آنها جفاشده است ودر اعتراض خود رفتاری کاملا مدنی را نشان می دهند.خرداد88- رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تاریخی تهران:كسانی كه قانون را زیر پامی‌گذارند مسئول خونها، خشونتها و هرج و مرج ها خواهند بود

حماسه پرشور اعلام دلبستگی یکپارچه مردم به نظام اسلامی و مشارکت بسیار کم نظیر 85 درصدی مردم در انتخابات، نشان دهنده رحمت و تفضل پروردگار و عنایت خاص ولی عصر (عج) به ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی است.

خرداد88-وزارت اطلاعات : سربازان گمنان امام زمان (عج) توطئه چندین تیم و گروه تروریستی را که در صدد بمب گذاری و ایجاد آشوب و اغتشاش در نقاط مختلف کشور بودند ، کشف و خنثی کردند.خرداد88- نامه فرمانده نیروی انتظامی به میرحسین موسوی : در صورت تداوم رویه كنونی ناجا در راستای حفظ نظم و امنیت جامعه و مردم، بصورت قاطع با اقدامات غیرقانونی براساس وظایف ذاتی خود برخورد خواهد كرد و جای هیچ گله ای وجود نخواهد داشت.خرداد88- بمبگذاری در حرم امام(رهخرداد88- طی نامه ای به شورای نگهبان،موسوی آرای 40 میلیون نفری مردم را نپذیرفت

خرداد88- طرفداران موسوی مسجد لولاگر در خیابان آذربایجان را به آتش كشیدند
خرداد88-پیام مهم رییس‌جمهور خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی
رییس‌جمهور در پیامی با قدردانی از بیانات راهگشا و مقتدرانه رهبر معظم انقلاب در صحنه عظیم و حماسی نماز جمعه، بر پیگیری قاطعانه مواضع ایشان از سوی دولت تأکید کرد.

خرداد88- از سه كاندیدای معترض؛ فقط رضایی در جلسه شورای نگهبان حضور یافتخرداد88- در پی حضور در تجمعات غیر قانونی تهران؛فائزه و چهار تن از اعضای خانواده هاشمی دستگیر شدند جمع كثیری از كسبه و تجار تهرانی كه از اغتشاشات و تجمعات غیرقانونی روزهای اخیر خسارتهای فراوانی متحمل شده‌اند، از میرحسین موسوی به دلیل دعوت برای تشكیل این اجتماعات غیرقانونی به مراجع قضایی شكایت كردند.

خرداد88- جمع كثیری از كسبه و تجار تهرانی كه از اغتشاشات و تجمعات غیرقانونی روزهای اخیر خسارتهای فراوانی متحمل شده‌اند، از میرحسین موسوی به دلیل دعوت برای تشكیل این اجتماعات غیرقانونی به مراجع قضایی شكایت كردند.

خرداد88- 231 نماینده مجلس موضع خود را در حمایت از فرمایشات رهبری مبنی بر لزوم پیگیری مطالبات و اعتراضات افراد از طریق قانونی اعلام كردند.

خرداد88- سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران با انتشار بیانیه ای به تحلیل وضعیت موجود و همچنین عملکرد غیر قانونی مجریان و ناظران انتخابات پرداخت. ما در وجود تقلب و تخلف تردید نداشتیم!

خرداد88- 600 هنرمند با صدور بیانیه‌ای ضمن تبریك حماسه بزرگ 22 خرداد خواستار توقف تجمعات و درگیریهای خیابانی و تمكین همه به قانون شدند.

تیرماه88- جمعی از حقوق‌دانان و دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) علیه میرحسین موسوی به دلیل توهین به رئیس‌جمهور، وزارت كشور و شورای نگهبان اعلام جرم كردند.

تیرماه88- مجمع روحانیون مبارز با صدور بیانیه ای به اردوگاه ضد انقلاب پیوست

تیرماه88- فرزند شاه مخلوع :راه من و موسوی هم اکنون به یک تقاطع مشترک رسیده است

تیرماه88- دكتر احمد توكلی:آقای موسوی از سرنوشت منتظری عبرت بگیرید

تیرماه88- دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خطاب به میرحسین گفت: آقای موسوی ما قویا از شما می خواهیم تسلیم قانون و رای مردم شوید و قواعد رقابت را به عنوان یک عنصر سیاسی بپذیرید و مطمئن باشید مردم و رهبری اجازه ظهور یک دیکتاتوری را نخواهند داد.

تیرماه88- 88 تن از مدرسین سطوح عالی و دروس خارج حوزه علمیه قم طی بیانیه‌ای اعلام كردند:همه باید قانون را فصل الخطاب بدانند و در برابر آن سر تسلیم فرود آورند.

