توهین به مقدسات و دین و انقلاب توسط اصلاح طلبان 2

برتربینمحمد رضا خاتمی یکی از اصلی ترین نظریه پردازان اصلاحات در ایران در روزنامه ی اقبال در تاریخ 31-1-84 می گوید یکی از بزرگترین دستاوردهای این دوران هشت ساله(اصلاحات) آن است که حکومت از جایگاه آسمانی و ملکومتی اش به زمین نشست،حتی اگر امام غائب و معصوم در راس حکومت قرار بگیرد باید بتوان از او انتقاد کرد و از عملکردش ایراد گرفتن و در ملا عام استیضاحش کرد.

"مشروعیت فقط و فقط بر اساس رای مردم است اگر رای مردم معیار نباشد هیچ کس در حکومت دینی و جمهوری اسلامی مشروعیت ندارد"(مهدی کروبی-روزنامه ی شرق-17-10-84).

"در جمهوری اسلامی هیچ ارگان و قدرتی جز با تکیه به رای مردم اعتبار ندارد"(سید محمد خاتمی-آفتاب یزد-25-9-85)

"حضرت علی علیه السلام نیز مشروعیت زمامداری خویش را ناشی از بیعت مردم می دانست"(محمد عطریانفر-همشهری-26-7-77)

بدین معنا که نعوذا بالله حکومت عمرو ابوبکر و عثمان مشروع بود و علی علیه السلام حق حکومت نداشت! ویا اینکه مشروعیت حکومت علی علیه السلام معطل رای مردم و مقبولیت او بود و سخن آن حضرت در نهج البلاغه در خطبه ی شقشقیه مبنی بر "پس صبر کردم در حالی که گویا خار در چشم و استخوان در گلوی من مانده بود و با دیدگان خود می نگریستم که میراث مرا به غارت می برند" معاذبالله کذب محض است! در باب مقبولیت و مشروعیت در نوشتار "فاطمه سلام الله علیها ،اولین شهید انتخاب بین حکومت اسلامی و حکومت دموکراتیک" به تفصیل بحث شده است.

"باید طلاق حکومت را از دین بگیریم"(محسن سازگارا-پرتو سخن-27-3-83)

"لازم است بدانیم که دموکراسی به عنوان محوری برای اتحاد اصلاح طلبان یک دموکراسی مطلق و غیر مقید به وصف دینی است.با این دید ما به استقلال نهادهای دین از نهاد سیاست اعتقاد داریم"(مصطفی معین-شرق-3-5-83)

"سکولاریسم ضد دین نیست"(محمد خاتمی-حیات نو-7-6-81)

"حکومت از مقوله ی دین نیست و نمی توان در امور آن از دین بهره جست"(حسن یوسفی اشکوری-کیهان-22-4-79)

"ما معتقدیم با توجه به شکست تجربه آمیختگی دین با سیاست نباید در هزاره ی سوم تمدن ایرانی بار دیگر این تجربه تکرار شود و دین نباید در کنار سیاست به تعیین تکلیف برای مردم بپردازد"(بیانیه حزب مشارکت-سیاست روز-3-9-82)

"نظام باید بپذیرد که دیگر دوران انقلابی گری و آرمان خواهی تمام شده و ارزش دیگر دین داری و برخی خرافات نیست"(بهزاد نبوی-پرتو سخن-22-11-82)

"از مردم سالاری دینی به دلیل وجود قید دینی نمی توان دفاع کرد.بهترین نوع مردم سالاری مدل آمریکایی آن است که تمام ادیان در آن دارای احترام است من حکومت دینی و جمهوری اسلامی را مصداق حکومت نمی دانم."(عمادالدین باقی-بینش سالم-1-4-82)

آقای اکبر گنجی در سالهایی که در ایران تشریف داشتند می فرمودند"اندک اندک باید ایده های امام خمینی را گورستان های تاریخ جستجو کرد". در جایی دیگر می گوید "دوران امام خمینی به سر آمده است"(پرتو سخن-21-2-79-اکبر گنجی) در جایی دیگر می گوید "عاشورا معلول تعارض های قومی و نتیجه خشونت پیامبر در بدر و خیبر بود"(!)(20-11-78-اکبر گنجی)

"قوانین شرعی در مورد زنان ظالمانه است"(مهر انگیز کار -عصر آزادگان-7-11-78)

"در هیچ حای اسلام دلیلی برای وجود حجاب اسلامی دیده نمی شود(!)"(حسن یوسفی اشکوری-جمهوری اسلامی-28-1-79)

"احکام قصاص بر خلاف حقوق بشر است"(سیمین بهبهانی-پرتو سخن-17-4-182)

"ما در دین ایدئولوژی نداریم و اصلا خداوند ایدئولوژی نفرستاده است"(اکبر گنجی-دوهفته نامه ی صبح-نیمه دوم خرداد 78)

