دانلود سخنرانی سمفونی مردگان

دانلود سخنرانی سمفونی مردگان

دکتر حسن عباسی در این سخنرانی ابتدا به سیستم‌های اداره جهان [نرم افزار سیستم عامل] پرداختند. در گذشته ۲ سیستم عامل جهانی چپ [سوسیالیسم] و راست [لیبرالیسم] وجود داشت و در کنار این دو سیستم، سیستم‌های دیگری از قبیل فاشیسم در ایتالیا، نازیسم در آلمان، مارکسیسم در شوروی نیز وجود داشت که به مرور زمان ناکارآمدی هر یک آشکارا گردید.مدت زمان: ۲ ساعت و ۹ دقیقه

تاریخ: آذر ۱۳۸۷

مکان: دانشگاه علوم پزشکی بابل

موضوع : بررسی سبک زندگی آمریکایی  American Life Style ( سمفونی مردگان )

فرمت: MP4 

کیفیت: عالی

از سویی دیگر سبک زندگی دغدغه همیشه بشر بوده است و سبک زندگی آمریکایی نتیجه سیستم عامل لیبرالیسم است. در این تفکر و دیدگاه که سلطه آنگلوساکسون‌‌ها بر جهان در آن مشهود است، هدف حفظ وضع موجود است. این تفکر و دیدگاه به طور پنهان در سریال LOST(لاست یا گمشدگان) نیز به مخاطب القا گردید.
به عبارت دیگر سبک زندگی یعنی واحد بودن روش زندگی برای تمامی‌افراد جامعه در تمامی‌زمینه‌ها از جمله مد پوشش، مدل آرایش مو، دکوراسیون خانگی، مدل غذا خوردن، منش و رفتار و … است که این مقوله خروجی سیستم عامل حاکم بر جامعه است. سبک زندگی آمریکایی شمولیت دارد و برای همه افراد و تمامی‌جوامع قابل اجراست. این سبک زندگی، یک به اصطلاح دین زمینی با کتاباعلامیه جهانی حقوق بشر است که بر پایه نفسانیات انسان بنا نهاده شده است.

اما سبک زندگی بشری از چه فرآیندهایی عبور کرده و به شکل امروزی درآمده است؟ این سؤالی است که در ادامه به آن پرداخته می‌شود :

 • در زمین لیبرالیسم و با قطار اومانیسم بر پایه اصالت بشر (بشر محوری) شامل ۴ دوره گذار:
  1. سنت با محوریت خدا محوری : دوره خداگرایی
  2. مدرنیسم بر پایه خرد و با محوریت انسان محوری : دوره بشرگرایی
  3. پست مدرنیسم با محوریت خود محوری : دوره خودگرایی
  4. ترنس مدرنیسم بر پایه ماوراء و با محوریت شیطان محوری : دوره شیطان گرایی » نتیجه : حفظ وضع موجود

در مقوله تفکر اومانیسم درختی به نام جامعه مدنی با ۴ جزء حکومت (رأس هرم)، سرمایه علمی، سرمایه اجتماعی، مردم سرمایه حکومت در صورتیکه تولید ثروت کند یا ثروتمند باشد (قاعده هرم)؛ میوه ای به نام سبک زندگی آمریکایی را به بار می‌نشاند.

 • در زمین تئویسم بر پایه اصالت خدا (خدا محوری) شامل ۴ دوره گذار:
  1. دوری از نفس
  2. سنت الهی (قرآن)
  3. سنت حسنه دینی
  4. رسیدن به تعالی

شاکله این زمین، اصول و فروع دین است که انبیاء خدا در طول تاریخ همواره در مرحله اول به دعوت حکومت‌ها و در مرحله دوم به دعوت مردم به دین اسلام، می‌پرداختند. در مقوله تئویسم درختی به نام جامعه دینی با ۴ جزء حکومت دینی (رأس مردم)، سرمایه علمی‌با درون مایه دینی، سرمایه اجتماعی با درون مایه دینی، مردم متدین (قاعده هرم)؛ میوه ای به نام سبک زندگی اسلامی را به بار می‌نشاند.

دکتر حسن عباسی در آخر سخنرانی به دهه چهارم انقلاب که همراه با دهه تدوین و تنظیم ساز و کار مدل جدید اداره بشر است، اشاره نمودند و اینکه سیستم عامل آینده اداره جهان توسط جمهوری اسلامی‌ایران عرضه گردد را نوید دادند. سیستم عاملی که بر پایه هجرت از خدا به خدا بنا نهاده شود.

دانلود فایل صوتی:

    Mediafire

حجم: ۱۴٫۶ مگابایت

 منبع : آرشیو سخنرانیهای دکتر عباسی

دانلود فایل تصویری: 

 دانلود به صورت پارت‌های ۱۰۰ مگابایتی:

دانلود پارت ۱ :   Direct Link

دانلود پارت ۲:    Direct Link

دانلود پارت ۳:    Direct Link

دانلود پارت ۴:    Direct Link

 حجم:۳۶۰ مگابایت

 منبع : مبین مدیا


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

 • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
 • تلفن:
 • فکس:
 • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.