مستند ساعت 25 (درباره فروپاشی آمریکا - قسمت آبی در سایه:موج اسلام گرایی در آمریکا)

برتربین - نادر طالب زاده

 
 

قرمز نام ساعت 25 را مرتضى [آوینی] انتخاب کرد، یک روز داخل اتاق او بودیم گفت اسم این مجموعه را مى گذاریم ساعت 25، من تا آن زمان اصلا نام ساعت 25 را نشنیده بودم، اسم خیلى مناسبى بود، چون بحث، بحث آخرالزمان بود، منظور ساعتى وراى ساعت تقویمى و 24 ساعت معمول، و من این نام را قبول کردم.

فلش 3اخیرا نادر طالب زاده درمصاحبه ای با اشاره به آثاری که درباره آمریکا ساخته شده تاکید کرد که آمریکایی ها تنها به خاطر آثارش به او اجازه سفر به آمریکا به همراه رئیس جمهور را نداده اند.یکی از این مستندها،مستند ساعت 25 است که نادر طالب زاده درباره آن می گوید:«سال 69 سفرى به آمریکا رفتم، دیدم چقدر گداها در خیابان زیاد شده، در بازگشت ‏با موافقت‏حوزه هنرى به آمریکا رفتم و حدود سه ماه درباره فقر در آمریکا تصویر بردارى کردم. اینجا بود که شهید آوینى به کمک من آمد. حتى قبل از رفتن هم چند جلسه باایشان داشتم، خیلى مرا تشویق کرد و پیشنهادهایى داد و حجم اعظم کار را براى تدوین به آقای فارسی سپرد ...». برای تهیه کسب اطلاعات بیشتر درباره این مستند و تهیه آن می توانید به این آدرس مراجعه کنید.قسمت آخر این مستند که با نام «آبی در سیاهی» درباره موج اسلام گرایی در آمریکاست تقدیم کاربران می شود.

دانلود 2دانلود بخش «آب در سایه» مستندساعت 25 با کیفیت 56kbps  و با اندازه 3.4مگابایت

دانلود 2دانلود بخش «آب در سایه» مستندساعت 25 با کیفیت 100kbps  و با اندازه 10.4مگابایت

دانلود 2دانلود بخش «آب در سایه» مستندساعت 25 با کیفیت 256kbps  و با اندازه 23.4مگابایت

لینکهای بالا به نظرم کامل نباشد در ادامه دانلود نمایید

مستند ساعت ۲۵ از آنجا شروع می شود که قیام ضدصهیونیستی در ۱۲ اکتبر ۱۹۹۱ از سوی یهودیان و سیاه پوستان آمریکایی در راستای ضد نژاد پرستی سیاه پوستان در نیویورک شکل گرفت که این قیام در سالهای بعد نشانه های آشکار خود را نمایان کرد. در جریان قبل از این تظاهرات سیاه پوستان قبلا با صهیونیست ها روابط نسبتاً خوبی داشتند ولی از آن موقع به بعد که فهمیدند سرمنشأ همه این بی عدالتی ها خود صهیونیسم بین الملل است.
اما ماجرای زمینه سازی این قیام از آنجا شروع شده بود که ۲ ماه پیش از آن، یک راننده یهودی در یک محله فقیرنشین یک پسر سیاه پوست را زیر گرفت. اما راننده آمبولانس در موقع حادثه به جای نجات پسربچه سیاه پوست، راننده یهودی را فراری داد.
این واقعه باعث خشم و آشوب سیاه پوستان شده و تظاهرات و آشوب هایی در نقاط مختلف شهر به وجود می آورند، در نتیجه این امر پلیس وارد می شود که در این درگیری ها یک یهود کشته می شود که بعدها نیز برای سرکوب شدیدتر این آشوب و درگیری ها نیروهای صهیونیستی وارد عمل می شوند.

مدت زمان : ۴۵ دقیقه

در ادامه این مستند به زمینه های قبلی و علل شکل گیری این گونه تظاهرات از جمله تبعیضات نژاد پرستی از سوی صهیونیست ها، سیاست های آمریکایی در جهت منافع صهیونیسم و … پرداخته می شود.
اما طی مصاحبه با یهودیان و شهروندان آمریکایی و برخی کارشناسان به این نکته اشاره می شود که عملکرد دولت ایالات متحده آمریکا به مانند همکاری دو دولت در کنار هم – یک قدرت در ظاهر (خود دولت آمریکا) و یک قدرت مرموز در باطن و کنترل کننده اصلی امور (صهیونیسم بین الملل) – است. و این مسأله را به گفته برخی کارشناسان می توان در سیاست های داخلی و بین المللی آمریکا که در راستای حمایت از منافع صهیونیست ها قرار دارد، ملاحظه کرد.


.::. دانلود با کیفیت بالا .::.
(فرمت: mp4، ابعاد تصویر: ۲۴۰*۳۵۲)

.::. دانلود با کیفیت متوسط .::.
(فرمت: wmv، ابعاد تصویر: ۲۴۰*۳۲۰)

(حجم کل:۸۶٫۴ MB )
لینک اصلیلینک کمکی

.::. دانلود نسخه مخصوص موبایل – ۳gp .::.

(حجم کل:۴۵٫۸ MB )
لینک اصلیلینک کمکی.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.