گزارشی از جنایت تاسوعای چابهار: مادر و کودک دوماهه در خون خود ‌غلتیدند

برتربین-گزارشی از جنایت تاسوعای چابهار: مادر و کودک دوماهه در خون خود ‌غلتیدنددر پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت شهادت جمعی از هموطنانمان در روز تاسوعا در چابهار آمده است: اگر در کربلا امام حسین(ع) به شهادت می رسد امروز نیز مادر و کودک دوماهه اش و زن و مرد و کودک در خون خود می غلتند. همچنین در این پیام آمده است: دشمنان نمی خواهند غنی سازی اورانیوم را در کشورمان ببینند و این مساله بین اسلام و دشمنان اسلام است.

چگونگی وقوع جنایت چابهار
صبح روز چهارشنبه مصادف با ۲۴ آذر ماه و تاسوعای حسینی بر اثر یک عملیات تروریستی در شهرستان چابهار که در بین عزاداران حسینی روی داد دهها تن از هموطنانمان شهید و مجروح شدند. در پی این جنایت تروریستی یک مقام آگاه در وزارت اطلاعات کشورمان در اخباری که در همان روز منتشر شد، اعلام کرد: سه بمب گذار که از یک کشور همسایه وارد میهن مان شده بودند و در تور ماموران ویژه وزارت اطلاعات قرار داشتند طی اقدامات کور جداگانه ای قصد بمب گذاری در مناطقی از جنوب و شرق کشور را داشتند که یک تروریست در درگیری با ماموران وزارت اطلاعات به هلاکت رسید.


وی افزود: عنصر تروریست دوم هنگام خروج از کشور دستگیر و نفر سوم میان جمعیت متاسفانه موفق شد به اقدام کور خود دست بزند و تعدادی از عزاداران حسینی را در شهر چابهار به شهادت برساند.
این مقام آگاه در وزارت اطلاعات ادامه داد: سربازان گمنام امام زمان(عج) در اقدامی ویژه اطلاعاتی- عملیاتی سحرگاه روز پنج شنبه، موفق شدند هشت نفر دیگر از عوامل تروریستی و مرتبطان این جنایت را در شهرستان های چابهار، نیکشهر و کنارک سیستان و بلوچستان شناسایی و دستگیر کنند.
وی ادامه داد: برابر اطلاعات به دست آمده، این گونه اقدامات با هدایت سرویس های اطلاعاتی جریان سلطه و با هدف ایجاد ناامنی و جلوگیری از جهش بزرگ اقتصادی منطقه جنوب شرق کشور و بندر چابهار صورت پذیرفت که با استعانت از خداوند متعال، توطئه ها با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی و خنثی خواهد شد.
از سوی دیگر معاون امنیتی استانداری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: ساعت ۳۵/۱۰ روز چهارشنبه دو نفر به قصد انجام عملیات انتحاری برای ورود به مسجد امام حسین(ع) چابهار تلاش کردند که این تلاش آنان بی نتیجه می ماند.

استفاده دوباره جندالشیطان از نوجوانان برای عملیات انتحاری
گروهک جندالشیطان برای چندین بار متوالی از یک نوجوان کم سن و سال برای  عملیات انتحاری حادثه تروریستی چابهار استفاده کرد. گروهک جندالشیطان قبل از این نیز در حادثه تروریستی مسجد جامع زاهدان از یک نوجوان کم سن و سال استفاده کرده بود.

استفاده از نوجوانان کم و سن و سال، برای عملیات های انتحاری پس از شستشوی مغزی آنها، از جمله کارهای ویژه ای است که این گروهک وهابی به صورت ابزاری طی سالهای اخیر برای مقاصد خود از آن استفاده کرده است .
گفتنی است وهابیون تروریست در سالهای اخیر طی احداث مدارسی دینی در کشورهای همچون پاکستان، کودکان کم و سن سال این مدارس را برای عملیات های انتحاری آموزش داده واز آنان استفاده ابزاری می کنند.
همچنین این گروهک طی صدور بیانیه ای مدعی شده است که در حادثه تروریستی چابهار تنها نظامیان را کشته است و در اعلام اسامی عوامل این اقدام انتحاری از نام های مستعار و عامی، همانند خاشی و چابهاری! استفاده کرده است.

