ناگفته‌هایی از پشت صحنه فتنه 88 بخش اول

برتربین - ناگفته‌هایی از پشت صحنه فتنه 88  • بهزادنبوی گفته‌بود: سعی كنید احمدی‌نژاد را كاندیدای رهبری معرفی كنید تا اگر شكست خورد، رهبری شكست خورده باشد. ما یك بار در خرداد 76 این كار را انجام دادیم و این ضربه سنگینی بود و به سختی از جا بلند شدند. بنابراین امروز باید ضربه نهایی را بزنیم. از لج‌بازی هاشمی و احمدی‌نژاد باید نهایت استفاده را ببریم.

نقش احزاب اصلاح طلب و وابستگان به این احزاب در وقایع پس از انتخابات نقش غیرقابل انكاری است. این نقش با دستگیری چندین فعال سیاسی اصلاح‌طلب كه نقش عمده‌ای در طراحی و برنامه‌ریزی برای ایجاد توهم تقلب در انتخابات گذشته داشتند، افشا شد و این روند افشاسازی همچنان ادامه دارد. این گزارش كه برای نخستین بار منتشر می‌شود پشت پرده تلاشهای این احزاب را برای ایجاد ناآرامی در كشور برملا می‌كند.

اداره كشور توسط 7 حزب اصلاح‌طلب

هفت حزب برتر از 26 حزب اصلاح‌طلبان در زمان خاتمی كه مشاركت و مجاهدین و كارگزاران جزء این احزاب بودند با برگزاری جلسات هفتگی دولت اصلاحات را اداره می‌كردند. آن چیزی كه در حوزه سیاست دیپلماتیك و دین و سیاست و فرهنگ در آن ایام در كشور اتفاق می‌افتاد، محصول طراحی گروه جی 7 اصلاح‌طلبان بود. خاتمی در آن زمان گفت كه هر 9 روز یك مشكل امنیتی برای دولت درست شده است كه این مشكلات از درون همین گروه بود. در جلسات جی 7 برای انتخابات شوراها برنامه‌ریزی شد تا این نهاد را پله‌ای برای كسب كرسی‌های مجلس و نهایتاً ریاست‌جمهوری كنند اما به‌رغم همه تلاش‌ها دچار شكست اساسی شدند. پس از این شكست این گروه تلاش كرد كه در انتخابات مجلس پیروز شود. لیستی هم كه در سراسر كشور ارائه كردند با نام یاران خاتمی بود تا از نام وی استفاده كافی را ببرند. نكته جالب این است كه در آن ایام اتفاقی افتاد كه بی ربط به اصلاح‌طلبان نبود.

انحلال جی 7 و تعیین پدر معنوی

به رغم تمامی تلاش‌های اصلاح‌طلبان، آنها باز هم شكست خوردند و اقلیت كمی را راهی مجلس هشتم كردند. این شكست باعث دعوا بین آنها شد و عاقبت این دعواها به اینجا رسید كه این اتاق جی 7 توان اداره جبهه اصلاحات را ندارد و باید یك فكر اساسی بكنیم. در جلسات بسیار زیاد به این نتیجه رسیدند كه اصلاحات نیاز به پدر معنوی دارد و ادامه این جلسات آنها را به موسوی خوئینی‌ها رساند كه گزینه خوبی برای مقام پدر معنوی اصلاحات بود. بنابراین جلسات اصلاح‌طلبان از جی 7 به مجمع روحانیون مبارز منتقل شد و اینجا مركزی برای راهبردسازی و تولید فكر اصلاحات شد تا باقی اصلاح‌طلبان زیر نظر موسوی خوئینی‌ها برای كسب موفقیت در انتخابات ریاست جمهوری تلاش كنند.

