اظهارات موسوی خوئینی ها درباره انتخابات 88 و جریان سفارت انگلیس/ نشست انتخاباتی اصلاح‌طلبان و آمریکایی‌ها در بگرام+ اظهارات موسوی خوئینی ها درباره انتخابات 88 و جریان سفارت انگلیس
  عضو ارشد مجمع روحانیون: به ما می گویند باید توبه کنید. ما به وزارت کشور و شورای نگهبان اعتراض کرده‌ایم؛ پس اگر به رئیس جمهور یا بالاتر اعتراض کرده بودیم حتماً مشکل با توبه هم حل نمی‌شد وتنها راه چاره اعدام بود!

+ نشست انتخاباتی اصلاح‌طلبان و آمریکایی‌ها در بگرام


  • اظهارات موسوی خوئینی ها درباره انتخابات 88 و جریان سفارت انگلیس

 سایت "کلمه" یکشنبه 11دسامبر (20آذر) از قول "سیدمحمد موسوی خوئینی ها" یکی از چهره های شاخص جریان اصلاحات نوشت: «به ما می گویند باید توبه کنید. ما به وزارت کشور و شورای نگهبان اعتراض کرده‌ایم؛ پس اگر به رئیس جمهور یا بالاتر اعتراض کرده بودیم حتماً مشکل با توبه هم حل نمی‌شد وتنها راه چاره اعدام بود!»
این روحانی اصلاح طلب با تکیه و تأکید بر روایت وزارت خارجه انگلیس از ماجرای تسخیر سفارتخانه این کشور، گفته است: «عده‌ای سامان‌دهی و بسیج می‌شوند تا حمله کنند به سفارت انگلیس تا مثلاً ادای اشغال لانه جاسوسی را در بیاورند؛ سپس صداوسیما و جماعتی طبل پیروزی می نوازند. در این مرحله که آقایان سرمست این پیروزی بچگانه‌اند کسی حق ندارد بگوید این چه کاری است که می کنید؟ هر کس هم اعتراض کند انگلیسی است و وابسته به بیگانه.»!
موسوی خوئینی ها دانشجویان معترض به رفتار خصمانه دولت انگلیس با ایران را عده ای لباس شخصی خواند و اظهار داشت: «ملاحظه می کنید که منطق آقایان این است که انتقاد آری، ولی شما حق ندارید انتقاد کنید. هر وقت لازم شد ما خودمان تشخیص می دهیم که جای انتقاد کجاست و چه مقدار لازم است! چگونه باید انتقاد کرد که هیچ مسؤولی مقصّر و حتی قاصر هم شناخته نشود و تنها همان عده سامان داده شده و بسیج شده محکوم شوند که خودسرانه و فراتر از قانون، حرکتی فاقد عقلانیت انجام داده‌اند؟! و البته انگلستان هم غلط می کند که نپذیرد که این حرکت خودجوش و خودسرانه بوده است!»

