تبلیغات
برتربین
---------- انتخابات // 09:15 ب.ظ - پنجشنبه 9 خرداد 1392

کاندیداها مکتب اقتصادی خود را اعلام کنند + 7 روز با 8 نامزد؛ اظهارنظرهایی که قرار است مشکلات کشور را حل کند

حسن عباسی

حسن عباسی در ادامه سخنان خود با اشاره به بدهی مالی 17 هزار میلیارد دلاری آمریکا، با طرح این سوال که وضع اقتصادی ایران بهتر است یا آمریکا، گفت: برخی می‌گویند باید با آمریکا مذاکره کرد و روابط برقرار کرد تا مشکلات اقتصادی حل شود اما آیا اسپانیا، یونان و ایتالیا که با آمریکا رابطه دارند توانسته‌اند از این رابطه سودی ببرند و مشکلاتشان مرتفع شود.

+ 7 روز با 8 نامزد؛ اظهارنظرهایی که قرار است مشکلات کشور را حل کند/ پرونده مستند «نبرد خاموش» کاری از مرکز مستندسازی سفیر به کارگردانی «مصطفی رضوانی» با موضوع تحریم‌های غرب علیه ایران با حضور حسن عباسی در دانشگاه علم و صنعت رونمایی شد.

بنابر این گزارش، حسن عباسی در سخنانی در ابتدای این نشست با بیان اینکه تحریم‌ها علیه ایران از بیش از ۳۰ سال پیش در کشور مطرح شده است، گفت: امام خمینی(ره) از کلمه «تحریم» به معنای محروم شدن از چیزی استفاده نکردند بلکه از کلمه «محاصره اقتصادی» استفاده کردند اما امروز این سخن کمتر دیده می‌شود.

در طول ۳۳ سال در میان تحریم‌ها به موفقیت رسیدیم

وی با اشاره به استفاده قدرت‌ها از مسائل معیشتی بر فشار بر مخالفان خود از شعب ابوطالب، بسته شدن آب بر روی سپاهیان امام علی(ع) در جنگ صفین و امام حسین(ع) در کربلا به عنوان نمونه‌های این مسئله یاد کرد.

عباسی با اشاره به کتاب «نگهبان هفت اورنگ» نوشته «جان اسناک وول»، اظهار داشت: این فرد یکی از ماموران آمریکاست که در بخشی از کتاب خود درباره انقلاب ساندنیست‌ها در نیکاراگوئه می‌نویسد دستورالعمل سیا برای ما این بود که کاری کنید که اقتصاد نیکاراگوئه جیغ بکشد.

وی با اشاره به استفاده غرب از نبرد نرم فرهنگی، نبرد نیمه سخت اقتصادی و نبرد سخت بین‌المللی در افغانستان، عراق و سوریه، افزود: تحریم‌های غرب علیه ایران در دهه ۷۰ به طرح «هلمزبرتون» و «داماتو» و منع سرمایه‌گذاری بالای ۲۰ میلیارد رسید اما با همه این احوالات ما در طول ۳۳ سال در میان این تحریم‌ها به موفقیت رسیدیم.

عباسی در ادامه با اشاره به آغاز تحریم‌ها در اردیبهشت ۵۹، گفت: چند ماه بعد از این تحریم‌ها بود که جنگ آغاز شد و ما جنگ را در تحریم‌ها پیش بردیم و در آن به موفقیت رسیدیم.

وی افزود: در همین تحریم‌ها پس از جنگ کشور را اداره کردیم و هسته‌ای شدیم و فضایی شدیم و در حالی اکنون مرحله تحریم هوشمندانه را آغاز کرده‌اند که ۳۳ سال کشور از آن عبور کرده و برکات بسیاری داشته است.

 اگر رابطه با آمریکا اقتصاد را بهبود می‌بخشید اسپانیا، یونان و ایتالیا چرا دچار بحران اقتصادی‌اند

رئیس اندیشکده یقین به مسئله هسته‌ای اشاره کرد و ادامه داد: ما در سال ۸۱ تئوری بازی‌ها را تا ۲۱ لایه لنچشتر دنبال کردیم و در زمانی که برخی فکر می‌کردند پس از سقوط صدام نوبت ماست اما غرب ده سال است که در این مسیر وامانده است.

