توهین حسن روحانی به 18 میلیون ایرانی+صوت+ توهین حسن روحانی به 18 میلیون ایرانی+صوت


+
رئیس‌جمهور چه كسانی را خس و خاشاک نامید

+ دانلود نمایید

یا

+ دانلود

محمود احمدی نژاد زمانی که در سال ۸۸ با تفکیک میان ۴۰ میلیون شرکت کننده در انتخابات و عده ای که در خیابان سطل زباله آتش می زنند؛ آن عده آشوب گر را خس و خاشاک نامید و همین واژه کافی بود که بسیاری از رسانه های داخلی منتقد دولت و حتی بسیاری از رسانه های ضدانقلاب با فضا سازی تبلیغاتی خود وانمود کنند که وی حامیان ۱۳ میلیونی میرحسین موسوی را خس و خاشاک نامیده است.

اما این روزها شاهد آن هستیم که رئیس جمهور منتخب مردم ایران که به واسطه تنها ۲۵۰ هزار رای بیشتر، رئیس جمهور قانونی همه ملت ایران شده است در توهین های مکرر خود، افرادی را که به وی رای نداده اند حامی افراط، تفریط، خشونت، خودرأیی، تک رأیی، عدم مشورت و عدم تدبیر معرفی می کند!

هرچند که پس از انتخاب ایشان این ادبیات در کلام وی و دیگر مردان دولت یازدهم مشاهده شده بود ولی هیچگاه به این صراحت نیمی از مردم ایران را حامی افراط، تفریط، خشونت، خودرأیی، تک رأیی، عدم مشورت و عدم تدبیر لقب نگرفته بودند.

دکتر حسن روحانی صبح امروز با حضور در جلسه رای اعتماد وزیر ورزش و جوانان در بخشی از سخنان خود گفت: «مردم در ۲۴ خرداد به افراط، تفریط، خشونت، خودرأیی، تک رأیی، عدم مشورت و عدم تدبیر رأی ندادند و به اعتدال، تدبیر و عقلانیت رأی دادند.»

حال سوال اینجاست که آقای روحانی در ۲۴ خرداد با چه کسانی رقابت کردند و مردم حق رای به کدام یک از افراد را داشتند؟ در میان شش نامزدی که تا روز پایان در صحنه باقی ماندند، حسن روحانی اندکی بیش از ۵۰ درصد آرا را کسب کرد و همه ۵ نامزد دیگر نیز رایی نزدیک به ۴۹ درصد را داشتند. یعنی ۴۹ درصد مردم ایران در ۲۴ خرداد به افراط، تفریط، خشونت، خودرأیی، تک رأیی، عدم مشورت و عدم تدبیر رای داده اند؟

یعنی تنها حسن روحانی نماد اعتدال و مبارزه با خشونت و تک رایی است و همه ۵ نامزد دیگر که همانند روحانی از طریق شورای نگهبان تایید صلاحیت شده اند، چهره هایی افراطی و خشونت طلبی بوده اند؟! آیا این توهین به ۱۸ میلیون ایرانی محسوب نمی شود؟

متاسفانه این رویکرد غیراخلاقی در چند وقت اخیر نیز مکررا شنیده شده است و شاهد آن هستیم که همه نامزدهای شکست خورده انتخابات با تعابیری نظیر طالبانیسم و افراط گرایی از سوی حامیان دولت خطاب می شوند.

مایه شرم ساری دولت یازدهم است که پاسخ مردم غیوری که حماسه سیاسی آفریده و پای صندوق های رای حاضر شده اند را با تعابیری همچون حامیان افراط و خوشنت طلبی توصیف می کنند. گویا رئیس جمهور منتخب فراموش کرده اند که تا چند روز دیگر موعد ۱۰۰ روزه ایشان به پایان می رسد و هنوز در حال سخنرانی در قالب میتینگ های انتخاباتی است.

