۳هزار میلیارد چندتا صفر داره؟ قسمت اول و دوم

پشت میدان مین زمین گیر شده بودند. چند نفر داوطلب شدند بروند معبر را باز کنند. یکی شان حدوداً ۱۵ ساله بود. چند قدم که رفت، برگشت. بچه ها فکر کردند ترسیده… پوتین هایش را از پایش در آورد و داد به یکی از بچه ها. گفت: نو هستند… حیفه، مال بیت المال… پا برهنه از سیم خاردارها و میدان مین به معراج رفت… راستی با ۳۰۰۰ میلیارد تومان چند جفت پوتین می شود خرید؟

از اواخر تابستان سال ۹۰ عددی پُر صفر، بر سر زبان ها شهرت یافت. ما که نمی توانستیم تعداد صفرهای این عدد را با انگشتان دو دستمان بشماریم بر آن شدیم تا از مردم جویای تعداد صفرهای این عدد شویم. پس به سراغ آنها رفتیم تا با هم به این سوال بیندیشیم که چطور می شود این همه صفر در یک جیب جا شود! چطور می شود نگهبان هیچ بانکی نفهمد که در جیبی این همه صفر جا شده است؟ چطور می شود تقصیر هیچ کس نباشد که این همه صفر در جیب کسی جا شده است! چطور می شود…


موضوع : کلیپ / سیاسی – اقتصادی

کاری از : مرکز مستند سازی سفیر

مدت زمان : ۵ دقیقه

کیفیت : عالی

حجم : ۲۵ مگابایت

دانلود : ۳هزار میلیارد چندتا صفر داره؟


۳هزار میلیارد چند تا صفر داره؟(۲)


با گذشت نزدیک به ۳ ماه از افشای پرونده ی اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی و پیگیری های مجدانه و دقیق دستگاه قضا، موضوعی که این روزها ذهن مردم را به خود مشغول نموده، این است که نتیجه ی این بررسی ها و پیگیری ها به کجا انجامید…

پس از بحث و جدل های فراوان بر سر پرونده ی اختلاس سه هزار میلیاردی، با گذشت زمان و مطرح شدن مسائل دیگر در سطح جامعه این موضوع از سر زبان ها افتاد. از آنجا که یکی از وظایف مهم دستگاه قضا در این پرونده، اطلاع رسانی شفاف در مورد روند پیگیری تخلفات صورت گرفته می باشد و از طرفی به این دلیل که در چند هفته ی اخیر اطلاع رسانی مستمری در این خصوص انجام نپذیرفته است، “مرکز مستند سفیر” قسمت دوم مستند کوتاه “سه هزار میلیارد چند تا صفر داره؟” را منتشر می نماید تا علاوه بر بررسی ابعاد مختلف این موضوع و انعکاس نظرات مردم و صاحب نظران پیرامون آن، این نکته را نیز به مسئولین محترم دستگاه قضا یاد آورد شود که از این وظیفه ی خطیر خود یعنی “اطلاع رسانی” غافل نشوند تا مردم ثمره پیگیری های دقیق و خستگی ناپذیر آن ها را به چشم خود ببینند و قدرت دستگاه قضا را در مواجهه با اینچنین پرونده های چالش برانگیز نظاره گر باشند.

موضوع : کلیپ / سیاسی – اقتصادی

کاری از : مرکز مستند سفیر

مدت زمان :

حجم : ۴۹ مگابایت

کیفیت : عالی

دانلود : ۳۰۰۰میلیارد …

لینک کمکی :  هات فایل     / مدیافایر     / رپیدشیر     / فایل سونیک     / مگاآپلود

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.