 آن موقع عده‌ای از اصول‌گرایان خوشحال شدند كه اتاق فكر جریان اصلاحات از دست گروه‌های تندی نظیر مشاركت و مجاهدین كه ساختار شكن هستند خارج شده است اما نمی‌دانستند كه این اتاق به دست چه شخصیتی افتاده است. آن زمان كه این موضوع اتفاق افتاد نهادهای امنیتی یك سری هشدار به مسئولان كشوری در خصوص درگیر شدن كشور به موضوعات امنیتی دادند كه این كار از شناخت این نیروها از عقبه موسوی خوئینی‌ها نشأت می‌گرفت.

خوئینی‌ها به دنبال سندسازی برای شهید بهشتی

یكی از مسئولینی كه وظیفه جمع‌آوری اسناد لانه جاسوسی را داشت و همچنین بریده‌های این اسناد را در كنار هم می‌چید، روایت می‌كند كه یك روز آقای موسوی خوئینی‌ها پیش من آمد و گفت: آیا سندی از ارتباط آیت‌الله بهشتی با امریكا وجود دارد؟

نقش آقای موسوی خوئینی‌ها در این قضیه بسیار عجیب است. از برخی بزرگان نقل شده كه موسوی خوئینی‌ها قبل از انقلاب افكار چپ‌گرایانه داشت و منبرهای ایشان گروه فرقان را پرورش می‌داد و پای منبر ایشان كسانی نظیر اكبر گودرزی رئیس گروه فرقان و محمد كشانی عامل ترور شهید مفتح می‌نشستند. در آن روزها مطرح بود كه اگر انقلاب پیروز شوند، اكبر گودرزی و محمد كشانی، بهشتی، مفتح، مطهری و باهنر را خواهند كشت. چون بعضی‌ها این بزرگواران را در كلاس‌های خود یصدون عن سبیل الله معرفی می‌كردند. این تنها یك موضوع است اما حال این افراد چه اسنادی را از لانه جاسوسی بیرون بردند بحث جداگانه‌ای است و هنوز هم ایشان از پاسخ دادن فرار می‌كند.

نقش موسوی خوئینی‌ها در غائله 18 تیر

در 18 تیر 78 نقش موسوی خوئینی‌ها بسیار مشهود است. از روزنامه سلام متعلق به ایشان یك حادثه امنیتی در كشور روی داد كه همان روز نوعی براندازی را در دولت آقای خاتمی و با پشتوانه دستگاه‌های رسمی كشور طراحی كردند. خیلی معتقدند تیر 78 محصول طراحی تاج زاده بوده است. جالب اینجاست وقتی كه روز 18 تیر جمعیت به سمت بیت مقام معظم رهبری رفتند و مسئولان امنیتی گفتند كه خیابان جمهوری خط قرمز ماست خود تاج‌زاده سوار بر موتور می‌آید جمعیت را به جای دیگر هدایت می‌كند تا طراحی اینها در یك شرایط سخت در نطفه خفه نشود. این محصول فكر تاجزاده است.

در اتفاقات اخیر هم نقش موسوی خوئینی‌ها بسیار جالب است. او در جلسات مجمع روحانیون می‌گفت كه بازگشت به قدرت فرض اول ماست و ما قوه اجرایی كشور را باید سكویی بكنیم برای به زیر كشیدن حاكمیت و باید برای اولین و آخرین بار تكلیف خود را با نظام مشخص كنیم.

وی در جلسات راهبردی می‌گوید: تجربیات ما و اصلاح‌طلبان زیاد شده است و ما باید بیاییم و به هر قیمتی شده است آقای خامنه‌ای را از تخت به زیر بكشیم تا بفهمد كه مملكت به این شكل نیست كه هرجوری بخواهد آن را به هر سمتی بكشد. خاتمی و یارانش بالاخره كلی تجربه كسب كرده‌اند.