حسن عباسی در ادامه سخنان خود با اشاره به بدهی مالی ۱۷ هزار میلیارد دلاری آمریکا، با طرح این سوال که وضع اقتصادی ایران بهتر است یا آمریکا، گفت: برخی می‌گویند باید با آمریکا مذاکره کرد و روابط برقرار کرد تا مشکلات اقتصادی حل شود اما آیا اسپانیا، یونان و ایتالیا که با آمریکا رابطه دارند توانسته‌اند از این رابطه سودی ببرند و مشکلاتشان مرتفع شود.

وی با اشاره به کتاب «سقوط آزاد» نوشته «ژزف اسینگلیز» برنده جایزه صلح نوبل اقتصاد افزود: این فرد در کتاب خود می‌گوید این علم اقتصاد است که نابود می‌شود چرا که تعریف اقتصاد که تخصیص منابع محدود به تقاضای نامحدود است امروز به جریان ۹۹ درصدی تبدیل شده است.

عباسی با اشاره به ترند و آینده‌نگری ۵۰ ساله آمریکا و اهمیت بدهی در آن، تاکید کرد: در این ترند از اولین مسیرها برای حل آن «اقتصاد اسلامی» عنوان شده است اما در ایران سخن از مکاتب اقتصاد غربی است.

وی با بیان اینکه ۸ سال پیش فریاد زدیم که کاندیداها اعلام کنند که چه مکتب اقتصادی را قبول دارند، افزود: امروز هم سوال ما همین است آیا مکتب «نئوکینزی» را دنبال می‌کیند که اگر این مکتب مسیر درستی داشت در اقتصاد یونان و اسپانیا جواب می‌داد.

عباسی ادامه داد: اگر به دنبال اقتصاد «فریدمنی» هستید نتیجه هدفمندی‌ها که اساسا درست بود اما اجرای آن بر اساس نظریات «فریدمن» بود را ببینید و اگر این مکتب جواب می‌داد امروز شاهد جنبش ۹۹ درصد نبودیم.

 عرق‌ریزی‌های ذهنی باید متناسب عرق‌ریزی کارگران باشد

وی در ادامه سخنان خود بر نیاز ایران امروز به مدیریت و نظریه خوب اقتصادی اشاره و تاکید کرد: عرق‌ریزی ذهنی برای نظریه‌پردازی باید متناسب عرق‌ریزی کارگران زحمتکش ما باشد اما ما شاهد رخوت در علوم انسانی هستیم.

رئیس اندیشکده یقین با تاکید بر اینکه باید یک الگوی جایگزین تحویل داد، به سه وجه موجود در مستند «نبرد خاموش» اشاره کرد و گفت: نخستین مطلب خودباوری است که باید از همه چیز رابطه خودمان را با آنها قطع کنیم به‌ویژه علوم انسانی اما در این مستند باید به سراغ چهره‌های علوم انسانی می‌رفت و از آنها مطالبه می‌کرد که نرفته است.

وی افزود: یکی از مراجع تقلید سال گذشته به عنوان یک کارشناس ارشد اسلام گفت که ۸۰ درصد اقتصاد کشور ربوی است. چطور است که ما نگران تحریم آن دارو هستیم که جان مردم را به مخاطره انداخته اما نگران آخرت مردم و اقتصاد ربوی که عملا جنگ با خداست نیستیم.

عباسی ادامه داد: زمانی اشغال و محاصره اقتصادی تمام می‌شود که زهر ربا از تار و پود اقتصاد مملکت جدا کنیم.

رئیس اندیشکده یقین نکته دیگر را تاکید بر تولید ملی دانست و تصریح کرد: این مطلب که باید به صنایع داخلی اتکا کرد و به تولید کمک کرد در این مستند اشاره شده است.

 برخورد دستگاه قضایی با دانشجویان عدالتخواه نفسی برای جنبش دانشجویی نگذاشته است

وی بخش دیگر را اشاره این مستند به برخی مافیاها خواند و افزود: این یک مسئله مهمی است که متاسفانه با برخورد دستگاه قضایی با دانشجویان عدالتخواه نفسی برای جنبش دانشجویی برای مطالبه نمانده است در حالی که باید کسی باشد که این فسادها را افشا کند.