دشمنان از وحدت اسلامی و درسی که قیام عاشورا به ما می دهد، هراس دارند.
رهبر معظم انقلاب در پیامی به مناسبت جنایت تروریستی چابهار تاکید کردند: دشمنان از اتحاد مسلمانان و اقتدار دنیای اسلام هراس دارند.
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در این پیام که در مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی خونین چابهار قرائت شد خاطرنشان کردند مردم اهداف دشمن را خوانده اند و تشخیص داده اند که استکبار نمی خواهد امت اسلامی از عزت و اقتدار برخوردار باشد.
ایشان افزودند: دشمنان نمی خواهند اتحاد مسلمانان و اقتدار دنیای اسلام را ببینند و آنان از وحدت اسلامی و درسی که قیام عاشورا به ما می دهد، هراس دارند.
در ادامه این پیام که واحد مرکزی خبر آن را منتشر کرد آمده است: اگر در کربلا امام حسین(ع) به شهادت می رسد امروز نیز مادر و کودک دوماهه اش و زن و مرد و کودک در خون خود می غلتند.
همچنین در این پیام آمده است: دشمنان نمی خواهند غنی سازی اورانیوم را در کشورمان ببینند و این مساله بین اسلام و دشمنان اسلام است.

اقدامات تروریستی خدشه ای در روحیه عاشورایی مردم و مسئولان ایجاد نمی کند
رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز در پیامی به مردم و خانواده شهدای حادثه تروریستی چابهار، اعلام کرد: این قبیل حرکت ها کوچکترین خدشه ای در روحیه و فرهنگ عاشورایی مردم و مسئولان ایران پدید نخواهد آورد.
دکتر احمدی نژاد در این پیام که توسط وزیر کشور در مراسم تشییع پیکر شهدا در چابهار قرائت شد، با تسلیت به رهبر معظم انقلاب، خانواده های داغدار سیستان و بلوچستان بویژه مردم چابهار، گفت: حادثه تروریستی چابهار و شهادت مظلومانه جمعی از مردم بی گناه پرده از جنایت دشمنان انقلاب اسلامی برداشت و این نشانه ضعف و درماندگی آنهاست. وی در این پیام خطاب به عوامل فتنه خاطرنشان کرد: با همدلی شیعه و سنی هیچ خللی به نظام وارد نمی شود.

علی لاریجانی نیز حادثه تروریستی چابهار را اقدامی در جهت اختلاف افکنی میان شیعه و سنی دانست.

آمار شهدا و مجروحان
جلال سیاح در گفت وگو با افزود: بعد از ناکامی یک نفر از آنان اقدام به انفجار در بین مردم در میدان فرمانداری این شهرستان می کند که بر اثر آن در دقایق اولیه ۳۰ نفر شهید و ۵۵ نفر مجروح شدند اما به علت وخامت حال تعدادی از مجروحان، آمار شهدای این جنایت افزایش یافت.
بر همین اساس طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی منابع خبری، تاکنون بر اثر جنایت چابهار ۳۷ نفر شهید و ۹۵ نفر زخمی شدند.
همچنین به گفته معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان، تعدادی از شهدا از برادران اهل سنت بودند.
در همین حال سرهنگ عرب معاون اجتماعی و انتظامی استانداری نیز گفت: ۴ نفر از پرسنل نیروی انتظامی در حادثه تروریستی چابهار به شهادت رسیدند که یک نفر از آنها سرباز و سه نفر دیگر درجه دار بودند.