بهزاد نبوی می‌گوید: سعی كنید كه آقای احمدی‌نژاد را كاندیدای رهبری معرفی كنید تا اگر شكست خورد، رهبری شكست خورده باشد. ما یك بار در خرداد 76 این كار را انجام دادیم و این ضربه سنگینی بود و به سختی از جا بلند شدند. بنابراین امروز باید ضربه نهایی را بزنیم. همین آقا ادامه می‌دهد كه از لج‌بازی‌ هاشمی و احمدی‌نژاد باید نهایت استفاده را ببریم و از بحث شورای فقاهت هاشمی حمایت كنیم و رهبری را منزوی كنیم.

2 سال جلسه برای سرنگونی نظام

جلسات دیگری هم به نام جلسات دوشنبه برگزار می‌شود كه دو سال به طول انجامید. در این جلسات افرادی مثل ابطحی، لاری، امین زاده، محمد صدر، تاجزاده، شریعتی دهاقانی، میردامادی، رضا خاتمی، عرب سرخی، نعیمی پور، خانیكی و باقری حضور داشتند.

اینها افراد تأثیرگذار جریان اصلاحات بودند. اینها دو سال برای بازگشت به قدرت در انتخابات ریاست جمهوری جلسه می‌گذارند. در این جلسات در خصوص تخریب نظام، رهبری، شورای نگهبان، نیروهای مسلح، صدا وسیما طراحی می‌شود تا از این طریق زمینه را فراهم و بتوانند حركت‌های خیابانی را اجرا كنند. این حركات محصول یك شب یا دو شب نیست.

4سال در باران

جلسات بنیاد باران هم 4سال برگزار می‌شود. خاتمی وقتی كه از ریاست جمهوری كنار رفت این بنیاد را تأسیس كرد و 1200 نفر از اساتید دانشگاه، وزرا، معاون وزیر و استاندارها و نخبه‌های اصلاحات را جمع كرد و آنها در كمیته‌های مختلف كار مطالعاتی انجام می‌دادند و محصول این كار در اختیار خاتمی قرار می‌گرفت تا خاتمی برای بازگشت به قدرت فعال بماند.

تمامی تلاش خاتمی در طول 4 سال بر دو محور بود. اول به كشورهای اروپایی و آمریكایی ثابت كند كه رئیس‌جمهور قدرتمند آینده ایران خاتمی است و از طرف دیگر در داخل آمادگی خود را حفظ كند و از این كمیته‌های بهره ببرد.

2 سال صبحانه در منزل م.ه

جلسات دفتر مهدی هاشمی نیز دو سال بود كه پنجشنبه‌ها در منزل وی برگزار می‌شد و عنوان جلسات صبحانه است. در این جلسات نفراتی مثل مهدی هاشمی، امین زاده، مرعشی، بهزاد نبوی، موسوی لاری، عطریانفر، تاجزاده و بعضی اوقات محمد خاتمی حضور داشتند.

آنها صبحانه می‌خورند و تا ظهر راه‌های برگشت به نظام را بررسی می‌كنند. خب معلوم است كه دو سال دور هم بنشینند ثمره كار چه می‌شود. این جلسات مهدی هاشمی در فتنه اخیر بسیار موثر بوده است و حركات كف خیابانی كه كشور را دچار یك موضوع امنیتی پیچیده كرد، در این جلسات طراحی شد.

متهمی از سركرده‌های اراذل و اوباش تهران اعتراف می‌كند كه از دو ماه قبل از انتخابات، یك آقازاده تمامی آنها را جمع كرده است تا بتواند در موقع لازم از آنها استفاده كند.

متهمی در اختیار نیروهای امنیتی قرار دارد كه شبی 800 هزار تومان از او می‌گرفته تا شرق تهران، نارمك و تهران‌پارس را به آتش بكشد و نا امن جلوه دهد. در غرب تهران هم همین طور است.

متهمی دستگیر شده است كه شبی یك میلیون تومان برای به آتش كشیدن منطقه غرب پول دریافت می‌كرده است.

