محمدجواد لاریجانی :برنامه دیروز ‌امروز فردا ,جنگ رسانه ای

محمدجواد لاریجانی / برنامه دیروز ‌امروز فردا / جنگ رسانه ای

محمدجواد لاریجانی در برنامه دیروز، امروز، فردا که در موضوع جنگ رسانه ای پخش شد، گفت در مقابل هجوم رسانه‌ای غرب باید بتوان خود را به یک فیلتر طبیعی مجهز کرد. مسئله نگران کننده در رسانه تبدیل شدن آن به یکی از وسایلی است که دولت‌های غربی که به دنبال سیطره بر دنیا و جهان‌گشایی هستند از آن به نحو مؤثر استفاده می‌کنند. میزان استفاده آمریکا و غرب از این ابزار نسبت به قرن گذشته افزایش پیدا کرده است، البته بعد از جنگ دوم جهانی نیز نقش رسانه بسیار بالا رفت که عمدتاً رادیو و رسانه‌های مکتوب بودند. در این قسمت از برنامه دیروز، امروز، فردا که فرازهایی از دیدار مقام معظم رهبری با دانش آموزان و بیانات ایشان در مورد مسئولیت های اقشار مختلف در نبرد فرهنگی، در سال ۷۹، در خلال آن پخش شد، دبیر ستاد حقوق بشر گفت: جریان فتنه سال گذشته بیشترین تکنولوژی آمریکا و غرب در این زمینه (القای دروغ)، پرده‌برداری کرد که چگونه به مردم، به اسم اخبار، دروغ‌ترین دروغ‌ها را نشان دهد.

مدت زمان: ۹۰ دقیقه

کاری از: شبکه سه سیما

کیفیت: TVRip (عالی)


مشاور امور بین‌الملل رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مارکسیست‌ها و غربی‌ها به اسم حقوق بشر و آزادی ذهن جوان‌ها و روشنفکران را آماده کرده و سپس بخش‌های نظامی شروع به کودتا می‌کردند، افزود: حجم رادیوهای مختلف در قرن بیستم بسیار بالا بود اما از نیمه دوم این قرن که مسئله تصویر به وجود آمد و این دو مجهز به صنعت دیجیتال شدند دسترس به آنها آسان شده و کیفیتشان بالا رفت.

وی بر همین اساس آهنگ جهانگشایی را کلمه ورودی امروز غرب دانست و اظهارداشت: آمریکا و غرب در جهانگشایی نظامی بسیار افتضاح عمل کردند که از آن میان می‌توان به عراق، افغانستان اشاره کرد؛ همچنین غرب از جهت اقتصادی نیز اصلاً هموار نبوده است.

* مقام معظم رهبری در دهه هفتاد خطر تهاجم فرهنگی دشمن را پیش‌بینی کرده بودند

لاریجانی ادامه داد: تمرکز غرب روی این مسئله است که ما را با آتش تهیه فرهنگی و فکری فتح کند و این همان تهاجم فرهنگی است که مقام معظم رهبری در دهه هفتاد به آن اشاره داشتند اما هیچ‌کس متوجه آن نشد.

به گفته وی تئوری استفاده وسیع غرب از رسانه مقابله با مردمی است که اصل مقاومت و تجربه زیبای نظام اسلامی را دارند و امواج آن امروز کاملاً مشهود است.

دبیرستادحقوق بشر در عین حال انتظار غرب را این دانست که بعد از سه دهه جمهوری اسلامی کشوری ضعیف و مفلوک باشد، یادآورشد: اکنون که آمریکا و غرب به خوبی دریافته که جمهوری اسلامی پیشرفته‌ترین، قوی‌ترین و ‌مؤثرترین کشور منطقه از لحاظ علمی و تکنولوژی است آن را برای خود خطر عمده‌ای دانسته و برای مقابله با آن تلاش می‌کند.

وی با بیان اینکه غرب تنها راه مقابله با حمهوری اسلامی را این می‌داند که مردم را از مسیری که آنها را به این قدرت رسانده منحرف کند، یادآورشد: سرمایه‌گذاری غرب در این زمینه که علاوه بر ماهواره، شبکه مجازی نیز حضوری بی‌سابقه داشته بسیار است و آنها عظیم‌ترین تهاجم را تمهید کرده‌اند.

لاریجانی بر همین اساس به لایه‌های بسیار پیچیده این قضیه اشاره کرد و گفت: لایه نمای اطلاع‌رسانی که ظاهراً قصد دادن اطلاعات، اخبار و آگاهی را دارد و لایه دیگر نمای راحتی و اوقات فراغت است.

* قدرت آینده قدرت تانک‌ها نیست بلکه تأثیرگذاری در فکر انسان‌ها است

وی ادامه داد: پیشینه هجوم غرب در بخش رسانه بیشتر استفاده از تاکتیک‌های ایدئولوژیک بود و به تدریج با نزدیک‌شدن به نیمه دوم قرن بیستم پیچیدگی عملیات بر روی ذهن‌ها بالا رفته است و این نشان می‌دهد که قدرت آینده، قدرت تانک‌ها نیست بلکه قدرت تأثیرگذاری در فکر انسان‌ها است که متفکران سیاسی غرب نیز این موضوع را مطرح کرده‌اند.