تشییع پیکر شهدا با حضور نماینده رهبری و وزیر کشور
صبح دیروز پیکر پاک شهدای حادثه تروریستی چابهار در میان حزن و اندوه اقشار مختلف مردم این شهر تشییع شد.
پیکر شهدای این حادثه تروریستی از میدان شهدای چابهار تا چهارراه راهنمایی تشییع شد و سپس پیکر ۸ تن از شهدا در مزار شهدای چابهار به خاک سپرده شد و پیکرهای دیگر شهدا برای خاکسپاری به استانهای مربوطه منتقل شد.
هیاتی بلندپایه به سرپرستی وزیر کشور و به نمایندگی از دفتر رهبر معظم انقلاب، دولت و مجلس به منظور شرکت در آیین تشییع جنازه شهدای حادثه تروریستی روز تاسوعا، در این مراسم شرکت داشتند.

همچنین ظهر دیروز پس از اقامه نمازجمعه در زاهدان، پیکر دو تن از شهدای حادثه تروریستی چابهار از مصلای قدس تا گلزار شهدای این شهرستان تشییع شد.
در این مراسم که با حضور علمای شیعه و سنی، روحانیون، اصناف، اساتید و دانشگاهیان، مسئولان ادارات، نهادها و سایر اقشار مردم انجام شد، نمازگزاران و عزاداران حسینی با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» و «نهضت امام حسین(ع) همچنان ادامه دارد»، خشم و انزجار خود را از توطئه های دشمنان ملت ایران و عوامل مزدور آنان اعلام کردند.
خانواده این شهیدان نیز در این مراسم اعلام کردند: فرزندان ما قربانی امام حسین(ع) شده اند که این افتخار بزرگی برای ماست. ما تا آخرین لحظه گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستیم و نه تنها از شهادت نمی ترسیم بلکه حاضریم جان خود را برای حفظ اسلام و رساندن پیام امام حسین(ع) به مسلمانان فدا کنیم.

اظهارات وزیر کشور
وزیر کشور در تشریح جزئیات جنایت چابهار گفت: حدود ساعت۳۰/۱۰دقیقه صبح چهارشنبه دو عامل استکبار جهانی که کاملا تجهیز شده و آموزش دیده بودند از ناحیه مرز وارد شهرستان چابهار شدند و دست به اقدام تروریستی زدند.
نجار تصریح کرد: نیروهای امنیتی و انتظامی یکی از این افراد تروریست را قبل از اینکه اقدامی کند شناسایی کردند و به هلاکت رساندند و نفر دوم نیز طی انفجار به هلاکت رسید.
وی از به دست آمدن سرنخ های خوب در زمینه اقدام تروریستی چابهار خبر داد و گفت: برادران اطلاعات هم افرادی را دستگیر کردند و در حال پیگیری موضوع هستیم.
وزیر کشور تصریح کرد در بررسی ها مشخص شد که دست سازمان CIA و دیگر سازمانهای جاسوسی در کار است.
محمد نجار گفت: افراد تروریست تجهیزات مدرنی از خارجی ها می گیرند و آموزش هایی می بینند و به قصد کینه جویی و انتقام گیری از ملت بزرگ ایران و پیش بردن اهداف استکبار جهانی دست به این گونه اقدامات تروریستی می زنند.
وی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره وابستگی افراد تروریست اظهار کرد: گروهی تروریست که متاسفانه آن طرف مرزهای شرقی در پاکستان در حال آموزش هستند و حضور دارند این اقدام تروریستی را انجام دادند.

عیادت از مجروحان
مصطفی محمد نجار پس از شرکت در مراسم تشییع پیکر شهیدان جنایت تروریستی چابهار، به عیادت مجروحان این حادثه در بیمارستان امام علی(ع) این شهر رفت.
مصطفی محمد نجار در عیادت از بیماران گفت: رئیس جمهور تاکید کرد که تمام اقدامات درمانی بطور کامل در مورد این مجروحان انجام شود.
وی با سرکشی به بخش های مختلف این بیمارستان اعم از مردان، زنان و کودکان از مجروحان این حادثه دلجویی و با آنان گفت وگو کرد.

