راز شادی امام حسین (ع) در قتلگاه + دریافت فایل کتابکتاب «راز شادی امام حسین علیه السلام در قتلگاه» اثری از استاد اصغر طاهرزاده درباره کربلا و نگاهی تازه به حوادث و وقایع آن است که برای دانلود علاقه‌مندان قرار داده شده است.
 

کتاب «راز شادی امام حسین علیه السلام در قتلگاه» اثری از استاد اصغر طاهرزاده درباره کربلا و نگاهی تازه به حوادث و وقایع آن است که برای دانلود علاقه‌مندان قرار داده شده است.

دریافت فایل ورد:

  راز شادی امام حسین علیه السلام در قتلگاه (اندازه فایل: 471�0 KiB -- دفعات دانلود: 54 بار)

دریافت فایل پی‌دی‌اف:

  راز شادی امام حسین علیه السلام در قتلگاه (اندازه فایل: 1�1 MiB -- دفعات دانلود: 64 بار)

مقدمه مولف کتاب:1- مسلّم «هرکس به هر مقامی رسید از کربلا رسید». اما آنچه بیش از همه مهم است چگونه‌دیدنِ کربلا است. اگر کربلا وطن عشق است و نوید جاودانگی و آموزشکده‌ی نهراسیدن از مرگ؛ در «چگونه‌دیدنِ کربلا» یک نگاه دیگر را نیز باید از یاد نبرد و آن؛ «چه شد که کار به قتل سلطان عشق یعنی حسین(ع) کشیده شد»؟

۲- در «چگونه‌دیدنِ کربلا»؛ یک وقت به حسین(ع) می‌نگریم که چگونه دل‌ها را تا اوج اُنس با خدا جلو می‌برد و در دریای اشکِ شوقِ وصل غرق می‌کند و یک وقت به یزیدیان می‌نگریم که چگونه حزب اموی خواستند اسلام را از حقیقت بیندازند و به نظاره‌ی غم‌های اهل‌البیت می‌نشینیم که چه خون دل‌ها خوردند.

۳- در «چگونه‌دیدنِ کربلا»؛ یک وقت راه انسان را به سوی کعبه‌ی مقصود، در راه حسین(ع) می‌نگریم و یک وقت باید راه انحراف از اسلام را در خونِ ریخته‌ی سیدالشهداء(ع) ریشه‌یابی نماییم تا کربلا را با دو چشم «جمال» و «جلال» دیده باشیم.

۴- در «چگونه‌دیدنِ کربلا»؛ هرچند ناخواسته، لحظه‌ای باید چشم از حسین(ع) برداشت و به لشکری چشم دوخت که سراسر ظلمات‌است و سعی نماییم جایگاه تاریخی آن لشکر را ریشه‌یابی کنیم و روح و روان آنان را کالبدشکافی نمود تا معلوم شود از کجا شروع کرده‌اند که هم‌اکنون در جبهه‌ی مقابله با حسین(ع) قرار دارند.

۵- در «چگونه‌دیدنِ کربلا»؛ باید به لبخندهای حسین(ع) در قتلگاه نیز چشم دوخت که چه خطر بزرگی را از سر اسلام عزیز به‌در برده است که این‌چنین در خون خود قهقهه می‌زند و صدای شکر خود را از این پیروزی به آسمان بلند کرده است؟

۶- در «چگونه‌دیدنِ کربلا»؛ اگر بصیرتِ فهم فاجعه‌ی امویان شناخته نشود که چه نقشه‌ها در سر داشتند، هرگز به فهم کربلای حسین(ع) نخواهیم رسید و در آن صورت به هیچ‌کجا نرسیده‌ایم.