عباسی با انتقاد از ریتم کند و حجم بالای اطلاعات موجود در مستند ۸۰ دقیقه‌ای «نبرد خاموش»، گفت: باید ریتم این مستند تندتر شود، برخی مطالب جلو و عقب شود و تدوین جدیدی صورت بگیرد.

وی افزود: در این مستند وجه «ما می‌توانیم»، وجه مشکلات و وجه راهکارها ارائه شده بود که در این وجه سوم کمتر پرداخته شده بود.

عباسی در پایان سخنرانی خود با تاکید بر اینکه باید مکتب اقتصاد پولی در کشور حذف شود، گفت: باید مطالبه دانشجویان اینگونه است و اقتصاددانان در دانشگاه‌ها باید در این باره پاسخگو باشند چراکه وقتی پول با پول مقابله می‌کند ربا می‌شود.

وی با بیان اینکه بورس قمار و بانک رباست، افزود: اصل اینها گناه است و اینکه برخی طرح حل مشکلات به صورت یکساله و دو ساله می‌دهند باید این مسئله را پاسخ بدهند که با چه الگویی؟

بنابر این گزارش پس از سخنان عباسی مستند «نبرد خاموش» پخش شد و سپس از دست‌اندرکاران این مستند از جمله «سینا دستخوش» تقدیر به عمل آمد و پس از آن سازندگان به برخی سوالات دانشجویان پاسخ گفتند؛ همچنین «سینا دستخوش» به اجرای زنده ترانه پایانی این مستند پرداخت.

7 روز با 8 نامزد؛ اظهارنظرهایی که قرار است مشکلات کشور را حل کند/ پرونده

7 روز با 8 نامزد؛ اظهارنظرهایی که قرار است مشکلات کشور را حل کند

8 نامزد انتخابات ریاست جمهوری از سوم خرداد به صورت رسمی تبلیغات خود را آغاز کرده​اند.

رضا الیاسی: در شرایطی که 686 نفر برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ثبت نام کرده بودند، سرانجام شورای نگهبان پس از 10 روز بررسی، صلاحیت 8 نامزد را احراز کرد و فضای سیاسی کشور به طور کامل تحت الشعاع انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفت.

سعید جلیلی، غلامعلی حدادعادل، محسن رضایی، حسن روحانی، محمدرضا عارف، محمد غرضی، محمدباقر قالیباف و علی اکبر ولایتی 8 نامزدی بودند که صلاحیت آنها برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری تایید شد و از جمعه سوم خرداد به صورت رسمی فعالیت های انتخاباتی خود را آغاز کردند. برای مشاهده سوابق 8 نامزد تایید صلاحیت شده اینجا کلیک کنید.

روز جمعه مسئولان صدا و سیما طی یک مراسم رسمی زمان حضور نامزدها در رسانه ملی و تشریح برنامه های خود برای انتخابات را اعلام کردند. {اینجا}

پس از مشخص شدن برنامه نامزدها برای حضور در رسانه ملی تبلیغات نامزدها تحت الشعاع حضور در رسانه ملی قرار گرفت و 8 نامزد انتخابات ریاست جمهوری از شنبه بر اساس برنامه تعیین شده در رسانه ملی اهداف خود در انتخابات را تشریح کردند.

عمده برنامه های مطرح شده طی هفته گذشته از سوی نامزدها درباره حل مشکلات اقتصادی، نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و موضوع سیاست خارجی و همچنین پرونده هسته کشور بود که در این رابطه نامزدها مسائل مختلفی را مطرح کردند.

در جدول زیر بخش هایی از اظهارات 8 نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمده است:

نام

اظهارنظر

سعید جلیلی

 باید سفرهای وزارتخانه ای انجام شود/اگر نگوییم قطار دولت متوقف شده است باید بگوییم قطار دولت سرعت مناسبی ندارد.

