"راز" نادر را از دست ندهید!

برتربین - نادر طالب زاده 

 

 


برنامه‌ی "راز" با اجرای نادر طالب زاده با رویكرد و موضوعی منحصر به فرد و تجربه نشده از اول ماه مبارك رمضان به روی آنتن رفته است و تاكنون با استقبال بی‌نظیری از طرف مخاطبین رو به رو شده است.

به گزارش رجانیوز،موفقیت این برنامه را باید در كاراكتر خاص نادر طالب زاده جست و جو كرد. او مدت زیادی از عمر خود را امریكا زندگی كرده و ظهور انقلاب اسلامی را از منظر یك شهروند غربی رصد كرده و از آن جا كه تخصصش رسانه و سینما است، آثار بین المللی انقلاب اسلامی را بر گفتمان غالب سینما و رسانه‌ای غرب به خوبی مشاهده كرده است. او بعد از بازگشت به ایران سال ها با شهید مرتضی آوینی هم‌قطار بوده است و افكار "مرتضی" نیز در شكل گیری شخصیت پساانقلابی‌اش بی‌تأثیر نبوده است.

"رازِ" "نادر" كه برای مخاطب جذابیتی رازگونه و نادر دارد، برخاسته از همین موقعیت متفاوت و ویژه‌ای است كه او در زندگی‌اش داشته است. "راز" دارای تم كلی "آخرالزمان و انقلاب اسلامی" است؛ مفاهیمی كه طالب‌زاده شخصا بسیار به آن ها علاقه دارد.

برای بیننده‌ی ایرانی كه همیشه از درون متن ایران به جهان برون نظر می‌افكنده است، تجربه‌كردن نگاهی از بیرون به درون انقلاب اسلامی و مشاهده‌ی نسبت انقلاب با جهان از موضعی مرتفع بسیار جذاب است. موضوع تقابل پارادایم حاكم بر هالیوود معاصر كه همان سینمای ماورایی و آخرالزمانی یهود است با انقلاب اسلامی ایران كه محور و قطب تحولات آخرالزمانی جبهه‌ی شیعه است، پرسپكتیوی است كه تا به حال كمتر به مخاطب ایرانی عرضه شده است. تحقق آرمان‌های جهانی پیامبر دوران معاصر، خمینی كبیر (ره)، مثل «صدور انقلاب» و «جهاد برای تشكیل حكومت جهانی اسلام» كه شاید از نظر عامه‌ی مردم ما كاركردی شعار گونه پیدا كرده بود در این برنامه با مثال‌های عینی نشان داده می‌شود و مخاطب خود را در خط مقدم این جبهه‌ی مقدس می‌یابد. حالا ابعاد جدیدتر و رئال‌تری از «جنگ نرم»ی كه رهبر فرزانه‌ی انقلاب به آن مكرر اشاره می‌كند نمایان می‌شود.

طالب‌زاده از هجمه خبرنگاران و مستندسازان غربی به انقلاب اسلامی می‌گوید و از دروغ‌پردازی‌های مكرر آن‌ها برای سركوب «انفجار نور»ی كه هژمونی ظلمانی غرب را به چالش كشیده است.

حاج سعید قاسمی همكار سابق طالب زاده از جنگ یوگسلاوی می‌گوید؛ از تأثیر معنوی شگفت آوری كه مسلمانان بوسنی از تیم مستندساز شهید آوینی می‌گرفتند؛ چه آن‌ها دانسته یا نادانسته منادیان انقلاب اسلامی در آن قطعه از كره‌ی خاكی بوده‌اند.

رامینِ مو بلوند و چشم‌آبی نیز كه سال‌ها در آلمان زیسته و با اجازه‌نامه‌ی امام خمینی (ره)، امام جمعه و جماعت یكی از جوامع اسلامی آلمان بوده است از «ذوبِ در ولایت‌ها»یی می‌گوید كه نه ایرانی‌اند و نه رهبر انقلاب اسلامی را از نزدیك دیده‌اند! این بار نیز مخاطب از نمونه‌ی دیگری از تأثیر عمیقی كه انقلاب اسلامی در نفوس مسلمانان آلمان داشته است شگفت‌زده می‌شود.

راز با دکتر عباسی از لاست و فرار از زندان و 00 44 حرفهای زیادی می زند و می‌گوید که چرا هالیوود این روزها به سراغ میکائیل می رود و در عین حال بر جمال جبرئیل چنگ می اندازد . و ما می‌مانیم و رمز آن عکس « امام و آقا » که در قهوه‌خانه آن مرد کشمیری بود . این تصاویر مال « سی‌ان‌ان » و « بی‌بی‌سی » و فاکس نیوز نیست . اینها را حلقه آوینی ضبط کرده است . « راز » به واسطه رمزش البته تلخ هم است .

مسئول مستندهای پرس‌تی‌وی و مرضیه هاشمی یكی از مجری‌های امریكایی و مسلمان برنامه‌های این شبكه از اقبال چشمگیر مخاطبان غربی به این رسانه‌ی جمهوری اسلامی ایران می‌گوید. غرب بعد از سال‌ها یكه تازی در عرصه‌ی رسانه و مدیریت افكار عمومی رقیبی پیدا كرده است كه حرف‌های نگفته و جالب زیادی برای مخاطبین غربی دارد. و این بار این رقیب، بلندگویی است كه به وسیله‌ی انقلاب اسلامی ایران برافراشته شده و تبدیل به تریبونی بی‌نظیر برای صداهای سانسور شده و سینه‌های پر از حرف خبرنگاران و روشنفكران عدالت‌خواه غرب شده است. پرس‌تی‌وی ابزار جنگ نرمی است كه این باز از طرف ایران علیه امپراطوری‌های پوشالی غرب به كارگرفته شده است و هنوز ظرفیت‌های زیادی در پیش رو دارد.

"راز" توانسته است گوشه‌ای از افق‌های روشن و مناظر دوردستی را كه امام خمینی برای انقلابمان ترسیم كرده بود به مخاطب نشان دهد. "راز" با نشان دادن انفعال غرب در جبهه‌ی ایران، روحیه‌ی خودباوری‌ را كه لازمه‌ی یك امت انقلابی است بازتولید می‌كند. «راز» با ترسیم ابعاد مختلف تقابل فرهنگی و رسانه‌ای ایران و غرب، مخاطب را در شناسایی مصادیق جنگ نرم یاری می‌دهد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.