اگر نامه هاشمی نبود!

انجمن اسلامی دانشجویان 12 دانشگاه بزرگ كشور با صدور بیانیه‌ای مشترك نسبت به انتشار مطلبی در پایگاه اینترنتی وابسته به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی واكنش نشان دادند.


 

متن بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان 12 دانشگاه كشور به شرح ذیل است:
روز شنبه 25 دی مطلبی در پایگاه‌ اینترنتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی منتشر شد تا شاید به زعم مدیران این سایت "كج‌راهه‌ "ای در اذهان عمومی جامعه و تحلیلگران درباره نقش ایشان در ایجاد و تقویت جریان فتنه فراهم آید.
نگاهی به این مطلب كه با عنوان "اگر نامه هاشمی نبود " منتشر شده،‌ بیانگر آن است كه دست‌اندركاران این سایت كوشیده‌اند با عبور از "حوادث پس از انتخابات " و به كارگیری تاكتیك " فرار به جلو " این‌گونه القا كنند كه نامه‌نگاری آقای هاشمی رفسنجانی نوعی آینده‌نگری نسبت به عملكرد دولت دهم بوده است! در حالی كه به اعتقاد قاطبه كارشناسان و تحلیلگران سیاسی انتشار این نامه، زمینه سو‌ءاستفاده بیگانگان، معاندان و فتنه‌گران را برای ایجاد ناامنی و آشوب در ایران اسلامی فراهم كرد.
اینك 12 سئوال دیگر درباره نامه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در آستانه برگزاری انتخابات پر شور 22 خرداد88 مطرح می‌شود تا بیش از پیش، اثرات نامه‌ بی‌سلام و والسلام وی به رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران آشكارتر شود.

1) اگر نامه هاشمی نبود! آیا استكبار جهانی و رژیم‌های جنایت‌كار اسرائیل و آمریكا كه طی سه دهه اخیر انواع توطئه‌ها را برای مانع‌آفرینی در مسیر تحقق اهداف كلان نظام اسلامی ایران طراحی و اجرا كرده و بارها به عدم نتیجه گیری در رویارویی با این نظام، اذعان داشته‌اند، "جرأت " می‌كردند این‌چنین "امیدوارانه " وارد عرصه براندازی نظام اسلامی شوند؟ قطعا این امیدواری دشمنان از آن‌جا ناشی می‌شد كه می‌دیدند یكی از شخصیت‌های موثرانقلاب اسلامی كه سال‌های متمادی از یاران و همراهان امام راحل و رهبر معظم انقلاب بوده، این بار (بنا به دلایلی از قبیل نارضایتی از عملكرد رئیس‌جمهور و...) آمادگی دارد كه با دشمنان نظام و جریان فتنه همسو و همزبان شود؟

2) اگر نامه هاشمی نبود! آیا افرادی چون موسوی ، كروبی و خاتمی و .... جرأت پیدا می‌كردند با انتشار بیانیه‌هایی همسو با جریان نفاق و ضدانقلاب اصل نظام و اركان اساسی آن را هدف قرار داده، براندازی و ساختارشكنی را وجهه همت خود قرار دهند؟

3) اگر نامه هاشمی نبود! آیا دشمنان قسم‌خوره نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و كسانی كه مردم آن‌ها را سران فتنه می‌نامند جرأت می‌كردند با انواع و اقسام اتهام‌افكنی‌ها و تهمت‌های بی‌شرمانه به "هتك حیثیت "، این نظام كه ثمره خون صدها هزار شهید و میراث گرانبهای امام راحل است بپردازند؟

4) اگر نامه هاشمی نبود! خصوصاً آن عبارت از نامه ایشان كه ادعا می‌كرد: " بی شك بخشی از مردم و احزاب این وضع را بیش از این برنمی‌تابند و آتش‌فشان‌هایی كه از درون سینه‌های سوزان تغذیه می‌شوند، در جامعه شكل خواهد گرفت كه نمونه‌های آن را در اجتماعات انتخاباتی در میدان‌ها ، خیابان‌ها و دانشگاه‌ها مشاهده می‌كنیم " و اینگونه با صراحت از اغتشاشات حمایت نشده بود، آیا اغتشاش‌گران جرأت می‌یافتند كه این‌چنین با " اردوكشی خیابانی "ناامنی ایجاد كرده، به اموال عمومی صدمه زده و 8 ماه فرصت‌های‌كشور را كه برای سازندگی و پیشرفت می‌بایست استفاده می‌شد از بین ببرند؟

