دادستان تهران: سران فتنه قطعا محاکمه می‌شوند

برتربین - دادستان تهران: سران فتنه قطعا محاکمه می‌شوند
  • محاکمه زمانی انجام می شود که به مصلحت نظام بوده و افکار عمومی آماده محاکمه سران فتنه شوند. ...

سیدگی به شکایت مالکان "هوو"، واریز وثیقه "سارا شورد" به شعبه بانک ملی در عمان، مفتوح بودن پرونده مهدی هاشمی، صدور مجوز اعزام صفایی فراهانی به بیمارستان، برخورد با توهین کنندگان به سران قوا، محاکمه قطعی سرانه فتنه و اعطای مرخصی به 20 زندانی سیاسی از مهمترین گفته های امروز دادستان تهران در جمع خبرنگاران بود.

http://files.tabnak.com/pics/201009/201009151325172075.jpgعباس جعفری دولت آبادی صبح امروز "چهار شنبه" در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادسرای ناحیه 11 تهران در جمع خبرنگاران در مورد شکایت مالکان کامیونهای هوو به علت غیر استاندارد بودن سیستم ترمز و منع تردد در برخی از محورهای کشور گفت: بدیهی است که 15 هزار کامیون غیر استاندارد "هوو" را نمی توانیم توقیف کنیم زیرا منجر به بیکاری 15 هزار نفر می شود البته چون این یک مسئله ملی محسوب می شود پیگیری آن بر عهده دادستانی کل کشور است.

وی افزود: اگر این مشکل در استان تهران رخ می داد قطعا با تمامی عوامل آن برخورد می شد هر چند که پلیس بسیار تلاش کرده ولی برخوردها ضعیف بوده است و مطمئنا دستگاه قضائی با وارد کنندگان این کامیونها برخورد می کند.

وثیقه خانم "شورد" به شعبه بانک ملی ایران در عمان
دادستان تهران در پاسخ به این پرسش که دولت آمریکا از پرداخت وثیقه نیم میلیون دلاری خانم "شورد" شانه خالی کرده بود چگونه این وثیقه تامین شد گفت: ما برای دولت آمریکا وثیقه تعیین نکردیم بلکه وثیقه برای متهم بوده است که در بانک ملی شهر مسقط در عمان به حساب قوه قضائیه واریز شد که طی نامه رسمی بانک ملی ایران به دستگاه قضاء شرایط آزادی این تبعه آمریکایی مهیا شد.

پرونده "مهدی هاشمی" تا زمان بازپرسی همچنان مفتوح است
جعفری دولت آبادی در مورد وضعیت پرونده مهدی هاشمی گفت: سال گذشته احظاریه مهدی هاشمی به صورت قانونی به وی ابلاغ شده است و عدم حضورش در ایران به منزله خارج شدن پرونده از دستور قضائی محسوب نمی شود و پرونده همچنان مفتوح است.
وی افزود: چون متهم در خارج از کشور است شیوه احظارش به دادگاه متفاوت است و با توجه به مسائل سیاسی و بین المللی ایران مدت زمان رسیدگی کمی طولانی تر می شود ولی وی یک ایرانی است و هر زمان به کشور بازگردد متهم است.

حمله کنندگان به منزل مهدی کروبی هنوز به دستگاه قضائی معرفی نشده اند
دادستان تهران در مورد اظهارات فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ مبنی بر دستگیری 100 نفر از عوامل حمله به منزل "مهدی کروبی" اظهار داشت: من هم در رسانه ها خواندم ولی هنوز این 100 نفر به دستگاه قضائی معرفی نشده اند.

مجوز اعزام صفایی فراهانی از زندان به بیمارستان صادر شد
جعفری دولت آبادی در مورد وضعیت جسمانی نامناسب محسن صفایی فراهانی از دستگیر شدگان حوادث پس از انتخابات گفت: وی از قبل هم کسالت داشته و به خانواده متهم اعلام شد که می تواند در یکی از بیمارستانها بستری شود البته وی در مدت بازداشت نیز از مراقبتهای پزشکی و درمانی برخوردار بودند.

پرونده ترور استاد علی محمدی همچنان در حال تحقیق
دادستان تهران در مورد آخرین وضعیت ترور استاد علی محمدی گفت: چون سوی دیگر این پرونده به سیستمهای امنیتی خارج از کشور مرتبط می شود هنوز مورد جدیدی در این پرونده کشف نشده و همچنان در حال بررسی و تحقیقات قرار دارد.

توهین به سران قوا، رهبری و رئیس مجلس خبرگان جرم است
جعفری دولت آبادی در مورد برخورد با توهین کنندگان به چهره های نظام اظهار داشت: دادستانی در مورد عدالت گزینشی برخورد نمی کند و روسای سه قوه، رئیس مجلس خبرگان و مقام معظم رهبری بر اساس قانون محترم و افراد حق ندارند به آنها توهین کنند.
وی افزود: برخی جریانها توقع دارند دادستانی در برخی از موارد گزینشی عمل کند به نحوی که در برخی موارد وارد عمل شود و در برخی از موارد چشم پوشی کند که دادستانی در این مورد قانونی عمل می کند به طوری که بر اساس شکایات چهار نفر از توهین کنندگان به رئیس جمهور متهم شناخته شده و مجازات شدند.