اما صبح امروز یکی از نمایندگان نیز به سخنان رئیس جمهور اعتراض کرد. قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با ناپسند خواندن سخنان ابتدایی رئیس‌جمهور در صحن علنی مجلس خطاب به حسن روحانی، گفت: آقای روحانی! شما گفتید وزرایی که از مجلس رأی اعتماد نگرفتند چون ۴۰ درصد رأی مجلس را دارند می‌توان از آنها در پست‌های دیگر استفاده کرد، حال سؤال این است که شما بیش از ۵۰ درصد آرای انتخابات ریاست جمهوری را کسب کرده‌اید و مابقی کاندیداها ۴۹ درصد آراء را به دست آورده‌اند، در این صورت شما نباید به جای استفاده از نیروهای چپ، فتنه ۸۸ و فتنه ۷۸ از طرفداران آن ۴۹ درصد هم استفاده می‌کردید؟

منبع:جهان نیوز


-----------------------------------------

رئیس‌جمهور چه كسانی را خس و خاشاک نامید

روز یكشنبه رئیس‌جمهور پس از آنكه در مصاحبه مطبوعاتی خود با خبرنگاران داخلی و خارجی، از اغتشاشگران و تخریب‌گران اموال عمومی را با عنوان "خس و خاشاك" یاد كرد و با جدا كردن حساب آنان از ملت و استفاده از این تعبیر، عملاً‌ آن‌ها را تحقیر كرد، برخی رسانه‌های نزدیك به این جریان آشوب‌گر ادعا كردند احمدی‌نژاد كسانی را كه به فردی غیر از وی رأی داده‌اند، خس و خاشاك خوانده است.

به گزارش رجانیوز، این دروغ رسانه‌ای آن‌قدر تكرار شد كه حتی برخی چهره‌های موجه جریان اصولگرا مانند حبیب‌الله عسگراولادی نیز فریب آن را خوردند و وی در سخنرانی خود از دكتر احمدی‌نژاد انتقاد كرد و گفت نباید بندگان خدا را كه مخالف ما هستند، خس و خاشاك نامید.

این انتساب كذب به رئیس‌جمهور اما توسط رسانه‌ها و تجمع‌كنندگانی كه در حمایت از موسوی اعتراضات خود را به شیوه غیرقانونی ادامه می‌دادند، دنبال شد، به طوری كه عكس صفحه اول روزنامه اعتمادملی پنج‌شنبه كه مربوط به تجمع غیرقانونی میدان 7 تیر بود، به این مسئله و پلاكارد بزرگی اختصاص داشت كه روی آن نوشته شده بود "حماسه‌ی خس و خاشاك"

اما ماجرای واقعی از این قرار بود كه رئیس‌جمهور اتفاقاً حساب 40 میلیون رأی‌دهنده را در سخنان خود از آشوب‌گران جدا كرده بود. متن و فیلم این بخش از سخنان دكتر احمدی‌نژاد در میدان ولی‌عصر(عج) تهران در ادامه آمده است:


ملت ایران یك ملت متحد است، امروز خبرنگاری سؤال كرد، گفت بعضی‌ها گوشه و كنار، كارهایی انجام می‌دهند، اغتشاش است، شورش است، اعتراض است، واژه‌های تندی را به كار برد، من یك مثال زدم، یك نتیجه‌گیری كردم، برای شما عرض می‌كنم، گفتم شما اشتباه می‌كنید، ملت ایران یكپارچه است، در یك مسابقه‌ی فوتبال، 50 هزار، 70 هزار تماشاچی می‌روند، آن كسی كه تیمش باخته، وقتی می‌آید بیرون، عصبانی است و به هر دری می‌زند.

در ایران، در انتخابات 40 میلیون نفر، خودشان بازیگر اصلی و تعیین‌كننده اصلی بودند، حالا چهار تا خس و خاشاك این گوشه‌ها كاری می‌كنند، بدانید این رودخانه‌ی زلال ملت جایی برای خودنمایی آنها نخواهد گذاشت.


+ دانلود
----------------------------------------------------------------------------
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.