شایان توجه است که جریانات منتسب و همسو با موسوی خوئینی ها علاوه بر تشکیک غیرمستند در سلامت انتخابات، با سر دادن شعارهای ساختارشکنانه علیه بنیان اعتقادات مردم، اصل نظام، امام امت(ره) و ولایت فقیه، رهبر، رئیس جمهور منتخب و نهادهای انقلابی، مرزهای اخلاق و قانون را نیز پشت سر گذاشتند، تا چه رسد به انتقاد!؟ تأسف بار آنکه هیچ یک از چهره های مدعی اعتدال و عقلانیت در جبهه اصلاحات -از جمله گوینده جملات فوق الذکر- از حرمت شکنی های صورت گرفته کوچکترین انتقادی نکرد. بنابراین تلاش برای به فراموشی سپرده شدن لغزش های فاحش اصلاح طلبان از طریق تجاهل و فکاهه گویی، ثمره ای در پی نخواهد داشت!
اعتراض شدید دانشجویان تهرانی به سیاست های خصمانه دولت انگلیس و تجمع در مقابل سفارت این کشور نیز واکنش های گوناگونی در میان اصحاب نظر برانگیخت. از سویی با تحسین و تشویق بسیاری از فعالان سیاسی، نخبگان، رسانه ها و مردم مواجه شد و از سوی دیگر دستگاه دیپلماسی کشور آن را اقدامی نسنجیده اما برنامه ریزی نشده و خودجوش توصیف کرد و البته خود را ملزم دانست که از این بابت ابراز ناخرسندی و تأسف کند. متقابلا دانشجویان هم با صدور چندین بیانیه و تأکید بر درستی تشخیص خود و پذیرش مسؤولیت کارشان، بر خودجوش بودن حرکت مذکور مهر تأیید زدند. در عین حال بسیاری از مسؤولین ارشد کشور و نمایندگان مجلس نیز ضمن حمایت از حرکت دانشجویان، دولت انگلیس را مقصر اصلی این واقعه معرفی کردند که با رفتارهای خود در طول چند قرن گذشته، همواره در معرض خشم و انزجار مردم ایران بوده است. کما اینکه چند روز پیش از وقوع جریان سفارتخانه، طرح تنزل سطح روابط با دولت انگلیس با اکثریت قاطع آرا به تصویب نمایندگان مجلس ایران رسیده بود.
اکنون باید از موسوی خوئینی ها پرسید که چرا علاقه دارد دانشجویان معترض را "عده ای لباس شخصی سامان دهی شده" بنامد؟
این عضو ارشد مجمع روحانیون از چه معیاری برای سنجش استفاده می کند که هرگاه در تجمعی با آمریکا و انگلیس و اسرائیل همصدایی می شود، آن تجمع را خودجوش می داند ولی اگر شعارهای انقلابی و مکتبی و ضداستکباری به گوش برسد، جمعیت حاضر را "عده ای سامان دهی شده" می خواند؟!
آیا خوئینی ها در راستای پیگیری مطالبات ملت ایران، نگران حریم سفارتخانه انگلیسی هاست و دانشجویان را "فاقد عقلانیت" توصیف می کند، یا حکمت دیگری در اظهارات وی نهفته است؟!
گفتنی است چند روز پیش یک مجموعه دیگر از روحانیون اصلاح طلب یعنی "مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم" نیز با صدور بیانیه و ارسال نسخه ای از آن برای شبکه بی.بی.سی، حرکت ضدانگلیسی دانشجویان ایرانی را به شدت محکوم کرده بودند!!

//جام نیوز


خبر ویژه 9 دی از آخرین تحرک انتخاباتی اصلاح طلبان آمریکایی

  •   نشست انتخاباتی اصلاح‌طلبان و آمریکایی‌ها در بگرام

گروه سیاسی 9 دی - انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی که پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری، اولین صحنه حضور انتخاباتی مردم ایران اسلامی خواهد بود، به صحنه مجددی برای نشان دادن عقبه جریانات سیاسی کشور تبدیل شده است و در این بین اما اصلاح طلبان در برزخ عجیبی گرفتار آمده‌اند،‌ از یک سو نمی‌خواهند حتی یک رای به مشارکت حداکثری در انتخابات بعدی کمک کنند و از سوی دیگر نمی‌خواهند از صحنه سیاسی کشور حذف شوند بلکه می‌خواهند هر چه می‌توانند در ارکان قدرت حضور یابند.
کودتای سال 88 که در اتاق فرمان جبهه اصلاح‌طلبان و با کمک قدرت‌های خارجی طراحی شده بود، وقتی با پشتیبانی میلیونی مردم توسط نظام اسلامی به شکل مقتدرانه‌ای مهار شد، آغاز فروپاشی جریانی به نام اصلاح‌طلبی را در کشور رقم زد. پیش از فتنه سال 88 ، عناصر اصلی احزاب منحله مشارکت و مجاهدین که به عنوان پدر خوانده‌های اصلاح‌طلبان شناخته می‌شدند، کوشیدند با راه‌اندازی انقلاب مخملی که با حمایت سرویس‌های جاسوسی غربی و صهیونیستی همراه بود، نظام مبتنی بر ولایت را به بن بست اجتماعی بکشانند.
این تحرکات هر چند با حضور میلیونی مردم با شکست مواجه شد و سازمان جریان برانداز را با فروپاشی مواجه کرد و برخی از عناصر اصلی اصلاح‌طلب که نقش کلیدی در کودتای دو سال قبل داشتند را راهی زندان کرد اما فرصت خوبی فراهم آورد تا برخی از چهره‌های اصلاح‌طلب که از کاروان پناهندگان سیاسی جا مانده بودند، نقش خود در کودتای دو سال قبل را واسطه کنند و به طیفی از اصلاح‌طلبان که بعد از کودتای 18 تیر 78 به کشورهای غربی پناهنده شده بودند، بپیوندند. بررسی نوع فعالیت جماعت فتنه‌گر و لیدرهای آنان در داخل و خارج از کشور مشخص می‌کند که استراتژی کلی فتنه‌گران، همچنان مقابله با نظام و انقلاب اسلامی از یک سو و البته اعاده حیثیت خود و جبران شکست‌های ممتد گذشته‌شان از سوی دیگر است.
 