تیرماه88- در پاسخ به نامه دبیر شورای نگهبان،رهبر معظم انقلاب با تمدید مهلت رسیدگی به شكایات مربوط به انتخابات موافقت كردند

تیرماه88- با بی نظیر خواندن حماسه 22 خرداد،محسن رضایی از ادامه پیگیری شكایات اعلام انصراف كرد

تیرماه88- میرحسین موسوی دعوت سازمان صداوسیما برای شركت در مناظره تلویزیونی یا پاسخگویی به سوالات خبرنگاران را رد كرد.

تیرماه88- رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نمایندگان مجلس تأكید كردند: من در مسائل اخیر مربوط به انتخابات ریاست جمهوری، مُصّر به اجرای قانون بوده و خواهم بود و نظام اسلامی و مردم نیز به هیچ قیمتی زیر بار زور نخواهند رفت.

تیرماه88- آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد در نامه‌ای ‌به رهبر معظم انقلاب اسلامی تاكید كرد: سربازان جان بر كف شما تا آخرین قطره خون و آخرین ذره آبرو ایستاده‌اند و از حریم ولایت آن حضرت ‌‌دفاع می‌كنند

تیرماه88- آیت الله مكارم شیرازی در پیامی درباره حوادث اخیر كشور تاكید كرد: اینجانب انتظار دارم تا با آرام‌تر شدن اوضاع راهكارهایی را كه برای رسیدن به یك آشتی ملی به نظر می‌رسد مطرح كرده و از همه صاحب‌نظران برای حل آن كمك بخواهیم

تیرماه88- سخنگوی شورای نگهبان از بررسی همه گزارش‌ها و شكایات كاندیداهای معترض خبر داد و گفت: گزارش جامعی از رسیدگی به شكایات در پایان مهلت بررسی‌ها به مردم ارائه خواهد شد.هیچكدام ار ادعاهای موسوی درست نبود و سالم ترین انتخابات را داشتیم.


تیرماه88- سید امیرحسین مهدوی عضو شورای مركزی سازمان مجاهدین انقلاب و از فعالان ستاد انتخابات میرحسین موسوی، در کنفرانس خبری :در شرایطی كه ادله‌ای برای پیروزی موسوی در انتخابات نداشتیم و ناظران وی نیز در قریب به اتفاق صندوق‌ها حضور داشتند، به موسوی اینگونه القا كردیم كه اعلام كند پیروز قطعی انتخابات است.

تیرماه88- -"فرح دیبا" همسر شاه مخلوع ایران از موضع دخالت آمیز صدراعظم آلمان در قبال اتفاقات اخیر ایران تشکر کرد و گفت : اقدام " آنگلا مرکل" در اعلام عمومی محکومیت این اقدامات، خوشحال کننده بود.

تیرماه88- سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی از دو اقدام جدید این شورا در بررسی دقیق شکایات انتخاباتی خبر داد كه یكی از این دو اقدام تشكیل هیئتی ویژه برای تهیه‌ گزارشی از روند برگزاری انتخابات است. در عین حال، او گفت:دو نامزد معترض ظرف 24 ساعت آینده نماینده‌ خود را برای حضور در این بررسی‌ها معرفی كنند.

تیرماه88- منابع امنیتی ایتالیا مدعی شدند:خروج احتمالی میرحسین موسوی از کشور

تیرماه88- گروهی از كارمندان محلی در سفارت انگلیس به اتهام نقش‌آفرینی در اغتشاشات و آشوب‌های اخیر بازداشت شدند.
تیرماه88- نامه کروبی به شورای نگهبان: ابطال انتخابات را اعلام کنید

تیرماه88- تن از اساتید حوزه علمیه قم در نامه‌ای به مقام معظم رهبری،ضمن دعوت آحاد ملت به اطاعت از ولایت و تبعیت از قانون خواستار شناسایی و محاكمه مسببان و عوامل پشت پرده جریانات اخیر شدند

تیرماه88- آیت الله اكبر هاشمی رفسنجانی تدبیر رهبری معظم انقلاب را در تمدید مهلت شورای نگهبان برای بررسی بیشتر مسائل و ادای توضیحات قانع كننده و ابهام‌زدایی از انتخابات بسیار ارزشمند ذكر كرد و گفت: این اقدام با ارزش مقام معظم رهبری، برای جلب اعتماد و اطمینان مردم به روند انتخابات بسیار موثر است .