متهم دیگری هم كه كارش جمع كردن سیاهی لشكر برای فیلم‌ها بوده، شبی دو میلیون تومان می‌گرفته كه سیاهی لشكر بیاورد و بانك و اتوبوس آتش بزنند و اموال عمومی را تخریب كنند و سپس به نیروهای انتظامی حمله و پایگاه‌های بسیج را تخریب و نهایتاً به مقام معظم رهبری توهین كنند. این سركرده‌های اراذل و اوباش نزدیك به 200 میلیون تومان پول گرفته‌اند و جالب است كه اینها می‌گویند زمانی كه برای گرفتن پول می‌رفتند، او پولها را روی میز خودش دسته‌ای آماده گذاشته بود و هركسی كه می‌آمد به او مبالغی پرداخت می‌كرد.

جلسات میرحسین برای جزوه زیست مسلمانی

جلسات میرحسین موسوی نیز سالهاست كه به صورت منظم برگزار می‌شد و ایشان حلقه‌های مطالعاتی داشتند كه شامل بهزادیان نژاد، فرزندان شهید بهشتی و فاتح می‌شود. محصول مطالعات ایشان جزوه زیست مسلمانی شده است كه راهبرد میرحسین را برای اداره یك كشور در همه حوزه‌ها منتشر كرده است. با بررسی این جزوه قطعاً خواهید فهمید كه این الگوی میرحسین در مخالفت كامل با حاكمیت دینی است. ایشان معتقد است كه حكومت دینی اشتباه است و ما باید حكومت دینداران داشته باشیم كه این دقیقاً فكر جریان چپ و فكر ملی - مذهبی‌ها است. میرحسین از یك سال قبل از انتخابات این جزوه را ارائه داده است و به دنبال تریبونی برای ارائه این رویكرد بوده است. اما چه تریبونی بهتر از انتخابات ریاست جمهوری. این موضوعی بود كه همه از آن غافل بودند.

نگرانی خاتمی از تعدد كاندیداها

خاتمی پیش از انتخابات به موسوی‌خوئینی‌ها می‌گوید كه با وجود كروبی و موسوی و این تعدد كاندیداهای اصلاح طلب قطعاً من شكست خواهم خورد كه در این هنگام موسوی‌خوئینی‌ها می‌گوید كه نگران نباش، ما این میرحسین موسوی را هربار می‌آوریم و از اسم او استفاده می‌كنیم و در نهایت مثل یك دستمال او را كنار می‌اندازیم.

بهزاد نبوی هم در این خصوص می‌گوید: به این كروبی دو یا سه وزارتخانه می‌دهیم و كنار می‌رود. میرحسین را هم كه خودمان خواسته‌ایم كه بیاید و پس از آن كنارش می‌گذاریم. كروبی هم دوران مدیریتش در بنیاد شهید را بررسی می‌كنیم و یكی از پرونده‌های فسادش را افشا می‌كنیم تا كنار برود. نكته جالب این است كه همین بهزاد نبوی می‌گوید كه ما عكس بی‌حجاب زن موسوی را افشا می‌كنیم تا او هم كنار برود. موضوعی كه نهایتاً به نام اصولگرایان تمام شد. این نشان می‌دهد كه تفكر آقایان مبتنی بر نگاه لیبرال دموكراسی است كه برای بازگشت به قدرت از هر شیوه غیراخلاقی استفاده می‌كنند.

اما نیروهای امنیتی نیز قبل از انتخابات این موضوعات را هم به كروبی و هم به موسوی اطلاع دادند و جلسه‌ای در این خصوص با آنها برگزار كردند.