افزایش پرونده های سرقت در دادسرای تهران
دادستان تهران در مورد علت افزایش ورودی پرونده ها به دادستانی کشوراظهار داشت: رشد 10 درصدی پرونده های قضائی طبیعی است زیرا جمعیت نیز افزایش می یابد ولی افزایش پرونده های سرقت در چند سال اخیر رشد بی سابقه ای داشته است.
وی افزود: جلساتی در وزارت کشور تشکیل شده تا پلیس با فعالیت و دستگاه قضائی با سرعت بیشتر در جهت مهار جرائم اقدام کند.
وی با بیان اینکه استاندارد رسیدگی به پرونده های قضائی برای هر قاضی ماهانه 80 پرونده است گفت: هم اکنون یک قاضی ماهیانه به 200 پرونده رسیدگی می کند.

سران فتنه قطعا محاکمه می شوند
جعفری دولت آبادی در مورد وضعیت تشکیل پرونده برای رسیدگی به تخلفات در حوادث انتخابات سال گذشته اظهار داشت: بر اساس تومارهای مردم به نماینگان مجلس پرونده شکایت از سران فته تشکیل شده و سران فتنه باید منتظر محاکمه بمانند هر چند که نظام منتظر برگشتن آنها به دامان نظام شد ولی این امر تحقق نیافت.
وی افزود: محاکمه زمانی انجام می شود که به مصلحت نظام بوده و افکار عمومی آماده محاکمه سران فتنه شوند.

زندان جای رد و بدل کردن اطلاعات نیست
دادستان تهران در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد خبرپراکنیهای رسانه های بیگانه پیرامون وضعیت زندانیان سیاسی کشور اظهار داشت: اگر این رسانه ها مدعی رسیدگی به وضعیت زندانها هستند بروند زندانهای ابوغریب و گوانتانامو را بررسی کنند.
وی افزود: زندان مرکز صدور بیانیه و حزب و تظاهرات نیست و محکوم باید تحمل حکم کند در حالی که هر روز شاهد شایعه پراکنی و بیانیه بودیم.
جعفری دولت آبادی گفت: بسیاری از زندانیان سیاسی در زمان مرخصی همان جرمهایی را که به دلیل آن به زندان رفته اند دوباره تکرار و باز هم بالاترین اهانتها را به سران نظام کردند.
دادستان تهران اظهار داشت: روز گذشته یک ملاقات حضوری به یک محکوم (معروف و مشهور) دادیم و محکوم در یک قوطی شیر قصد رد کردن دفتر خاطرات 100 صفحه ای خود را به ملاقات کننده داشت که ماموران متوجه شدند.
وی افزود: نمی گوییم نوشتن خاطرات اشکال دارد ولی مگر زندان جای رد و بدل کردن اطلاعات است.

20 زندانی سیاسی به مرخصی رفتند
جعفری دولت آبادی از مرخصی 20 زندانی سیاسی خبر داد و افزود: اسامی آنان را منتشر نمی کنیم تا راحت باشند البته تا زمانی که بر اساس قوانین مرخصی عمل کنند.

وثیقه را برای دولت امریکا صادر نکردیم که بخواهد بپردازد
دادستان تهران در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید خانواده سارا شورد اعلام کردند توان تامین وثیقه مورد نظر را ندارند و با توجه به اینکه دولت آمریکا اعلام کرد که پولی در این خصوص نمی‌پردازد این وثیقه از کجا تامین شده است گفت : ما وثیقه را برای دولت آمریکا صادر نکردیم که بخواهد آن را تامین کند.
به گزارش واحد مرکزی خبر ، دولت آبادی در جمع خبرنگاران افزود : وثیقه برای متهم صادر شده است و وجهی که تعیین شده بود به بانک ملی ایران شعبه‌ مسقط در عمان واریز شد و بانک ملی نیز این وجه را به صورت مکتوب و رسمی برای ما ضمانت کرد و ما وی را آزاد کردیم .
جعفری دولت ابادی گفت : ادعایی که مقامات آمریکایی داشتند موضوع بحث ما نبوده است و آنها نشان دادند که آن‌ قدرها هم در حمایت از حقوق شهروندان خود جدی نیستند و تصور می‌کنند که ورود به این مسئله به مباحث انتخاباتی‌شان آسیب بزند ، لذا ترسیدند که ورود پیدا کنند و بی‌توجه نشان دادند.
دادستان تهران در بخش دیگری پاسخ به سوال خبرنگار دیگری درباره آخرین تحقیقات صورت گرفته در پرونده‌ ترور دکتر مسعود علی محمدی فیزیکدان کشورمان نیز گفت : در این پرونده هنوز نکات قابل توجهی به دست نیامده است ، زیرا این نوع پرونده‌ها در سیستم ‌های امنیتی خارج طراحی می ‌شود و دارای پیچیدگی‌هایی است.
وی افزود : اما مقامات امنیتی و قضایی ما در حال بررسی پرونده هستند و تلاش خود را برای به نتیجه رساندن آن به کار بسته‌اند.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.