جلسه انتخاباتی با آمریکایی‌ها در بگرام افغانستان
بر اساس گزارشات موثقی که 9 دی به دست آورده است،‌ طی چند ماه گذشته جلسات مختلفی توسط جریان سلطه و مشخصا با هدایت و حمایت سازمان‌های جاسوسی آمریکا و انگلیس با عناصر اصلی و دسته چندم گروهک‌های معاند قومی، مذهبی و سیاسی در برخی از کشورهای منطقه برگزار شده است تا هماهنگی‌های لازم و نهایی با این عناصر برای فتنه‌انگیری در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی صورت گیرد.
بگرام افغانستان که یکی از پایگاه های مهم آمریکاست همواره محل توطئه علیه نظام اسلامی بوده کما این که پیش از این یك منبع آگاه اطلاعاتی اعلام کرده بود: در ستاد نیروهای امریكایی در بگرام تیمی متشكل از مأموران اطلاعاتی امریكا و انگلیس مشغول ساخت فیلمی جعلی بودند كه در آن نیروهای ایرانی در حال تحویل سلاح و مهمات به مخالفان دولت افغانستان نشان داده می‌شوند. به گفته وی، فناوری رایانه‌ای به گونه‌ای در این فیلم به كار رفته بود كه در بیشتر بخش‌های فیلم وانمود شود كه فیلمبرداری به وسیله ماهواره یا هواپیمای جاسوسی انجام شده است.
اما اکنون بگرام به محلی برای توطئه های انتخاباتی تبدیل شده. بر اساس این گزارش‌ها که 9 دی در آینده بیشتر به آن خواهد پرداخت، برخی از عناصر فراری اصلاح‌طلبان – که با عناصر داخلی در ارتباطند - نیز در آخرین جلسه هماهنگی با سرپل‌های آمریکایی انگلیسی که در شهر بگرام افغانستان برگزار شده، شرکت داشته و با طرف آمریکایی خود به توافقات مهمی رسیده‌اند که مهمترین محورهای آن عبارت است از:‌
1.
استراتژی اصلی جریان سلطه بر عدم مشارکت و حضور حداقلی مردم در پای صندوق‌های رای است، ‌بنابراین، تحرک جریانات سیاسی معاند نیز بر همین اساس باید صورت گیرد تا انتخابات مهم مجلس صحنه مشارکت حداکثری نباشد.
2.
بر اساس طراحی صورت گرفته علی‌رغم تلاش برای عدم مشارکت،‌ باید از تمام ظرفیت‌ها برای ورود عناصر متمایل به غرب و یا عناصر واداده در برابر آنان استفاده شود تا نزدیکترین ترکیب به مجلس ششم در این انتخابات شکل گیرد.
3.
از انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی به عنوان یک فرصت برای انسجام‌بخشی به جریانات سیاسی معاند و معرض و تنفس مصنوعی به جریان فتنه استفاده شود.
4.
از فرصت رقابت‌های انتخاباتی مجلس نهم در راستای ضد امنیتی کردن فضای سیاسی کشور بهره برده شود تا در صورت امکان مجددا صحنه‌هایی از قشون‌کشی خیابانی به‌وجود آید.
مهمترین دستاورد این نشست انتخاباتی هماهنگ‌کردن تمام ظرفیت گروه‌های معاند قومی و قبیله‌ای و همچنین گروه‌های افراطی مذهبی و رهبران آنان به‌ویژه در جنوب شرقی کشور- که برخی از آنها در جلسه بگرام حضور داشته‌اند- با گروه‌های معاند سیاسی و اصلاح‌طلبان برانداز است.
در تحلیل محورهای فوق باید گفت که گروه‌های معاند سیاسی و احزاب تندروی اصلاح‌طلب به خوبی دریافته‌اند که حضور رسمی‌شان در صحنه انتخابات، اولا به معنای اعتراف رسمی به این نکته است که ادعاهای آنان در جریان فتنه 88 نسبت به نهادهای انقلاب، نظام، رهبری، دروغ بوده و حضور آنان به معنای سلامت نظام، ساختار و فرآیند انتخابات است. ثانیا حضور آنان در صحنه انتخابات، علاوه بر به رسمیت شناختن آنچه نفی کرده بودند، خواه ناخواه منجر به چند وجهی شدن انتخابات خواهد شد و این، باعث می‌شود تا تاکتیک همیشگی دشمنان و فتنه‌گران در ایراد اتهام به نظام اسلامی، مبنی بر تک‌قطبی بودن انتخابات‌ها در ایران، کارگر نیافتد.
از روی دیگر اما فتنه‌گران یقینا اعلام عدم حضور نیز نخواهد کرد. این نیز بدان علت است که فتنه‌گران می‌دانند نظام اسلامی بر اساس قوانین مرسوم و طبیعی، یقینا جلوی حضور براندازانه آنان در هر انتخابات را خواهد گرفت. این برای جماعت فتنه‌جو، فرصت خوبی است که شانتاژ تبلیغاتی داخلی و بیرونی علیه نظام به راه انداخته و طبق معمول، حیثیت انتخابات عمومی مردم را لکه‌دار نمایند. اما در صورت اعلام رسمی تحریم انتخابات و عدم شرکت در صحنه نام‌نویسی، این وضعیت تبلیغاتی از آنان ستانده شده و این، با استراتژی کلی آنان ناهماهنگ است. از سوی دیگر اعلام عدم حضور، خود به معنای صحه‌نهادن بر پایان عمر سیاسی و مرگ فتنه‌گری توسط خود فتنه‌گران خواهد بود و این نیز به صلاح استراتژی کلی زنده‌نمایی فتنه‌گری نیست.
 