جالب این است كه در جلسات اصلاح‌طلبان میرحسین موسوی قصدی برای شركت در انتخابات نداشت اما در جلسات سوم و چهارم زمانی كه وی متوجه می‌شود كه خاتمی به شدت متزلزل است تصمیم خود را برای حضور اعلام می‌كند. میرحسین از این متزلزل بودن بهره لازم را می‌برد و با چند استدلال برای ماندن جدی می‌شود. یك استدلال وی این است كه اگر خاتمی بیاید اصولگرایان متحد می‌شوند و وی قطعاً شكست خواهد خورد ولی اگر من بیایم بین اصولگرایان شكاف می‌افتد و من از سبد رأی آنها استفاده خواهم كرد. از سوی دیگر می‌گوید اگر من بیایم كلیه اصلاح‌طلبان باید پشت من اجماع كنند و چاره‌ای جز این نخواهند داشت.

از طرف دیگر خاتمی نیز تمایلی به ماندن نداشت. خاتمی می‌گوید كه من مشكل خودم را با اصولگرایان و رهبری حل خواهم كرد اما مشكل بزرگ من اصلاح‌طلبان هستند كه هركدامشان یك ساز می‌زنند. یكی می‌گوید از قرآن عبور كن و یكی دیگر می‌گوید از رهبری بگذر و در مقابلش بایست اما من جرأت این كارها را ندارم.

بنابراین جریان اصلاحات وقتی تردید خاتمی را می‌بینید شروع به تهدید وی می‌كنند و می‌گویند تو آبروی خود را از ما داری و حمایت ما باعث شد كه در سطح جهان معروف شوی اگر نیایی ما حمایت خودمان را از پشت تو بر می‌داریم.

در جلسه‌ای موسوی خوئینی‌ها می‌گوید ما باید خاتمی را گوشه رینگ ببریم و آنقدر او را بزنیم تا هزینه گفتن نه برای نیامدن بسیار سنگین تر از آمدن باشد و همین كار را كردند. خاتمی هم گفت كه این عملیات روانی كه شما روی من انجام دادید را بروید و روی اصولگرایان انجام دهید. من مطمئنم بیایم چه پیروز شوم و چه ببازم قطعاً نابود خواهم شد. هاشمی به خاتمی پیام می‌دهد كه شما اگر بیاید رأی شما 10 میلیون از احمدی‌نژاد جلوتر هست. در هر صورت وقتی میرحسین آمد این فرصت برای خاتمی پیش آمد كه از صحنه كنار برود.

نرم افزار یك آقازاده برای انتخابات

مهدی هاشمی نرم افزاری وارد كشور كرده بود كه به گفته وی آن را در انتخابات مجلس خبرگان آزمایش كرده و موفقیت‌آمیز نیز بوده است. این نرم‌افزار، برای انتخابات ریاست جمهوری به یك مركز پیامكی متصل می‌شد كه ماهواره‌های مستقل آن در قشم و كیش قرار داشت و به مركز پیامك ایران ارتباطی نداشت. بنابراین به ناظران خودشان در سر صندوق‌ها یك خط موبایل و یك سیم كارت اختصاص داده شده بود كه با كد مخصوص اطلاعات صندوق‌ها را به اتاق جنگ این آقازاده منتقل كنند.

اینها ساعت به ساعت انتخابات سراسر كشور را رصد می‌كردند. چرا كه آنها معتقد بودند نباید بگذاریم كه انتخابات به پایان برسد و بعد ما به تجزیه و تحلیل آن بپردازیم و شكایت كنیم كه مشكل وجود داشته است. ما از طریق این سیستم پیامك ساعت به ساعت شكایت روی میز مسؤولان كشور می‌گذاریم. جالب اینجاست كه با رسانه‌های خود نیز هماهنگ بودند و آنها را سازماندهی كرده بودند تا اطلاعات را منظم در اختیارشان قرار دهند و عملیات روانی قوی انجام دهند. آنها حتی تصمیم داشتند كه از این طریق در صندوق‌هایی كه نتایج را واگذار كرده‌اند، نیرو اعزام كنند و به طریق مختلف باعث ابطال آن صندوق شوند.