{در نطق تلویزیونی} سرعت قطار دولت متناسب با خرجی که برای آن می شود نیست/ سفرهای استانی در جای خود ارزشمند است و باید تداوم داشته باشد، اما کافی نیست؛ امروز باید سفرهای وزاتخانه ای نیز انجام شود.

 نباید قانونگذار هم مجری باشد و هم ناظر/ شکوفا شدن ظرفیت ها نباید بر اساس شانس خانوادگی یا سیاسی باشد بلکه باید بر اساس سازوکاری باشد که فرصت را برای همه فراهم کند.

{اولین انتقاد جلیلی در نطق انتخاباتی در شبکه اول به جایگاه و وظایف مجلس} نباید سیاست گذار، ناظر و مجری یکی باشد

 تمام ادعای من این است که در کشور ظرفیت‌های خوبی داریم که باید بر مبنای گفتمان انقلاب آزاد شود/ اگر در کشور پیشرفت داشته‌ایم این موضوع مرهون گفتمان انقلاب است و اگر بخواهیم این روش ادامه داشته باشد باید گفتمان انقلاب در کشور غالب باشد.

 من بر اساس مسئولیت هایم ، عرض یابی تقریبا دقیقی از شرایط کشور دارم.

{در گفت و گو با ایراناین خارج از کشور} دولت موظف است از حقوق ایرانیان خارج از کشور حتی در زندان​ها حمایت کند

غلامعلی حدادعادل

 ماموریت ائتلاف با آغاز فعالیت های انتخاباتی پایان یافت/تصمیمی برای نفی ائتلاف و کناره‌گیری به نفع جلیلی تاکنون گرفته نشده است.

 

 حمایت مالی سازمان تبلیغات از من کذب است/ ظاهرا دوران "بگم،بگم" برای برخی‌ها پایان نیافته است.

محسن رضایی

م 45 هزار تومان امروز برابر 15 هزار تومان سال گذشته است/ امروز از یک‌سو در بخش اقتصادی عقب ماندگی از گذشته داریم و از سوی دیگر شاهد فشارهای دشمن در این زمینه هستیم.

 کنترل قیمت‌ها از دست دولتمردان خارج شده است/ با پرداخت یارانه مخالف نیستم اما یارانه ای که صرف تولید شود/اگر به جوانان در اداره کشور اعتماد کنیم باید دولتی تشکیل بدهیم که کشور را از بحران‌های موجود در جامعه عبور دهیم. مشکلات امروز ما بیشتر در فرهنگ، اقتصاد و سیاست خارجی و تصمیم‌های گرفته شده باید متناسب با مشکلات امروز کشور گرفته شود.

 

 رشوه، فساد و تبعیض در کشور از حد معمول تجاوز کرده است/ می خواهند پول ملی را از ارزش ساقط کنند

 

حسن روحانی

 به جز یک قبیله، دو جناح دیگر کنار گذاشته شدند/ در5 ماه60 بخشنامه ارزی صادر شد/ دولت تدبیر و امید قادر به حل و فصل مشکلات اقتصادی کشور با بهره گیری از کارشناسان و متخصصان است.

مگر می‌توان در برنامه‌ای تلویزیونی گفت نرخ دلار باید700 تومان باشد،بعد قیمت دلارچند برابر شود؟

ما در دوره مدیریت پرونده هسته ای کشور، توانستیم پرونده را شورای امنیت و تحریم دور کنیم

 درس حقوق به من آموخت فرق قطعنامه شورای حکام و شورای امنیت با یک کاغذ معمولی چیست؟

 

 با یک جناح نمی‌توان کشور را اداره کرد / افزایش تولید علاوه بر اشتغال زایی و افزایش رفاه اجتماعی، تورم را کنترل می‌کند/برای پویایی و پایایی نظام سیاسی کشور باید رقابت سیاسی واقعی و صحیح را گسترش داد.

 

محمدرضا عارف

در انتخابات سال 88 اخلاق قربانی رقابت‌های انتخاباتی شد/باید از فریب افکار عمومی برای افزایش رای پرهیز کرد.