بهره‌مندی از فواید انتخابات و نپرداختن هزینه‌ها
همچنین فتنه‌گران به خوبی دریافته‌اند که حضور و عدم حضور آنان در صحنه انتخابات، تأثیر چندانی در نمایش صلابت و اقتدار حداکثری ملت نخواهد داشت. آنان از برآوردهای حضور حداکثری مردم در انتخابات آتی نیز با خبرند و حاصل جمع این دو آن‌است که اگر ایشان به صورت رسمی اعلام تحریم انتخابات نمایند، در حقیقت در اعلانی رسمی، بی‌وزنی سیاسی خود در انتخابات را ثابت می‌کنند. در این صورت همه می‌فهمند که بدون فتنه‌گران نیز انتخابات مردم، حداکثری خواهد شد و این، فرصت بهره‌برداری بعدی برای شریک‌شدن در سفره حضور حداکثری را نیز از دست ایشان خواهد ستاند.
بر این اساس است که اصلاح‌طلبان تندرو و فتنه‌گران، علی رغم میل به حضور در انتخابات، به هیچ وجه این حضور را اعلام عمومی نخواهند کرد، ضمن آنکه صراحتا نیز انتخابات را تحریم نخواهند کرد. بدین ترتیب اصلاح‌طلبان سعی بر آن دارند تا از بهره‌های حضور در انتخابات استفاده کرده ولی هزینه‌های آن را نپردازند. همچنین می‌خواهند تا با رقم‌زدن حضور حداقلی، بهره‌مندی حداکثری در ساختار قوه تقنینی داشته و با فرستادن عناصر خود به درون قوه مقننه از تریبون مجلس در راستای اهداف خود، بهره‌ رسانه‌ای ببرند.
 
