وقتی مرگ بر آمریکا جهانی می شود


وقتی مرگ بر آمریکا جهانی می شود

اگر چه امام در سال 1368 از میان مردم پر کشید اما با دید الهی خود امیدوار بود صدای مرگ بر آمریکا و شوری نه تنها از کعبه مسلمین که از ناقوس کلیسا ها بشنود و امروز که تشت رسوایی آمریکا از پشت بام به زیر افتاده و جاسوسی  اشتکبار از حتی متحدانش آشکار شده دیگر شعار مرگ بر آمریکا فراگیر شده و مردم،جهان بدون آمریکا را آرزو میکنند.سرودی زیبا به چند زیان زنده دنیا که توسط یک گروه لبنانی خوانده میشود و بازخوانی زیبایی از "آمریکا ننگ به نیرنگ تو" است.

+ چرا مرگ بر آمریکا + بازخوانی مواضع امام(ره)
+ دانلود+ دانلود

+ چرا مرگ بر آمریکا + بازخوانی مواضع امام(ره)


یادمان نرفته ورود عملی به جنگ علیه جمهوری اسلامی در اواخر جنگ تحمیلی و هدف قرار دادن سکوهای نفتی ایران و هواپیمای مسافربری را.


مرگ بر آمریکا اعتراض به همه تبعیض‌ها و برخورد‌هایی است که آمریکا در طول تاریخ با مردم ایران داشته است.  
یادمان نرفته است و نخواهد رفت :
۱- سرنگونی دولت ایران در سال ۱۳۳۲ در کودتای ۲۸ مرداد و سر کار آودن دولتی دست‌نشانده را
۲- حمایت از ۲۵ سال دیکتاتوری پهلوی در ایران را
۳- کمک به کشتار انقلابیون ایران در سال ۱۳۵۷ بالاخص از طریق ژنرال هویزر را
۴- اقدامات گسترده براندازانه پیش از تسخیر لانه جاسوسی با همکاری برخی عوامل داخلی را
۵- حمله نظامی به طبس با هدف کودتای نظامی علیه جمهوری اسلامی را
۶- چراغ سبز به دولت عراق برای تجاوز نظامی به ایران را
۷- حمایت‌های مستقیم و غیرمستقیم از دولت عراق در تجاوز به ایران را
۸- ورود عملی به جنگ علیه جمهوری اسلامی در اواخر جنگ تحمیلی و هدف قرار دادن سکوهای نفتی ایران و هواپیمای مسافربری را
۹- ادامه سیاست تحریم ایران از سال‌های اولیه انقلاب اسلامی که به مرور تشدید شده‌ است را
۱۰- راه‌اندازی جنگ گسترده تبلیغاتی – رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون را
۱۱- قرار دادن ایران در محور شرارت و تهدید ایران به جنگ را
۱۲- اقدامات خصمانه گسترده علیه برنامه هسته‌ای ایران از جمله تحریم‌های یک‌جانبه، ترور دانشمندان هسته‌ای و مشارکت در تولید ویروس استاکس‌نت را

و اینها تنها نمونه‌هایی از خصومت‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی است و هر شهروند ایرانی قادر است مواردی را به آنها اضافه کند. اصولا دشمنی‌های واشنگتن با ایران قابل شمارش نیستند و حتی شاید برخی دشمنی‌ها اکنون در جریان هستند که ما در آینده از آنها مطلع می‌شویم.

و تا زمانی که دشمنی ها ادامه دارد مرگ بر آمریکا از زبان مردم عزیز ایران حذف نخواهد شد. تا وقتی که رابطه آمریکا با ایران به تصور خود آمریکایی‌ها براساس رابطه گرگ و میش باشد، شعار مرگ بر آمریکا ترک نخواهد شد.
آن عده که دم از حذف این شعار می زنند،و حذف شعار مرگ بر شوروی را بهانه ای قرار داده اند، بدانند :
این شعار  خود به خود حذف شد چون این کشور روبه اضمحلال بود و دلیلی برای گفتن این شعار وجود نداشت، مردم با تیزهوشی خود این شعار را حذف کردند.

