هواپیمای پیشرفته جاسوسی آمریکا در اختیار ایران + کلیپدر این فیلم تصاویری از هواپیمای پیشرفته آمریکایی غنیمت گرفته شده توسط نیروهای مسلح کشورمان، همراه با بیان جزئیات این اقدام توسط فرمانده هوا و فضای سپاه نمایش می یابد.
+ دانلود نمایید

   + واکنش های بین المللی به پخش ویدئوی هواپیمای آمریکایی+ تکمیلی
   +
پهباد چیست؟
    +
بازتاب دستیابی ایران به هواپیمای جاسوسی آمریکا

  • واکنش های بین المللی به پخش ویدئوی هواپیمای آمریکایی+ تکمیلی

نشریه استرالیایی« سیدنی مورنینگ هرالد» ، نوشته است که  دو دقیقه پس از نشان دادن این تصاویر مقامات آمریکایی بررسی های خود را در این باره آغاز کردند . 

«جان کربی »، سخنگوی پنتاگون در این باره گفته است که کارشناسان مشغول بررسی تصاویر پخش شده از تلویزیون ایران هستند . وی همچنین اضافه کرده است که نمی خواهد درباره ماموریت و قابلیت های این هواپیمای بدون سرنشین صحبتی بکند . 

این نشریه استرالیایی همچنین این عبارت حضرت امام که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند را که بر روی بدنه سکوی نگهداری هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی نوشته شده بود را مورد توجه قرار داده است . 

«نیویورک تایمز » هم در این باره نوشته است که ایران اولین مدرک خود در باره تصرف هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را در یک نمایش تلویزیونی به همه نشان داده است . این نشریه هم به وجود تصویر امام خمینی و عبارت آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند اشاره کرده و نوشته است که این هواپیما با خسارات کمی در اختیار ایران در آمده است . 

«بی بی سی» انگلیسی هم ضمن پوشش خبر نمایش هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی ، به نقل از نشریه نیویورک تایمز در روز پنج شنبه نوشته که این ماموریت این هواپیما تصویر برداری از سایت های هسته ای ایران بوده است . خبرنگار این شیکه تلویزیونی همچنین گفته است که این یک شکست اطلاعاتی برای آمریکا بوده است .

شبکه خبری «سی ان ان آمریکا»  نیز به نقل از کارشناسان هوایی گفته است که برای آنان هواپیمای نشان داده شده یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی بوده است ، در همین حال وی اضافه کرده که آنان انتظار داشتند لاشه های این هواپیما را ببینند ، اما ایران با نشان دادن این هواپیما با اندک خسارتی خواستار شکستن غرور آمریکایی ها شده است .

«جو کرینچیونه » ، عضو شورای روابط خارجی آمریکا نیز به «سی بی اس نیوز » گفته است که این هواپیما یکی از پیچیده ترین هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی بوده است که دستیابی ایران ، چین و روسیه به سیستم این هواپیما امنیت ملی آمریکا را به خطر خواهد انداخت.

تکمیلی:

تلویزیون فارسی بی بی سی که برای نخستین بار کوشید منبعی معتبر برای سقوط هواپیمای جاسوسی آمریکا بیابد، و اولین بار از قول نیروهای ایساف از ناپدید شدن این هواپیما خبر داد، در این باره منبع جدیدیدی یافت. این منبع از همکاران سابق «سیا» است و « رابرت فیسک» نام دارد. وی  در گفتگویی که ساعت 20 امروز از بی بی سی پخش شد، اذعان کرد که هواپیمای ساقط شده آمریکایی است. به اعتراف فیسک، استفاده از این قبیل تجهیزات، شیوه جدیدی است که آمریکا برای جاسوسی از ایران برگزیده است.
 
یادآوری می شود که شب گذشته هم بی بی سی کوشید از سخنان غیر روشن آمریکایی ها اعترافی صریح به سقوط هواپیمایشان در ایران را استخراج کند. البته، سپاه پاسداران با انتشار ویدئویی از هواپیمای مورد دعوا، کار و خیال همه را  راحت کرد. پس از آن دیگر نه نیازی به اعتراف آمریکایی ها وجود دارد و نه اصرار انگلیسی ها. پس از این کار، آیا اصرار بیش از حد حاکمان جزیره برای پنهان کردن یا تحت الشعاع قرار دادن چیز دیگری نیست؟

پهباد چیست؟

آنچنان که ویکیپدیا می‌گوید «پهپاد(پرنده ی هدایت پذیر از دور) یا هواپیمای بدون سرنشین به اشیاء پرندهٔ هدایت‌پذیر از راه دور (UAV:Unmanned Aerial Vehicle) یا درون (RPV:Remotely Piloted Vehicle) گفته می‌شود. هواپیماهای بدون سرنشین در ایران به «پهپاد» شهرت دارند که از حروف اول «پرنده هدایت پذیر از راه دور» گرفته شده است.»

بیشترین سرمایه‌گذاری در جهان در زمینه ساخت و تجهیز بهپادها را وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا انجام داده‌است؛ به طوری که بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۵ حدود ۳ میلیارد دلار هزینه برای طراحی ساخت و تجهیز بهپادها هزینه کرده‌است. حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ باعث شد تا دولت آمریکا بودجه بیشتری را به طراحی و ساخت و تجهیز بهپادها اختصاص دهد.


  • بازتاب دستیابی ایران به هواپیمای جاسوسی آمریکا
              بازتاب دستیابی ایران به هواپیمای جاسوسی آمریکا    + دانلود نمایید


------------------------------------------------------------------------
ابزارهای جاسوسی جدید + عکس

جاسوسی به سبک فیس بوک به روایت bbc +فیلم

جاسوسی عنکبوتی

استاد رائفی پور - لانه جاسوسی +فیلم

اسباب بازی یا جاسوسی به نام دختر ویدئویی + کلیپ

صحبت های وزیر اطلاعات جناب آقای مصلحی در مورد جاسوسی انگلیس در ایران

جاسوسی نوین به سبك گوگل

پیش بینی های مزخرف ترکیه - جنگ جهانی سوم - حمله آمریکا واسرائیل به ایران + فیلم

چگونه یک ایرانی عملیات روانی صدای آمریکا را خنثی کرد؟+فیلم

بی بی سی: سفیر عربستان در آمریکا در طرح ترور ایران/صدای آمریکا: سفیر آمریکا در عربستان در طرح ترور ایران! + فیلم

فیلم مستند جلجتا / بررسی دلایل حمایت آمریکا از اسرائیل و دسیسه تخریب مسجد الاقصی

شنیدنی در ایران،دیدنی در آمریکا

هوا فضا (ایران)

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.