"حتی ائمه در بعد ظاهری و حکومت که در واقع زعامت دنیوی است از خطا مصون نمی باشند"(عبدالکریم سروش-ماهنامه کیان-شماره 44)

"تبعیت از بزرگان خصیصه جوامع عقب افتاده است"(محسن کدیور-روزنامه صبح امروز-31-1-78)

"روحانیت قشری گرا،انحصار طلب و حتی تقلید از امام خمینی کورکورانه بوده است"(مقصود فراستخواه-روزنامه ایران-18-6-77)

"وظیفه ی دولت تلاش برای بهبود آخرت مردم نیست و حتی پیامبر و امام معصوم نیز چنین وظیفه ای ندارند"(ابراهیم یزدی-کیهان-20-2-84)


حضرت امام می فرمایند "اینها مى‏خواهند یک مملکت غربى براى شما درست کنند آزاد هم باشید، مستقل هم باشید اما نه خدایى در کار باشد و نه پیغمبرى و نه امام زمانى و نه قرآنى و نه احکام خدا- نه نمازى و نه هیچ چیز. شما شهادت را براى خودتان فوز مى‏دانید براى اینکه مثل- مثلًا- سوئیس بشوید یا شما قرآن را مى‏خواهید؟ شما براى اسلام قیام کردید. این همه رنج و زحمت که روحانیت برد و مى‏برد براى اسلام است. هر جا که گفتند جمهورى بدانید که توطئه تو کار است. اسم اسلام را نیاوردند هر جا، گفتند جمهورى دمکراتیک، بدانید توطئه تو کار است؛ بدانید منهاى اسلام است؛ آزادىِ منهاى اسلام است، استقلالِ منهاى اسلام است."

صحیفه امام، ج‏7، ص: 461

ونیز می فرمایند " اینها (مستکبرین)از اسلام می ترسند،از جمهوری دموکراتیک نمی ترسند.اسلام بود که جلوی اینها ایستاد..."

و نیز می فرمایند:"مصیبت آن وقت است که (غربی ها) از شما تعریف کنند،چهار مرتبه تعریف کنند از یک کسی مردم می فهمند این عیبی دارد که اینها تعریف می کنند از او"صحیفه.ج17.ص160

ولی فقیه زمان و مکان حضرت آیت الله خامنه ای حفظه الله میفرمایند: "بعضی از کف زدن دشمن خوششان می آید،وقتی می بینند دشمن برای شما کف می زند باید بفهمید که به دروازه ی خود گل زده اید و تنها دشمن را راضی کرده اید.هر آدم عاقل تا دید دشمن برایش کف می زند باید به فکر فرو رود و بگوید من چه غلطی کردم من چه کار کردم که دشمن برایم کف می زند؟ باید به خود بیاید...".

آری ،حمایت بیگانگان و دشمنان اسلام و این ملت از جنبش هایی نظیر جنبش اصلاح طلبی و یا جنبش سبز بی دلیل نیست و آنها جز به منافع خود به چیز دیگری نمی اندیشند.وقتی خون مردم بی گناه افغانستان و پاکستان و عراق و فلسطین از دست های بی رحمشان می چکد،دم از حقوق بشر و آزادی و دموکراسی می زنند و نگران وضعیت حقوق بشر در ایران اند.نقض کامل حقوق اولیه انسانی در عربستان و یمن و مصر و پاکستان و سرزمینهای اشغالی فلسطین آنها را به نگرانی نمی اندازد،ولی جار و جنجالشان برای عدم اجرای حکم خداوند مثل اعدام و سنگسار در کشوری مثل ایران تمام دنیا را فرا میگیرد. از آزادی بیان و اندیشه سخن می گویند و اما کمترین شبهه و سوالی در مورد دروغ بزرگی به نام هولوکاست را بر نمی تابند. معلوم نیست بر اساس این دروغ ابلهانه جناب هیتلر که مادرش نیز یهودی بوده است 6 میلیون یهودی را چگونه و از کجا جمع آوری کرده است تا به سوزاندن آنها دست زند؟ کلاهک های هسته ای در آمریکا و اسرائیل و پاکستان و ... موجب نگرانی این دون صفتان نیست،اما فعالیت های صلح آمیز کشوری مثل ایران که تحت NPT فعالیت می کند و آژانس بارها صلح آمیز بودن فعالیت های آن را تایید کرده است را خطری برای بشریت و تهدیدی برای خاورمیانه و جهان دموکرات می خوانند.

انشاالله این انقلاب بدون کجروی از مواضع و اهدافش به کوری چشم بدخواهان و منافقین و کفار به انقلاب جهانی حضرت بقیه الله الاعظم خواهد پیوست.

در این باره مطالعه ی کتاب های زیر خالی از لطف نیست:

عروسک های غربی،نشر وثوق-محسن ن.

بازی ترور،نشر کیهان،سید عبدالمجید اشکوری و حمید رسایی.


توهین به مقدسات و دین و انقلاب توسط اصلاح طلبان 1 + pdf


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.