 

 اگر رئیس جمهور شوم حتما از ظرفیت‌ و تجربیات خاتمی و هاشمی استفاده می کنم/تاکید بر ضرورت بکارگیری دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای برای ارتقاء جایگاه ایران در عرصه بین الملل

ع هر دو یا سه هفته یک بار بدون هماهنگی به جمع مردم می‌روم تا از مشکلات آنان باخبر شوم/برخوردم با مخالفانم اخلاقی است.

چرا برای استخدام می پرسند سال ۸۸ به کی رای دادی؟

محمد غرضی

 شعارم 55میلیون+1 است/ هر دولتی روی کار آمده تورم ایجاد کرده است

آمریکا می خواهد از ما کره شمالی بسازد؛ مذاکره با امریکا دردی را دوا نمی کند/ به دولتی رای ندهید که دستش توی جیب تان باشد

 گشت ارشاد تورم دارد/بعید است رئیس‌جمهور شوم/ بیش از 40 سال است که کشورگردی می‌کنم و دیده‌ام که بسیاری از شهرها هیچ تغییری نکرده‌اند. خدمات به آن شهرها وارد شده اما توسعه و رشد پیدا نکرده‌اند.

 تعامل سفت و سخت با امریکا بسیار لازم است/ نگاه بنده در سیاست خارجی مبتنی بر حفظ استقلال کشورم دفاع از تمامیت ارضی و دفاع از منافع ملی و اسلامی در عرصه خارجی است.

 رای بیاورم معضل آلودگی هوا را حل می کنم.

محمدباقر قالیباف

: اگر نیازهای اولیه جامعه‌ را با تدبیر حل نکنیم دچار مشکل خواهیم شد/اگر فقر و تنگدستی در جامعه وجود داشته باشد، آسیب های اجتماعی و مشکلات بزرگ به وجود می‌آید.

مردم انتظار دارند دغدغه مدیران، حل وفصل مشکلاتشان باشد/انتظار از یک مدیر نظریه‌پردازی نیست و مردم به چنین مدیری نیاز ندارند.

مردم آثار برنامه‌هایم را ظرف 6 ماه می‌بینند/اولین تصمیم من تثبیت قیمت ارز و دلار است

حرف مرد دوتاست/ بعضی اقوام و گروههای کشور احساس می کنند سهمی در دولت ندارند/ یک دیپلماسی فعال می تواند به قدرت ملی ما بیافزاید. برخی در برنامه های خود می گویند این را حل می کنیم.  هر کس بگوید من تغییرات عظیم در سیاست خارجی می دهم، یک شعار است.

مردم نباید بعد از ریاست‌جمهوری از من بشنوند که اجازه نمی‌دهند من کار کنم!

علی اکبر ولایتی

 اصل برنامه ام دفترچه ای ۸۰ صفحه ای است/ احیای جاده ابریشم طرح مهم بنده است.

برای درمان اقتصاد و معیشت یک فرصت 100 روزه می‌خواهیم/ قول می‌دهم که مسئله هسته‌ای را حل کنم/در دوران مسئولیتم در وزارت خارجه این وزارت خانه را از زیر صفر به جایی رساندم که دیپلماسی جنگ و مذاکرات صلح را اداره کرد.

 بر عهد خود در تصمیم مشترک با جامعتین پایبندم/قرار نیست همه چیز را جلوی میکروفن‌ها بیان کرد/ اعضای ائتلاف سه نفره پیشرفت توافق کردند تا آخر و با جدیت فعالیت خود را به موازات هم ادامه دهند.

پول‌های سرگردان خارج از کشور که متعلق به ایران است را به داخل باز می‌گردانم/برخی بداخلاقی‌ها مردم را آزار می‌دهد و بر این اساس تاکید کرده‌ام نباید پاسخی سلبی به تخریب‌ها علیه بنده در فضای انتخابات داد.

پاسخ ولایتی به یک سوال؛ چطور می خواهید 100 روزه مشکلات مردم را کم کنید؟/ با شعار «دولت متمم» وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شده ام.

 


.


