تری جونز بر سوزاندن قرآن در روز ۱۱ سپتامبر تاکید دارد +کلیپ

برتربین -تری جونز


         + کلیپپ پخش شده از 20:30 در این موردتری جونز، کشیش کلیسای یاد شده همچنان بر سوزاندن قرآن در روز ۱۱ سپتامبر تاکید دارد.
تری جونز، کشیش کلیسای مذکور که در شهر گینزویل فلوریدا واقع شده و بنا بر گزارش‌ها تنها 50 نفر عضو دارد، با وجود محکومیت‌ها علیه این اقدام، اعلام کرده است که همچنان بر تصمیم خود باقی است و حتی برای محافظت از جان خود، تفنگی را همراه خود حمل می‌کند.

تری جونز می گوید که از مسلمانان نفرت ندارد اما از سوزاندن قرآن "برای هشدار درباره اصول اعتقادی و ایدئولوژی اسلام" که از آن نفرت دارد، استفاده خواهد کرد.

جمعی از سران آمریکا در واکنش به تصمیم یک کشیش آمریکایی برای سوزاندن قرآن، چنین اقدامی را "تحریک‌آمیز"، "ابلهانه" و "ننگ‌آور" توصیف و اعلام کردند: این اقدام جان مردم آمریکا، دیپلمات‌ها و سربازان را به خطر می‌اندازد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به تصمیم یک کشیش اهل فلوریدا برای سوزاندن قرآن در نهمین سالگرد یازدهم سپتامبر، این اقدام را "غیرقابل اعتنا و ننگ‌آور" توصیف کرد.

اریک هولدر، وزیر دادگستری آمریکا نیز در دیدار با رهبران مذهبی جامعه مسلمانان آمریکا ضمن محکوم کردن این اقدام، آن را "ابلهانه و خطرناک" توصیف کرد و خواستار برخورد با کسانی شد که به بهانه نفرت علیه مسلمانان در آمریکا، دست به این قبیل کارها می‌زنند.

رابرت گیبز، سخنگوی کاخ سفید نیز روز سه‌شنبه با ابراز نگرانی از تصمیم این کشیش در کلیسایی در فلوریدا، این اقدام را "ضدآمریکایی" توصیف کرد.

در همین حال، "فیلیپ کراولی" سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز چنین اقدامی را "تحریک‌آمیز" توصیف کرد و با "غیر وطن‌دوستانه" خواندن آن، اعلام کرد: "این اقدام جان مردم عادی آمریکا، دیپلمات‌ها و سربازان ما را به خطر می‌اندازد."
وی افزود: سوزاندن قرآن اقدامی "اختلاف برانگیز" و "اهانت‌آمیز" علیه یکی از بزرگ‌ترین ادیان خواهد بود.

پیش از این ژنرال دیوید پترائوس، فرمانده نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا در افغانستان نیز با هشدار علیه این اقدام، اعلام کرده بود که این اقدام می‌تواند جان نیروهای ما و تمام تلاش‌ها در افغانستان را به خطر بیندازد.

اخیرا مسیحیون افراطی به تعدای مسجد در آمریکا نیز حمله کرده و آنها را به آتش کشیده‌اند.

بر اساس گزارش ها، دوشنبه راهپیمایی اعتراض آمیزی در کابل، پایتخت افغانستان، برگزار شد که در آن مردم علیه به آتش کشیده شدن قرآن در روز ۱۱ سپتامبر هشدار دادند.

  • اخبار ویژه سیما - 20-30  --> چهارشنبه 17 شهریور
        تری جونز  بر سوزاندن قرآن در روز ۱۱ سپتامبر تاکید دارد
        ( دانلود نمایید )

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.