و اما امروز میبینیم که برخی با تحریف سخنان امام عزیزمان،ایشان را موافق با حذف شعار مرگ بر آمریکا می دانند.
نکته کلیدی اینجاست که امام راحلمان اینها را از همان روزهای اول انقلاب پیش بینی کرده بودند لذا در یک بیان مهم می فرمایند :

 
اکنون که من حاضرم، بعضی نسبت‌های بی‌واقعیت به من داده می‌شود و ممکن است پس از من در حجم آن افزوده شود لهذا عرض می‌کنم آنچه به من نسبت داده شده یا می‌شود مورد تصدیق نیست مگر آن که صدای من، یا خط و امضای من باشد، با تصدیق کارشناسان یا در سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم


در این برهه بازخوانی اهم مواضع صریح، قاطع و آشکار امام خمینی (ره) در باب آمریکا به عنوان نماد امپریالسیم در جهان و مخالفان سر دادن شعار «مرگ بر امریکا» برای روش شدن حقیقت خالی از لطف نباشد:

* «فریاد برائت از مشركان در مراسم حج و این یك فریاد سیاسى- عبادى است كه رسول اللَّه، صلى اللَّه علیه و آله و سلم، به آن امر فرمود. حال باید به آن آخوند مزدور كه فریاد مرگ بر امریكا و اسرائیل و شوروى را خلاف اسلام مى‏داند گفت تأسى به رسول خدا و متابعت از امر خداوند تعالى خلاف مراسم حج است؟ آیا تو و امثال تو آخوند امریكایى فعل رسول اللَّه- صلى اللَّه علیه و آله و سلم- و امر خداوند را تخطئه مى‏كنید، و تأسى به آن بزرگوار و اطاعت فرمان حق تعالى را بر خلاف مى‏دانید و مراسم حج را از برائت از كفار تنزیه مى‏كنید، و اوامر خدا و رسول را براى منافع دنیایى خود به طاق نسیان مى‏سپارید، و برائت و نفرین را نسبت به دشمنان اسلام و محاربان با مسلمانان و ستمگران بر مسلمین كفر مى‏دانید؟»
 صحیفه امام ج‏ 18 92
 
 
* ان‏شاءاللّه‏ ما نخواهیم گذاشت از کعبه و حج، این منبر بزرگی که بر بلندای بام انسانیت باید صدای مظلومان را به همۀ عالم منعکس سازد و آوای توحید را طنین اندازد، صدای سازش با آمریکا و شوروی و کفر و شرک نواخته شود. واز خدا می‏خواهیم که این قدرت را به ما ارزانی دارد که نه تنها از کعبه مسلمین، که از کلیساهای جهان نیز ناقوس مرگ بر آمریکا و شوروی را به صدا درآوریم.
 
فرازی از پیام قطعنامه
 
 
* بسیارى از سران كشورهاى اسلامى به جاى مقابله با این اعمال وحشیانه و جلوگیرى از این كشتار بى رحمانه، به عاملین این جنایت یعنى اسرائیل غاصب، دستمزد داده و او را به رسمیت مى‏شناسند و به جاى قطع رابطه با عامل اصلى یعنى امریكاى جهانخوار، هر روز روابط خود را با او محكمتر و گسترده‏تر مى‏كنند، و گذشته از اینكه خود در سكوت مرگبارى فرو رفته‏اند، حتى از شنیدن شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر امریكا واهمه داشته و بشدت از آن جلوگیرى مى‏كنند. فانا للَّه و انا الیه راجعون. وَ سَیَعْلَمُ الَّذینَ ظَلَمُوا اىَّ مُنْقَلَبٍ یَنْقَلِبُونَ.
 
صحیفه امام ج‏17 8
 
 
* از نظر استكبار، مسئولین كشورهاى اسلامى باید به فرنگ بروند، آنها را به حج چه كار! دست نشاندگان امریكا آتش زدن پرچم امریكا را به حساب آتش زدن حرم، و شعار مرگ بر شوروى و امریكا و اسرائیل را به حساب دشمنى با خدا و قرآن و پیامبر گذاشته‏اند.
 
صحیفه امام ج‏21 79
 
 
* خط این بود كه اصلًا امریكا منسى بشود. یك دسته شوروى را طرح مى‏كردند تا امریكا منسى (فراموش) بشود، یك دسته «اللَّه اكبر» را كنار مى‏گذاشتند، سوت مى‏زدند و كف مى‏زدند آن هم روز عاشورا. خط این بود كه این قضیه مرگ بر امریكا منسى بشود.
 
صحیفه امام ج 15صفحه 29   
 
 
*انقلاب به هیچ گروهى بدهكارى ندارد و ما هنوز هم چوب اعتمادهاى فراوان‏ خود را به گروهها و لیبرالها مى‏خوریم، آغوش كشور و انقلاب همیشه براى پذیرفتن همه كسانى كه قصد خدمت و آهنگ مراجعت داشته و دارند گشوده است ولى نه به قیمت طلبكارى آنان از همه اصول، كه چرا مرگ بر امریكا گفتید! چرا جنگ كردید! چرا نسبت به منافقین و ضدانقلابیون حكم خدا را جارى مى‏كنید؟ چرا شعار نه شرقى و نه غربى داده‏اید؟ چرا لانه جاسوسى را اشغال كرده‏ایم و صدها چراى دیگر.
 
صحیفه امام ج21 صفحه 286 
-----------------------------------------------------------

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.