حمایت صهیونیست ها و وهابی ها از عاملان جنایت
رسانه وابسته به صهیونیست ها و وهابی های آل سعود ساعتی پس از انجام جنایت تروریستی چابهار به مصاحبه با برخی دست اندرکاران این جنایت پرداخت.
شبکه العربیه که در خاورمیانه به العبریه مشهور است روز چهارشنبه با ذوق زدگی از انجام جنایت فوق سریعاً به سراغ بقایای گروهک ریگی رفت و از این افراد مزدور و جنایتکار به عنوان کسانی نام برد که مسئولیت جنایت چابهار را برعهده گرفته اند.

آمریکا، حامی حملات تروریستی در ایران
در همین حال یک کارشناس آمریکایی گفت: اگرچه آمریکا حملات تروریستی چابهار را محکوم کرده، اما خود از این حمله حمایت کرده است.
جف اشتینبرگ، از مرکز بررسی های اطلاعات اجرایی، در مصاحبه با پرس تی وی با اشاره به اظهارات باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در محکوم کردن حادثه اخیر تروریستی در چابهار، گفت: «رؤسای جمهوری [آمریکا] آشکارا دروغ می گویند و این اظهارات را بیان می کنند چون به لحاظ دیپلماتیک اقدامی در خور و شایسته است، اما می دانیم که آن ها خود از این اقدامات تروریستی حمایت می کنند».
وی در ادامه اظهار داشت: درگیر کردن گروه های قومی ایران به ویژه بلوچ ها در اقدامات تروریستی و خراب کاری هایی که در ایران صورت می گیرند، از سال ۲۰۰۷ تاکنون رسماً در دستور کار مشترک آمریکا و اسرائیل قرار دارد.
او تشریح کرد: «اگر در واقع این اقدامات به طور کامل یا بخشی از آن جزو عملیات سازمان اطلاعاتی آمریکا باشد، اوباما به خوبی از آن آگاه است».
اشتینبرگ افزود: «وقتی اوباما اعمال تروریستی بوش را مورد تأیید قرار می دهد، این امر نشان دهنده آن است که وی نیز ادامه دهنده سیاست های رئیس جمهوری پیشین آمریکا است».

راهپیمایی جامعه اهل سنت در چابهار
جامعه اهل سنت چابهار با صدور بیانیه ای اعلام کرد: جامعه اهل سنت چابهار در محکومیت حادثه تروریستی در تاسوعای حسینی، امروز در این شهرستان راهپیمایی می کند.
به گزارش فارس از زاهدان، در این بیانیه آمده است: جامعه روحانیت اهل سنت چابهار از عموم مردم سیستان و بلوچستان برای انجام یک راهپیمایی در محکومیت اقدام تروریستی تاسوعای خونین این شهرستان در روز شنبه ۲۷ آذر ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت امام زین العابدین(ع) دعوت به عمل آورد.
این بیانیه می افزاید: این راهپیمایی به منظور گرامیداشت خاطره شهادت جمعی از برادران و خواهران شیعه و سنی که در جریان عزاداری حسینی در تاسوعای خونین چابهار شهید شدند، برگزار می شود.
جامعه روحانیت اهل سنت چابهار در این بیانیه ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی از اقشار مختلف مردم تقاضا دارد با شرکت در راهپیمایی عمومی، نفرت و انزجار خود را از عوامل و ایادی استکبار اعلام و همبستگی و همدردی خود با مصیبت دیدگان را ابراز کنند. همچنین نماینده ولی فقیه و استاندار سیستان و بلوچستان در بیانیه ای امروز (شنبه) را در این استان عزای عمومی اعلام کردند.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.