اینها 3 تا اتاق جنگ داشتند و دلیلش این بود كه اگر هركدام از این اتاق‌ها شناسایی شد، بتوانند یك اتاق دیگر را جایگزین كنند اما به لطف خدا هر سه اتاق را شناسایی كردند و اجازه ندادند كه در روند انتخابات اخلال ایجاد شود.

بنابراین اگر نیروهای امنیتی این موضوع را كنترل نمی‌كردند، قطعاً آقایان انتخابات را در همان دقایق اول زمین‌گیر می‌كردند چراكه خودشان به این نتیجه رسیده بودند كه قطعاً در انتخابات شكست خورده‌اند. بنابراین باید دلیل این شكست را به گردن نظام می‌انداختند تا ناتوانی خود را پنهان كنند.

میرحسین مستقل وارد می‌شود

میرحسین موسوی مستقل وارد انتخابات شد اما بعد از دوهفته احزاب اصلاح‌طلب خود را جمع و جور كردند و گفتند: "اگر ما بتوانیم از طریق وی به بخشی از نظام آویزان شویم، خودش كلی است. ما فرصتی برای دست و پا كردن یك كاندیدای دیگر نداریم. "

بنابراین تصمیم گرفتند كه از وی حمایت كنند و به ستادهای وی نفوذ كنند. روز چهارم عید جلسه پنهانی با حضور اعضای سازمان مجاهدین و میرحسین برگزار شد كه میرحسین گفت كه نباید صدای این جلسه را در بیاورید و توقع نداشته باشید كه من با شما عكس دو نفره بگیرم اما مطمئن باشید كه 90 درصد از افكار من به شما نزدیك است. چند روز بعد با مشاركت و ملی - مذهبی‌ها جلسه گذاشتند كه گزارش آن در رسانه‌ها افشا شد.

چند روز بعد جبهه اصلاحات آقای صفدر حسینی را به ستاد موسوی معرفی كرد و موسوی دست بهزادیان‌نژاد را در دست او گذاشت و ستاد اصلاح‌طلبان و ستاد موسوی در اكثر استانها یكی شد به جز چند استان كه یكی از آنها تهران بود و در رأس تمامی این ستادها یك فرد مشاركتی قرار گرفت.

یكی از اصلاح طلبان به صراحت گفت كه این صحبتهایی كه میرحسین میكند همان صحبت‌های احمدی‌نژاد است و تنها فرقش این است كه ایشان عاقل است. بنابراین به وی گفتند كه باید این ادبیات خود را عوض و مثل اصلاح‌طلبان صحبت كنی. بعد از این اصلاح‌طلبان در برج میلاد یك جشن برگزار كردند و از اعضای ستاد میرحسین موسوی و خود وی دعوت كردند تا در این جشن به وی بفهمانند كه چگونه باید كار كرد. این جشن برگزار شد و همه وقایعی كه در طول 8 سال دولت خاتمی روی داد در دو ساعت این جشن خلاصه شد. كارناوال‌ها و سیاه‌نمایی علیه نظام انجام دادند.

میرحسین در حین مراسم به بهزادیان‌نژاد گفت یاد بگیر. اینجوری برای من باید جلسه بگذاری. . . بعد از این كار به جایی رسید كه مشاركتی‌ها برای وی سخنرانی می‌نوشتند و او ایراد می‌كرد.

در عین حال بعضی اعضای مجمع روحانیون در مخالفت با میرحسین گفتند كه آقای میرحسین ما را به مقصد نمی‌رساند و اهداف ما را مثل رابطه با آمریكا برآورده نمی‌كند. او یك اصولگرا است و یك هندوانه در بسته است كه نمی‌توان به وی اعتماد كرد.

ادامه دارد...

سخنرانی سید محمود نبویان با موضوع خیانت اصلاحات

سخنرانی سردار مشفق پیرامون حوادث فتنه سال 88

سخنرانی شهید دیالمه در مورد زهرا رهنورد

سخنرانی دکتر الهام در تببین فتنه های سال 88

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.