اصلاح طلبان سر خورده و فرصت بازیابی
با بررسی طیف‌های مختلف اصلاح‌طلبی مشخص می‌شود که بخشی از این جماعت، ضمن آنکه مخالفت صریحی با طیف تندرو اصلاح‌طلبان عیان نساخته‌اند اما عملا رفتار فتنه‌گران را نیز به صورت کامل تایید نمی‌کنند. انزوای اینان در زمان حاکمیت اصلاحات، به عیان نشان داد که پدر خوانده‌ها، اعتماد چندانی به ایشان ندارند و شاید آنان را دلبسته یا مرعوب حاکمیت بر می‌شمردند.
انتخابات آتی اما فرصت مغتنمی است تا این جماعت اصلاح‌طلب با بازیابی خود، مساوی فتنه‌گری تعریف نشده و نوعی جداسازی میان اصلاح‌طلبان برانداز و فتنه‌گری با اصلاح‌طلبان درون نظام پدید آورند. به نظر می‌رسد که این طیف از اصلاح‌طلبان، ضمن آنکه "خیر الموجودین" فتنه‌گران نیز به شمار می‌روند و از سوی آنان نیز چراغ سبزهایی در حمایت از خود دریافت کرده‌اند اما به‌دنبال حضور پر رنگ و رسمی در انتخابات آتی برآیند. اینان البته به خوبی نیز می‌دانند که شرط حضورشان در انتخابات نهم مجلس پذیرفتن دو شرط و تحقق عملی آن است: شرط اول آن که تعهد دهند سازوکار انتخابات در ایران را – که سی و دو سال است در حال اجراست - قبول دارند و دوم اینکه گروهک‌های منحله و غیرقانونی مانند مشارکت و مجاهدین در فعالیت‌های سیاسی آنان نقشی نداشته باشند. کما این که اخیرا برای برگزاری همایش سیاسی اصلاح‌طلبان این دو شرط در برابرشان قرار داده شد و البته حاضر به پذیرش آن نشدند!
باید منتظر ماند و دید آیا در هفته‌های آینده، اصلاح‌طلبان داخلی و سرخورده که به دنبال جداسازی خود از فتنه‌گران و کودتاچی‌های سال 88 هستند، حاضرند صف خود را از آنها جدا کنند. برخی از اخبار حکایت از این اتفاق می‌کند که آخرین خبر، تشکیل و اعلام موجودیت جبهه خط امام است که رویکردی اصلاح‌طلبی دارد.
 
اربیل عراق نقطه‌ای که نطفه فتنه شد
البته این فقط انتخابات نهم مجلس نیست که اصلاح‌طلبان و گروهک‌های معاند قومی و مذهبی را به جمع آمریکایی‌ها کشانده است بلکه در سال گذشته نیز چند روز قبل از 25 بهمن، اربیل عراق – که آمریکایی‌ها در آن حضور جدی‌تری دارند ـ پذیرای گروه‌های معاند بود. قبل از آن نیز در طراحی مقدمات فتنه و کودتای سال 88 برخی عناصر این کودتا در اربیل عراق آموزش دیده بودند که فقط یک مورد آن شبكه تروریستی‌ای بود که فردی به نام محمدرضا علی زمانی فرزند اسماعیل آن را سازماندهی و هدایت می‌کرد. فرد متهم به همراه حامد روحی نژاد و احمد كریمی در اسفند 1385 به عراق سفر می‌كنند و از این تاریخ ارتباط سازمان یافته‌ای را با نیروهای آمریكایی و اسرائیلی برقرار می‌نمایند. متهمان، جلسات متعددی را در دهوك اربیل، منطقه ربیعه در مرز سوریه و سلیمانیه با مقامات آمریكایی برقرار می‌نمایند تا در ایران به جمع‌آوری اطلاعات مربوط به نیروهای بسیجی در تهران، دامن‌زدن فتنه آشوب به تجمعات كارگری، تهیه بمب‌های قوی آتش‌زا، مشخص كردن اماكن سیاسی و مذهبی برای ایجاد انفجار، جمع‌آوری اطلاعات درباره ساختار و سازمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و... بپردازند.

 


---------------------------------------------------------------

مستند نقاب پاره | بازبینی جلسات مخفیانه و براندازانه ی جبهه ی اصلاحات

مردان خاکستری - مروری بر گذشته اصلاح طلبان و بر ملا شدن دسیسه های آنان

توهین به مقدسات و دین و انقلاب توسط اصلاح طلبان 2

توهین به مقدسات و دین و انقلاب توسط اصلاح طلبان 1 + pdf

عالیجناب سایه ,باز خوانی پرونده محمد موسوی خوئینی ها

پسربچه‌ای 4 ساله موسوی و کروبی را تحقیر کرد! + فیلم

سؤالات مجری «دیروز امروز فردا» از میرحسین موسوی

متن مصاحبه میرحسین موسوی با مجله تایم یک روز قبل از انتخابات

خاتمی: ما از جمهوری اسلامی دفاع می کنیم!

واکاوی نقش خاتمی در اغتشاشات سال 1388

سید محمد خاتمی در حال مسخره کردن هم وطنان آذری

کلیپ از ابتدا تا انتهای ریاست محمد خاتمی

تحلیل وقایع عاشورای 88 + مستند

فیلم مستند یزیدیان / حوادث روز عاشورای سال ۸۸ به روایت تصویر / لینک مستقیم دانلود

و ....
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.