تیرماه88- نامه جمعی از خانواده‌های شهدای هفتم تیر به هاشمی رفسنجانی:لبخند قاتلین بهشتی مظلوم و یارانش، شما را به فکر فرو نبرد؟

تیرماه88- كدخدائی: شورای نگهبان بار دیگر به موسوی فرصت داد

تیرماه88- رئیس جمهور در نامه‌ای به آیت الله شاهرودی رییس قوه قضاییه ضمن مشكوك دانستن قتل نداآقا سلطان خواستار رسیدگی جدی به موضوع قتل و شناسایی عوامل جنایت شد.

تیرماه88- آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان دوشنبه شب در نامه ای به وزیر کشور صحت انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری را تأیید کرد.

تیرماه88- عضو كمیسیون قضایی مجلس از ارسال شكوائیه نمایندگان مردم در خانه ملت علیه موسوی به دادستانی كشور خبر داد.تیرماه88- اظهارات سخیف هادی غفاری علیه نظام و رهبری

تیرماه88-بیانیه مشارکت: شاهد برآمدن دولتی هستیم که از دل انتخابات مهندسی شده بیرون آمد و اکنون رئیس آن به جای آنکه نماینده اراده ملی باشد، برآیند خواست از پیش تعیین شده عده قلیلی است که بارها و بارها با گفتار و رفتار خود، جمهوریت نظام و اصل همراهی و سازگاری دین و مردم سالاری را زیر سئوال برده اند.تیرماه88-بیانیه 9 موسوی: از این پس ما دولتی خواهیم داشت که از نظر ارتباط با ملت در ناگوارترین شرایط به سر می‌برد و اکثریتی از جامعه، که اینجانب نیز یکی از آنان هستم، مشروعیت سیاسی آن را نمی‌پذیرد

تیرماه88-گفتگوی زنده تلویزیونی رییس حمهور با مردم: من عملكردها و شرایط را بررسی كرده‌ام و برنامه‌ها و نیازها را نیز مشاهده و بررسی كردم؛ لذا دولت باید تغییراتی ایجاد كند و تغییرات در دولت قابل توجه خواهد بود. باید آرایش دولت را تكمیل كنیم و ظرفیت‌های جدیدی را ایجاد كنیم.

تیرماه88-نامه کروبی به رییس قوه قضاییه: دستور فرمایید تا هر چه سریعتر مقدمات تبدیل قرار بازداشت شدگان فراهم شود تا این عزیزان به آغوش خانواده های خود بازگشته و گامی موثر در جهت تفاهم و وحدت ملی برداشته شود

تیرماه88-بیانیه رضایی به مردم: صمیمانه از همه می‌خواهم که قدر سی سال فداکاری و تلاش خود و ملت ایران را بدانیم و دست برادری به یکدیگر بدهیم و از سوی دیگر نشاط، شادابی و امید به آینده را در ملت خود حفظ و تقویت کنیم و این محقق نمی‌شود مگر با عزم و اراده راستین برای آشتی ملی و گذشت از تمام اطراف و دلجویی از آسیب دیدگان است. تا آخر عمر در کنار شما خواهم بود و جانم را فدای ایران عزیز و اسلامی خواهم نمود

تیرماه88-ارائه گزارش تفصیلی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

مرداد88-نمایندگان مجلس خبرگان از هاشمی خواستند با پشتیبانی شفاف‌تر از ولایت فقیه، فرصت طلبان را ناکام گذارد

مرداد88- دكتر محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور در نامه‌ای به رییس قوه قضائیه با اشاره به بازداشت عده‌ای از شهروندان كه براساس دعوت و تحریك برخی افراد و جریانات سیاسی داخلی و با حمایت تبلیغاتی دشمنان خارجی روی داده است خواستار تسریع در رسیدگی همه‌جانبه به وضعیت كلی متهمین و تعیین تكلیف آنان و اعمال حداكثری رأفت اسلامی نسبت به آن دسته از شهروندانی كه ناآگاهانه در این مسیر قرار گرفته‌اند شد.

مرداد88- حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی حفظه الله حكم دهمین دوره ریاست جمهورى اسلامی ایران برای دكتر محمود احمدی نژاد را صبح امروز در جمع مسوولان، اقشار مختلف مردم و میهمانان خارجی تنفیذ فرمودند

مرداد88- احمدی نژاد در مراسم تحلیف:در دوره جدید ما همچنان به سیاست خارجی فعال و مقتدرانه ادامه خواهیم داد و با برنامه‌ریزی در همه عرصه‌ها حضور پررنگی خواهیم داشت و همگان را به عدالت، صلح، و برادری دعوت می‌كنیم و در برابر زور گویان و زیاده خواهان خواهیم ایستاد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.