تبلیغات علیه اسرائیل در خیابانهای آمریکا + فیلم

 
روی این عکس تبلیغاتی چنین نوشته شده است: «جنایات جنگ اسرائیل: نتیجه مالیات‌های شما». شاید این نخستین بار است که در آمریکایی که لابی بسیار قوی از صهیونیستها پشت پرده آن است، علیه اسرائیل تبلیغات خیابانی می شود.

 

تبلیغات علیه اسرائیل در خیابان‌های آمریکا

به گزارش خبرنگار مشرق به نقل از ای بی سی، یک عکس تبلیغاتی که برنامه‌ریزی‌شده بود تا هفته بعد بر روی اتوبوس‌های مترو به نمایش گذاشته شود، تبدیل به کانون بحث گردید.
بر روی این عکس تبلیغاتی این چنین نوشته شده است: «جنایات جنگ اسرائیل: نتیجه مالیات‌های شما.»

شاید این نخستین بار است که در آمریکایی که لابی بسیار قوی از صهیونیست ها در پشت پرده ی ان است، علیه اسرائیل تبلیغات خیابانی می شود. مشخص است که در حاتم بخشی بی منتهای آمریکا به اسرائیلی ها آنقدر افراط صورت گرفته است که صدای گروهی از مردم آمریکا را درآورده است و به این تبلیغات برای قطع کمک های مالی به اسرائیل دست زده اند.

تبلیغات حاضر آنقدر برای صهیونیست های آمریکا سنگین تمام شده است که شرکت های صهیونیستی در آمریکا به شدت به اعمال فشار برای قطع این تبلیغات دست زده اند.

ستاد انتخاباتی آگاهی خاورمیانه سیاتل برای اینکه این پیام بر روی تعدادی اتوبوس به نمایش گذاشته شود مبلغ 1800 دلار به مترو پرداخته است.
از آن به بعد، عضو شورای بخش کینگ، "پیتر وان ریچباور" می‌گوید که دفترش غرق شکایات مربوط به این آگهی شده است.
وی می‌گوید: «این نمونه‌ای است از حمله به دولت اسرائیل، با استفاده از تصویری که به گونه‌ای طراحی شده است تا احساسات مردم نسبت به دولت اسرائیل و طبعا آمریکائیان یهودی برانگیزاند».
با این حال، اد ماست به همراه موسسه آگاهی خاورمیانه سیاتل اظهار می‌دارند که مفهوم این پیام چنین چیزی نیست.
وی می‌گوید: «انتقاد از اقدامات یک دولت ملی به معنای انتقاد از کل مردم نیست. نمی‌توان هیچ گونه پیام ضداسرائیلی یا ضدآمریکایی در این پیام یافت. ما تنها خواستار حقوق برابر هستیم».
به گفته وان ریچباور: «برای برگردادن این تصمیم، بسیار وقت داریم».
با این حال، مدیر بخش کینگ داو کنستانتین از مترو نخواسته است تا این آگهی را بردارند، بلکه خواستار بازبینی سیاست‌های تبلیغاتی آنها شده است.
یکی از سخنگویان این بخش اظهار داشته است که مترو در حال حاضر دارای سه گزینه است: صرفا اجازه دهد تا آگهی‌ها به کار خود ادامه دهند، برداشتن آگهی‌ها، و یا به تاخیر انداختن ستاد انتخاباتی تا هنگامیکه بازبینی سیاست خود را تکمیل کند.


در تصویر زیر این تبلیغات بر روی یک دستگاه اتوبوس شهری نصب شده است.

طبق گزارش مرکز پژوهش های کنگره ایالات متحده، سالانه 3 میلیارد دلار کمک مالی آمریکا به اسرائیل است و طبق گزارش پایگاه ایف امریکن نو روزانه 7 میلیون دلار کمک آمریکا به اسرائیل و صفر دلار کمک جهانی به فلسطین است.

---------------------------------------------------------------------------------------

‌بیایید تا اسرائیل را تحریم كنیم + تصاویر

اسرائیل شناسی (وضعیت داخلی اسرائیل،اسرائیل و خاورمیانه و...)+دانلود

فیلم گریه واعتراف به ذلت یهودیان درمقابل شارون

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.