5) اگر نامه هاشمی نبود! آیا دشمنان و فتنه‌گران جرأت می‌كردند كه این‌چنین بی‌سابقه به " اصل ولایت فقیه " كه میراث جاودان اندیشه سیاسی خمینی كبیر و جوهره قانون اساسی است، هجمه كرده و شخص رهبر معظم انقلاب اسلامی كه همانند جد بزگوار خود مظلوم واقع‌شده‌اند ، را مورد هجمه قرار دهند؟

6) اگر نامه هاشمی نبود!؟ آیا جریان فتنه‌گر جرأت می‌كرد با روزقدس این یادگار جاوید حضرت امام خمینی (ره) این چنین رفتار كرده و به اسم "خط امام " دقیقا عكس اندیشه‌های آن فقید و فرزانه عمل كند و با اصرار بر تغییر مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران به طرح شعاراسرائیل پسند "نه غزه نه لبنان " بپردازد؟

7) اگر نامه هاشمی نبود! آیا جریان فتنه جرأت اهانت به مقدسات دینی و ارزش‌ها و باورهای ملت فهیم ایران اسلامی را می‌یافت؟ به گونه‌ای كه در ظهرعاشورا به عزاداران حسینی حمله ور شده و در روز 16 آذر نیز تصویر حضرت امام (ره) را مورد اهانت قرار دهد؟

8) اگر نامه هاشمی نبود! فتنه‌گران 8 ماه جرأت فتنه‌انگیزی پیدا نمی‌كردند و در این صورت این‌چنین "حفره اطلاعاتی " در كشور ایجاد نمی‌شد تا پس از آن عوامل موساد و سیا بتوانند نخبگان و اندیشمندان هسته‌ای ایران را نشانه رفته و آن‌ها را مظلومانه به شهادت برسانند. (و آیا به این سبب نباید فتنه‌گران و حامیان آن‌ها را در ترور دانشمندان كشور یكی از مقصران اصلی دانست؟)

9) اگر نامه هاشمی نبود! در شرایطی كه ایران اسلامی مقتدرانه در عرصه بین‌المللی و سیاست خارجی و به ویژه در موضوع هسته‌ای در بهترین و پرافتخارترین شرایط خود قرار داشت، دشمنان خارجی نظام می‌توانستند بازی باخته را متوقف كنند؟(البته فقط توقف) و قطعنامه‌هایی مثل تحریم را مصوب و عملیاتی كنند؟

10) اگر نامه هاشمی نبود! اقتصاد ایران اسلامی كه بر اساس سیاست‌های عدالت‌محور به سمت شكوفایی می‌رفت، پس از بروز فتنه 88 گرفتار فرصت‌سوزی می‌شد؟ و طرح بزرگ و كلانی چون هدفمندی یارانه‌ها كه جزو آرزوهای دولت‌های قبلی بوده، با تأخیر مواجه می‌شد؟ و فضا به گونه‌ای می‌شد كه رهبر معظم انقلاب برای جبران آن فرصت‌سوزی‌ها بر همت و تلاش مضاعف تأكید كنند؟

11) اگر نامه هاشمی نبود! آیا صفوف از هم گسیخته معاندان، ضدانقلاب، اعم از سلطنت‌طلب‌ها، بهایی‌ها، منافقین و ... مجدداً ابراز وجود و امیدواری كرده و جنگ احزابی را علیه نظام اسلامی به راه می‌انداختند؟

12) اگر نامه هاشمی نبود! آیا سران جبهه كفر امثال رئیس‌جمهور آمریكا اوباما، كلینتون،نتانیاهو و ... جرأت می‌كردند لباس دیپلماتیك را از تن خارج كرده و اینگونه آشكارا درباره براندازی جمهوری اسلامی سخن بگویند و از فتنه‌گران با صراحت حمایت كنند؟

این بیانیه از سوی تشكل‌های دانشجویی ذیل صادر شده است:
* انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صنعتی شریف
*انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران
* انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان
* انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد
* انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز
* انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی
* انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد
* انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی بابل
* انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت معلم
* انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه
* انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان
* انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اراك
انتهای پیام/ع

منبع : فارس نیوز

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.