تنها سی هزار نفر در راهپیمایی شرکت کردند ؟!!! + voa +فیلم+ دانلود نمایید

شبکه صدای آمریکا (VOA) در برنامه "ساعت خبر" 11فوریه (22بهمن) حضور میلیونی و غرور آفرین مردم تهران در راهپیمایی 22 بهمن را تنها 30 هزار نفر و در شهرهای دیگر ده ها هزار نفر تخمین زد!

+ سانسور راهپیمایی ده ها میلیونی مردم ایران در رسانه های فارسی زبان ضد انقلاب+سند
//جام نیوز
وبسایت صدای آمریکا: به گزارش خبرگزاری ها، میلیون ها ایرانی روز شنبه برای گرامیداشت سی و سومین سالگرد انقلاب اسلامی در شهرهای سراسر کشور جمع شدند. آنان در تظاهرات ۲۲ بهمن، شعار 'مرگ بر آمریکا' و 'مرگ بر اسراییل' سردادند.

"آرش سیگارچی" تهیه کننده این گزارش جعلی و غیرواقعی در حالی که تصاویر منتشر شده از این راهپیمایی در صدای آمریکا نشان از حضور گسترده و میلیونی مردم تهران دارد، بدون نام بردن از منابع خبری خود، مدعی شد: «رسانه های بین المللی جمعیت راهپیمایی امروز در تهران را 30 هزار نفر تخمین زدند! و ده ها هزار نفر در شهرهای مختلف ایران راهپیمایی مشابهی را انجام دادند.»
البته بی خردی تهیه کننده این گزارش جعلی باعث شد تا دم خروس را در وبسایت این شبکه نبیند. گفتنی است سایت صدای آمریکا در گزارشی از مراسم راهپیمایی امروز حضور مردم را میلیونی توصیف کرد. این سایت نوشت: «به گزارش خبرگزاری ها، میلیون ها ایرانی روز شنبه برای گرامیداشت سی و سومین سالگرد انقلاب اسلامی در شهرهای سراسر کشور جمع شدند. آنان در تظاهرات 22 بهمن، شعار "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسراییل" سردادند.»
وعده رئیس جمهور برای رونمایی از دستاوردهای اتمی و ایستادگی در برابر فشارهای خارجی از جمله مسائلی بودند که به طور ویژه در سایت این شبکه به آن پرداخته شده است.
از دیگر نکاتی که به عنوان خاری در چشم دشمنان ملت ایران در رسانه متبوع دولت آمریکا خود نمایی می کرد، نمایش ماکت پهپاد فوق پیشرفته آمریکا، در مراسم راهپیمایی امسال بود. صدای آمریکا در گزارش تصویری خود توجه و حساسیت ویژه ای به حضور ماکت پهپاد نشان داد.

گفتنی است این شبکه در سابقه سانسور خبری خود در مورد خاص 22 بهمن کارنامه درخشانی دارد! چند سال پیش احمد رضا بهارلو واکنشی به درخت خواندن مردم نشان نداد و سال قبل نیز نوری زاده مهمان ثابت این شبکه نیز با توهین به مردم حضور آنها را طمع ایشان برای گرفتن سکه قلمداد کرد.

باید به کسانی که به مردم ایران توهین می کنند و این حضور عاشقانه را منکر می شوند و این جمعیت میلیونی را ساندیس خور می خوانند گفت: اگر قدرت های مدعی دموکراسی که شما سنگشان را به سینه می زنید، می توانند مردمشان را به هر بهانه ای که می پسندند به خیابان بیاورند.

 

   • سانسور راهپیمایی ده ها میلیونی مردم ایران در رسانه های فارسی زبان ضد انقلاب+سند