برچسب ها : اقتصاد ربوی , حسن عباسی , ربا , مستند نبرد خاموش , مصطفی رضوانی , کتاب نگهبان هفت اورنگ , انتخابات ریاست جمهوری یازدهم , رقابت انتخاباتی 8 نامزد؛ , اظهارنظرهایی که قرار است مشکلات کشور را حل کند ,

وب محتوا

آخرین مطالب
» ارز دیجیتال و «بیت‌کوین» چیست؟ تاثیر بیت کوین؟ ( سه شنبه 22 اسفند 1396 )
» سند 2030 - اسناد مدارک و تحلیل ها - بخش سوم ( پنجشنبه 22 تیر 1396 )
» تمدن زنازاده + نگاهی به 428 میلیون صفحه، محتوای مستهجن در آمریکا + نمودار ( پنجشنبه 15 تیر 1396 )
» سند 2030 - اسناد و مدارک کامل- بخش دوم ( سه شنبه 16 خرداد 1396 )
» سند 2030 + اسناد و مدرک کامل ( پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 )
» فیلم کامل اهانت وقیحانه به امام رضا در یکی از ستادهای روحانی در ایلام ( پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 )
» نظر جالب جالب مردم درباره دولت روحانی-صدای مردم ( پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 )
» حسین دهباشی کارگردان مستند روحانی لو داد ( پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 )
» نظر مردم درباره وعده های محقق شده روحانی ( یکشنبه 10 اردیبهشت 1396 )
» سه سال راست و دروغ وعده های روحانی ( پنجشنبه 31 فروردین 1396 )
» کنایه تند و شدید مهران مدیری به حسن روحانی ( شنبه 26 فروردین 1396 )
» کلیپ 10 دلیل برای «شرمساری» در برابر مردم ( سه شنبه 22 فروردین 1396 )
» مستند "شورش در شهر" با کیفیتهای متفاوت ( پنجشنبه 9 دی 1395 )
» فرجام تدبیر و امید ( پنجشنبه 2 دی 1395 )
» ناصران عموراء ( پنجشنبه 18 آذر 1395 )
» واکنش دکتر حسن عباسی به تصویب برجام در مجلس (مهم) ( شنبه 13 آذر 1395 )
» خط آزاد - وقتی سیف هم به صالحی و عراقچی می پیوندد ( جمعه 12 آذر 1395 )
» ظریف: این نقض برجام است! ( جمعه 12 آذر 1395 )
» حسن عبّاسی؛شرح ماجرای بازداشتش به بهانه توهین ( جمعه 12 آذر 1395 )
» حسن عباسی مدرنیته تمدن یا توحش (جنجالی) ( دوشنبه 8 آذر 1395 )
» پاسخ #حسن_عباسی به اعتراف اخیر #صادق_زیباکلام ( پنجشنبه 4 آذر 1395 )
» بزرگترین اجتماع سالانه شیعیان و بزرگترین رکوردهای جهانی در پیاده روی اربعین ( یکشنبه 30 آبان 1395 )
» سازش با آمریکا مشکلات کشور را بیشتر میکند، آخرین نمونه اش برجام! ( شنبه 29 آبان 1395 )
» گوش هایی که نمی شنوند! هسته ای بهانه است... ( دوشنبه 17 آبان 1395 )
» نقد سخنان دکتر سروش در مصاحبه با شبکه BBC (نسخه کامل) ( دوشنبه 12 مهر 1395 )
» اعلام آمادگی ترزامی نخست وزیر انگلیس برای انجام جنایت با بمب اتمی ( چهارشنبه 7 مهر 1395 )
» احمدی نژاد با امثال ما روبروست... ( جمعه 2 مهر 1395 )
» منتخب مستند « زمین بعلاوه پنج درصد » چرا همه کشورها بدهکارند؟ ( جمعه 19 شهریور 1395 )
» آغاز جنگ جهانی سوم و شبیخون سایبرنتیک آمریکا به تاسیسات هسته ای ایران ( یکشنبه 14 شهریور 1395 )
» درمان شگفت انگیز پسر نیوزیلندی توسط دکتر حسین خیراندیش ( دوشنبه 1 شهریور 1395 )

عضویت در خبرنامه

عضویت یادت نره

نام :

ایمیل :تا دی 96 بیش از 740 نفر عضو خبرنامه

موضوعات

تبلیغات

وب محتوا