مشاور امور بین‌الملل قوه قضائیه با تأکید بر اینکه برای فتح یک مکان باید اراده‌ها را فتح کرد، اظهارداشت: نظامی که اراده‌ها را تحت تأثیر قرار دهد قدرتمندترین نظام است؛ از این رو سرمایه‌گذاری که امروز برای تأثیر روی اراده‌ها است بیشتر از سرمایه‌گذاری است که برای فتح نظامی به کار می‌رود چراکه فتح نظامی شکست خورده است.

* شکست آمریکا در افغانستان از شکست ارتش سرخ هم بالاتر است

وی با بیان اینکه شکستی که آمریکا باید منتظرش باشد از شکست ارتش سرخ هم بالاتر است، تصریح‌کرد: در واقع آمریکا در افغانستان شکست خورده و ارتش مجهز ناتو حریف افغان‌هایی که با نان خشک می‌جنگند نیست؛ چراکه نتوانسته به اراده‌های آنها دست پیدا کند و این اتفاق در عراق، لبنان و غزه نیز به وقوع پیوست.

لاریجانی در ادامه سرچشمه قدرت را اراده انسان‌ها دانست و گفت: سیاستمداران غربی برای اغراض خود بر اساس این تئوری پیش رفته عمل می‌کنند و ما نیز برای اغراض مقدسمان باید با همین تئوری درست حرکت کنیم چراکه رسانه و انقلاب دیجیتال رحمت بزرگ الهی است که کمر غرب با استفاده حق‌مدارانه از این صنعت عظیم خواهد شکست.

وی با بیان اینکه مردم تشنه خبر هستند، گفت: هرجا صداو سیما و روزنامه‌ها این تشنگی را برآورده کرده‌اند پیروز شده‌اند از این رو می‌توان کاری کرد که مردم دنیا بدانند جایی وجود دارد که به آنها سرنخ‌ها را می‌دهد و این اعتبار یک شب به دست نمی‌آید.

دبیر ستاد حقوق بشر بر همین اساس بی‌بی‌سی را یک شبکه اغوایی بسیار بزرگ عنوان کرد که سال‌ها برای به دست آوردن اندک اعتبار خود تلاش کرده است.

* افراد بصیر باید پرده‌های اغوا را در جامعه کنار بزنند

لاریجانی با تأکید بر اینکه افراد بصیر و روشنفکران مسلمان متعهد باید پرده‌های اغوا را در جامعه کنار بزنند، افزود: در زمان جنگ اول خلیج فارس وقتی آمریکا به عراق بر سر مسئله کویت حمله کرد تنها اخبار جنگی که از منطقه داده می‌شد از طریق شبکه سی‌ان‌ان و خانم امان‌پور بود که بر مین اساس فیلسوف معروف فرانسوی سه مقاله بزرگ با عنوان جنگی که هرگز اتفاق نیفتاد را نوشت و در آن این را عنوان کرد که می‌خواهم بدانم جنگی اتفاق افتاده یا خیر؟ و در واقع وی نشان داد که تا چه اندازه برای یک شهروند فرانسوی کشف این مسئله که جنگی رخ داده یا خیر مشکل است.

وی با بیان اینکه باید توان تشخیص اخبار درست را به دست آورد،‌ اضافه‌کرد: یکی از اقدامات مهم این است که مردم را به با توانمندی تشخیص درست مسلح کرد؛ از این رو واقعیات خبر بسیار مهم است چراکه یکی از پروژه‌های مهم غرب در جهانگشایی این است که حکومت‌هایی را که دوست ندارد، براندازی می‌کند.

مشاور امور بین‌الملل قوه قضائیه با بیان اینکه غرب در بحث هدفمندی یارانه‌ها تلاش می‌کرد تا این احساس را به مردم القا کند که همه چیز به هم خواهد خود و مردم باید برای خود آذوقه جمع کنند،‌ یادآورشد: یکی از توفیقاتی که دولت در هدفمند کردن یارانه‌ها داشت این است که غرب به مردم این احساس را بدهد که همه چیز به هم می‌خورد و مردم آذوقه برای خود جمع کنند اما ولت با برنامه‌ریزی این ادعای آنها را با شکست رو‌به‌رو کرد.

وی خاطر‌نشان‌کرد: جریان فتنه سال گذشته بیشترین تکنولوژی آمریکا و غرب در این زمینه(القای دروغ)، پرده‌برداری کرد که چگونه به مردم، با اسم اخبار، دروغ‌ترین دروغ‌ها را نشان دهد.

.::. دانلود با کیفیت بالا .::.
(فرمت: MP4 – ابعاد تصویر: ۶۸۰*۷۲۰)
(حجم کل:۴۵۰ MB )
لینک اصلی قسمت ۵ | لینک کمکی قسمت ۵

منبع: MobinMedia.ir
----------------------------------------------------------------------

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.