درباره خانه سینما

برتربین- سینما

- برگزاری میتینگ سیاسی در خانه سینما

- تنهایی 'قدیریان' در جشن خانه سینما

- کمک 240 میلیونی دولت به خانه سینما !

- واکنش تشکل‌ها به مسائل خانه سینما

- در سینما نفوذی دشمن داریم

+ تصاویر بازیگران و حاشیه خانه سینماتنهایی 'قدیریان' در جشن خانه سینما
«من از همه شما ملت ایران و امام زمان بابت این کم‌کاری‌ها عذر می‌خواهم.» این تنها جمله‌ درخوری بود که در جشن خانه سینما درباره اهانت به قرآن بیان شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی مشرق، قدیریان تنها کسی بود که در طول مراسم جشن خانه سینما اشاره درخور توجهی به اهانت اخیر امریکائی‌ها به ساحت قدسی قرآن کریم، ابراز داشت.
عبدالحمید قدیریان که جایزه بهترین طراح صحنه و جایزه طراحی لباس به خاطر فیلم ملک سلیمان را دریافت کرد، وقتی در جایگاه مراسم قرار گرفت ضمن اشاره به فاجعه قرآن سوزی اخیر گفت: «من از همه شما ملت ایران و امام زمان بابت این کم‌کاری‌ها عذر می‌خواهم. "کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا" بیایید به "هل من ناصر ینصرنی" حسین بن علی(ع) پاسخ بگوئیم.»
نکته جالب توجه این که قدیریان در هنگام ایراد این سخنان، از طرف برخی حضار مورد طعن و کنایه هم قرار گرفت؛ حتی برخی پایان سخنان وی را خواستار شدند.
سایت خانه سینما سخنان قدیریان را این طور منعکس کرد: «جایزه بهترین طراحی هنری را دریافت کرد و از فاجعه اهانت به قرآن ابراز تاسف کرد و از اهالی فرهنگ و هنر خواست جواب بی‌حرمتی به قرآن را با نگاه فرهنگی خود بدهند.»
بر اساس گزارش خبرنگار مشرق، در جشن خانه سینما که در روزهای گذشته برگزار شد هیچ اشاره‌ای به فاجعه اهانت به قرآن نشد و این تشکل به اصطلاح هنری صرفا به یک بیانیه سه خطی بسنده کرد. این در حالی است که طی سال‌های اخیر، بسیاری از اهانت‌های غرب به اسلام و قرآن و مصادیقی چون فرشتگان، بهشت و جهنم، قیامت، آموزه‌های الهی، پیامبران و... از طریق محصولات هنری صورت پذیرفته بود.


حاشیه های جشن خانه سینما
حاشیه های جشن خانه سینما
حاشیه های جشن خانه سینما

حاشیه های جشن خانه سینما
حاشیه های جشن خانه سینما
حاشیه های جشن خانه سینما

حاشیه های جشن خانه سینما


حاشیه های جشن خانه سینما
حاشیه های جشن خانه سینما
حاشیه های جشن خانه سینما
حاشیه های جشن خانه سینما
حاشیه های جشن خانه سینما

حاشیه های جشن خانه سینما
حاشیه های جشن خانه سینما


----------------------------------------------------------

واکنش تشکل‌ها به مسائل خانه سینما

واکنش تشکل‌ها به مسائل خانه سینما جمعی از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی درخصوص اتفاقات اخیر در چهاردهمین جشن خانه سینما و موضع‌گیری وزیر ارشاد و معاون سینمایی اظهار نظر کردند.

بخش های سانسور شده افشاگری یک فیلمساز درباره خانه سینما

مشرق منتشر کرد/ بخش های سانسور شده افشاگری یک فیلمساز درباره خانه سینما بخشهایی از نامه صالح دلدم تهیه کننده و کارگردان خطاب به شمقدری را از گذر می گذرانید که این بخش ها هنگام انتشار توسط رسانه های کشور سانسور شده است.


کمک 240 میلیونی دولت به خانه سینما !

کمک 240 میلیونی دولت به خانه سینما ! سجادپور دربرابر پرسش‌هایی که حکایت از اختلاف میان دولت و خانه‌سینما خبر می‌داد؛ بر نبود این اختلاف تاکید می‌کرد. او تذکر داد که 21 شهریور؛ روز مناسبی برای سینما نیست. 240 میلیون به جشن کمک شده و از بحران هیچ خبری نیست.

برگزاری میتینگ سیاسی در خانه سینما

برگزاری میتینگ سیاسی در خانه سینما مراسم چهاردهمین جشن سینمای ایران به محفلی برای عقده گشایی سیاسی تبدیل شد.

در سینما نفوذی دشمن داریم

جلسه ابوالقاسم طالبی با دانشجویان؛ در سینما نفوذی دشمن داریم امروز دشمن طرح، ستاد و برنامه دارد و در بین قشرهای مختلف جامعه ما نفوذ. در حقیقت دشمن در این نبرد مدرن، افراد خود را به‌خوبی شناسایی کرده و اعمال نفوذ می‌کند. می‌توان به این نتیجه رسید که در سینما نفوذی دشمن داریم این نقش را برای دشمن ایفا می‌کنند.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.