۷- در «چگونه‌دیدنِ کربلا»؛ می‌توان فهمید چگونه در بازار عشق و شهادت می‌شود «خود» را بدهید و اسلامِ از دست‌رفته را بازستانید و به معجزه‌ی عشق ایمان بیاورید که در مسیر عشق، هرگز راه ادامه‌ی اسلام به بن‌بست نمی‌رسد، هرچند حزب پیچیده‌ی اموی مسیر آن را سدّ کند و لذا شناختن حیله‌های عظیم امویان ما را متوجه نقش عظیم حسین(ع) می‌نماید که راه حسین(ع) چگونه راهی است ، راهی که هرگز امویان آن را نمی‌بینند و از آن سر در نمی‌آورند.

۸- در «چگونه‌دیدنِ کربلا»؛ اگر جایگاه مناجات‌های شب عاشورا درست دیده نشود، هرگز کربلا دیده نشده است و هرگز راز نشاط و امیدواری حسین(ع) در بعد از ظهر عاشورا فهمیده نخواهد شد و از حادثه کربلا که باید تا ابد جان ما را گرم نگه دارد محروم می‌شویم.

۹- در «چگونه‌دیدنِ کربلا»؛ وقتی برای تو محبوب‌ترین انسان‌ها، اصحاب کربلا خواهند بود که بفهمی چه می‌فهمیدند که این‌چنین مرگی را انتخاب کردند، و پروانه‌وار در کنار مولایشان پَرپَر شدند تا در شهادت مولایشان او را کمک کرده باشند و نه در حفظ‌کردن و ماندن آن حضرت. آیا عجیب‌تر از این می‌شود که یاران امام، امام را در تحقق بهترین شهادت یاری کنند؟ چه رازی در ماندگاری اسلام در این نوع مُردن یافتند؟
سعی کن کتاب را جهت یافتن چنین رازی ورق بزنی.
طاهرزاده

فهرست مطالب:
مقدمه ۷
مقدمه مؤلف ۹
چه شد که کار به قتل امام حسین(ع) کشیده شد ۱۳
بهترین انتخاب در سخت‌ترین صحنه ۱۵
عامل اصلی شهادت امام حسین(ع) ۱۷
غفلت از قداست‌ها ۲۱
نقش حزب اموی در شهادت امام حسین(ع) ۲۲
غفلت از باطن قدسی اسلام ۲۸
اسلامِ دنیایی‌شده ۳۱
تفاوت دو نوع برخورد با اسلام ۳۴
به حاشیه‌رفتن معنویت! ۳۷
آفت تولید بدون توحید ۴۰
وقتی امور فرعیِ زندگی عمده شود ۴۵
غفلت از عقل قدسی شریعت ۴۹
ضرورت وجود امام معصوم در ادامه‌ی دین ۵۲
هدف اصلی امام حسین(ع) ۵۵
غفلت از مقام امام(ع) ۶۰
راز شادی امام حسین(ع) در قتلگاه ۶۵
جمال هیبت امام(ع) در قتلگاه ۶۹
با چهره‌های تابناک، به سوی مرگ ۷۱
گرفتاری و دلداری! ۷۳
راز عبادات شب عاشورا ۷۷
رفع فاجعه‌ی امویان از جهان اسلام ۸۰
نقشه‌ی معاویه در هدم اسلام ۸۳
دستورالعملی از عالم غیب ۸۶
آگاهی زینب از اصول برنامه ۸۸
پاره‌کردن پرده‌ی نفاق امویان ۹۱
حزب اُموی ۹۳
شخصیت ابوسفیان و رهبری حزب اُموی ۹۵
زمینه‌های حکومت معاویه ۱۰۰
آفت خلط امویان با اهل سنت ۱۰۲
جنگ نفاق جدید با انقلاب اسلامی ۱۰۴
اولین نتیجه ۱۰۸
جدایی فریب‌خوردگان از امویان ۱۱۰
شکست بن‌بست ۱۱۳
توقفِ تأثیرگذاری امویان ۱۱۵
روم دیروز و غرب امروز ۱۱۷

زیبایی‌های کربلا۱۱۹

منبع : تریبون مستضعفین

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.