همزمان با حضور ده ها میلیونی مردم بیدار و همیشه در صحنه ایران اسلامی در سی و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، رسانه‌های فارسی زبان ضد انقلاب و رسانه‌های حامی فتنه رویکرد سانسور و تحریف را در بر خورد با این حماسه بزرگ و تاریخی در پیش گرفتند که در ذیل به نمونه هایی از آن اشاره می شود:
سایت روز آنلاین نوشت: «راه‌پیمایی روز 22 بهمن در سالگرد پیروزی انقلاب بهمن 57، با صدای انفجاری در حوالی دانشگاه شریف آغاز شد، با شعارهای راه‌پیمایان علیه هاشمی‌رفسنجانی ادامه پیدا کرد و با هدیه گرفتن شارژ ایرانسل و شنیدن سخنان محمود احمدی‌نژاد به پایان رسید.
رسانه‌های نزدیک به حکومت، از جمله روزنامه کیهان، حاضران در مراسم برگزار شده را "میلیونی" و حضور آنان را باعث "حیرت جهان" دانستند. این در حالی است که مخالفان با اشاره به امکانات فراهم شده، به این مساله اشاره کرده‌اند که با توجه به کم بودن عکس‌هایی که از زوایای باز منتشر شده باشد، معتقدند که تعداد شرکت‌کنندگان در مراسم امسال، چشم‌گیر نبوده است».
سایت دولتی بی بی سی نیز بدون اشاره به حضور ده ها میلیونی مردم ایران در یوم الله 22 بهمن در خبری تحت عنوان" راهپیمایی در تهران در سالگرد انقلاب ایران" فقط در "چهار سطر" نوشت نوشت: همزمان با سی و سومین سالگرد انقلاب بهمن 1357 در ایران، روز شنبه 22 بهمن 1390، همانند سه دهه اخیر، در شهرهای مختلف این کشور راهپیمایی هایی به دعوت نهادهای حکومتی ایران انجام شد.
در تهران مسیرهای راهپیمایی دولتی به میدان آزادی این شهر ختم می شد. محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران، در پایان این مراسم برای حاضران سخنرانی کرد. اسماعیل هنیه، نخست وزیر دولت حماس در غزه هم در این مراسم حاضر بوده است.
سایت رادیو فردا وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا، سیا نیز ضمن سانسور حضور انقلابی مردم در 22 بهمن ماه امسال، صرفا به سخنان دکتر احمدی نژاد در جمع پورشور راهپیمایی کنندگان اشاره کرده و می نویسد: «محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران، روز شنبه، در پایان راه‌پیمایی سالگرد 22 بهمن در تهران اعلام کرد: طی روزهای آینده، دنیا شاهد رونمایی از چند دستاورد بزرگ هسته ای ایران خواهد بود.آقای احمدی نژاد خاطر نشان کرد: در بخش هسته ای طی چند سال اخیر دستاوردهای عظیمی برای ملت ایران حاصل شد».
سایت دولیچه وله آلمان نیز با سانسورحضور مردم در سرار کشور تلاش کرد این راه پیمایی را به شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و کرمان خلاصه نماید برای همین می نویسد: « تظاهرات و مراسم سی و سومین سالگرد انقلاب اسلامی در ایران همانند همیشه با شعار "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسراییل" همراه بود. شرکت‌کنندگان در این تظاهرات در کنار پرچم ایران، تصاویر کارشناسان اتمی این کشور را نیز که در دو سال گذشته ترور شده‌اند در دست داشتند. افزون بر تهران، در شهرهای مشهد، اصفهان، شیراز و کرمان نیز راهپیمایی‌هایی انجام گرفت که از تلویزیون دولتی ایران پخش شد».
آرش سیگارچی مجری صدای آمریکا نیز در ادعایی مضحک و غیر واقعی تعداد شرکت کنندگان در راه پیمایی روز گذشته تهران را 30 هزار نفر خواند و به تمسخر نوشت: « گویا همه تان نیامده بودید. من فکر می کردم بیشتر طرفدار دارید. بخصوص که می دانم تهران یک و نیم میلیون کارمند دارد اما چشم ام را ببندم و کیلویی هم بگوییم صد هزار نفر در شهر بودند.حالا من دست بالا را گرفتم. چون خبرگزاری هایی مثل آسوشیتد پرس گفته سی هزار نفر. آره به نظر خودم زیاد گفتم. همان سی هزار تا از سر شان زیاد است ….».
سایت های رادیو اسرائیل، جرس، کلمه و خود نویس نیز با بایکوت خبری و عدم انعکاس حضور مردم با بصیرت ایران در راهپیمایی 22 بهمن از مردم برای شرکت در راهپیمایی 25 بهمن که با در خواست برخی از اپوزیسیون خارج از کشور صورت می گیرد فرا خواندند.
این در حالی است که حضور کم‌نظیر مردم انقلابی تهران و سایر استان ها و شهرستان‌ها درسراسر کشور در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن امسال موجبات تعجب و تحیر خبرنگاران خارجی را فراهم آورده است.
گفتنی است رسانه‌های مذکور در ایام فتنه 88 با بزرگنمایی برخی حوادث و اغتشاشات و همچنین با نمایش عکس و فیلم های آرشیوی در تلاش بودند با ایجاد بحران در کشور بر نا آرامی ها دامن بزنند.


 

 

 

// جام نیوز

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.