فرزند شهید اشتهاردی به شلاق و زندان محكوم شد

فرزند شهید اشتهاردی-روزنامه ایران-برتربین
شعبه 76 داگاه كیفری استان تهران با شكایت "مهدی هاشمی "، فرزند شهید بهرام اشتهاردی و مدیرمسئول روزنامه ایران را به شلاق و زندان محكوم كرد.

شعبه 76 داگاه كیفری استان تهران با شكایت "مهدی هاشمی "، فرزند شهید بهرام اشتهاردی و مدیرمسئول روزنامه ایران را به شلاق و زندان محكوم كرد.

شعبه 76 دادگاه كیفری استان تهران به استناد مواد 697 و 698 قانون مجازات اسلامی، كاوه اشتهاردی را به تحمل 6 ماه حبس تعزیری بابت افتراء و 10 ضربه شلاق بابت نشر اكاذیب محكوم كرد.

در حكم دادگاه مدیر مسئول روزنامه ایران آمده است: دادگاه به استناد ماده 25 قانون مجازات اسلامی مجازات حبس و شلاق را به مدت 3 سال تعلیق می‌نماید و چنانچه در مدت تعلیق مرتكب بزه‌های افترا و نشر اكاذیب از جرائم مطبوعاتی گردد، برای بار اول یك سال به مدت تعلیقی اضافه می‌‌شود و در مرتبه دوم مجازات تعلیقی، لغو و اجرا خواهد شد.

مهدی هاشمی به دلیل انتشار بیانیه مشترك 220 تشكل دانشجویی كه در آن خواستار محاكمه وی شده بودند از مدیرمسئول روزنامه ایران شكایت كرد و این در حالی بود كه پیش از روزنامه ایران، تمام خبرگزاری‌های داخلی این بیانیه تشكل‌های دانشجوویی را منتشر كرده بودند.اشتهاردی: قوه قضائیه نشان داد كه واقعاً "مستقل " است

مدیرمسئول روزنامه ایران گفت: قوه قضائیه با صدور چنین حكمی نشان داد كه واقعاً "مستقل " است به این معنا كه نه به نظر هیئت منصفه مطبوعات اعتنایی دارد و نه به دفاعیات متهم.

http://files.tabnak.com/pics/201101/201101020724341211.jpgكاوه اشتهاردی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس ضمن تایید حكم صادره شعبه 76 دادگاه كیفری استان تهران در خصوص شكایت مهدی هاشمی اظهار داشت: دادگاه بنده را به تحمل 10 ضربه شلاق و 6 ماه حبس تعزیری محكوم كرده اما این حكم هنوز به صورت رسمی به بنده ابلاغ نشده است.

وی درباره امكان درخواست تجدید‌نظر‌ در خصوص این حكم خاطر‌نشان كرد: بنده به این رای صادره اعتراض نخواهم كرد چرا كه ظاهراً دستگاه قضایی تصمیم خود را گرفته كه هر كاری كه مایل است، انجام دهد.

مدیرمسئول روزنامه ایران تصریح كرد: در خصوص این حكم، 2 نكته قابل تأمل است؛ اول اینكه این رأی علیه بنده در حالی صادر شده است كه 14 عضو هیئت منصفه مطبوعات در خصوص موضوع شكایت مهدی هاشمی، بنده را تبرئه كرده بودند.

اشتهاردی ادامه داد: قوه قضائیه با صدور چنین حكمی نشان داد كه واقعاً "مستقل " است به این معنا كه نه به نظر هیئت منصفه مطبوعات اعتنایی دارد و نه به دفاعیات متهم و قاضی و دستگاه قضایی برای خود یك حق وتویی قائل هستند كه می‌توانند بر خلاف همه اصول و مطالبات افكار عمومی رأی بدهند.

مدیر‌مسئول روزنامه ایران با اشاره به موضوع شكایت مهدی هاشمی علیه وی اظهار داشت: باید به دلیل شكایت مهدی هاشمی از بنده توجه شود چرا كه تمام شكایت مهدی هاشمی به دلیل انتشار خبری بود در خصوص تقاضای 220 تشكل دانشجویی كه با صدور بیانیه‌ایی مشترك، خواستار رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی شده بودند كه البته اصل این بیانیه را تمام خبرگزاری‌ها پیش از روزنامه ایران منعكس كرده بودند.

اشتهاردی افزود: حال به خاطر انتشار این بیانیه تشكل‌های دانشجویی و با شكایت مهدی هاشمی، دادگاه بنده را محكوم به شلاق و زندان كرده است.

وی در‌خصوص دلایل غیر‌حقوقی بودن رأی صادره گفت: بنده در جلسه دادگاه غیر از دفاعیات خود حداقل 500 صفحه سند تنها در مورد یكی از اتهامات مهدی هاشمی ارائه كرده بودم كه اگر قاضی محترم دادگاه به همان 500 صفحه، تنها نگاهی می‌انداخت و آن را تورق می‌كرد لااقل همان موارد كفایت می‌كرد كه به مفاسد مهدی هاشمی واقف شود اما ظاهراً آقای قاضی مستقل است به این صورت كه نه به نظر هیئت منصفه اعتنا دارد و نه به دفاعیات متهم و مستندات.

مدیر مسئول روزنامه ایران درباره برگزاری جلسه رسیدگی به شكایت شخص اكبر هاشمی رفسنجانی علیه وی نیز گفت: این جلسه با شكایت خود هاشمی تشكیل خواهد شد كه احتمالا حكم آن نیز از پیش انشاء شده است و برداشت من این است كه چندان ضرورتی به تشكل چنین دادگاهی نیست و قطعا قاضی رأی خود را از قبل صادر كرده است و دفاعیات من و نظر هیئت منصفه در این دادگاه مهم نخواهد بود.

----------------------------------------------------------------

گستاخی جدید فائزه: برای مهدی و همه زندانیان پرونده‌سازی کرده‌اند +فیلم

استیت اویل (بازخوانی یک پرونده)

فرزندان هاشمی رفسنجانی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.