گرای‌ هاشمی از عدم وجود آلترناتیو و ارتباط آن با اغتشاشات ۲۵ بهمن


بعد از حوادث و اغتشاشات سال گذشته، رهبر معظم انقلاب بار‌ها از مسئولان و خواص خواستند تا به روشنگری در این باره اقدام کنند و آن را کالبد شکافی کنند، گذشته از آنچه برخی افراد همچون آقای صفارهرندی وزیر سابق ارشاد دولت نهم، یا علیرضا زاکانی رئیس ستاد انتخاباتی آقای قالیباف در انتخابات ۸۴، که به ادعادی روشنگری در مساجد و دانشگاه‌ها و برخی محافل و مجامع دیگر حضور می‌یابند و به جای کالبدشکافی فتنه، به تخریب علیه دولت می‌پردازند، هنوز خیلی از مسئولان به درک این موضوع نایل نیامده‌اند.
قضایای 25 بهمن مشهور به یوم النفاق، که تعدادی از بازوهای خیابانی صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها به خیابان‌ها آمدند تا نشان دهند، به اصطلاح بیداری اسلامی، خود ایران را هم فراگرفته است، ناچیز‌تر از آن است تا به آن پرداخته شود، اما در گیرودار این ماجرا‌ها که پیش از این نیز هشت ماه فضای جامعه را به اغتشاش کشانده بود، از توجه به نکاتی که منشا این تحولات بود غفلت شد. 

به گزارش ابصارنیوز، سخنان روز ۲۱ بهمن امسال هاشمی رفسنجانی در مصاحبه با روزنامه جمهوری اسلامی که در آن مواضعی غیرشفاف اتخاذ کرده بود، در بین اخبار گم شد، مواضعی که پیش از این یکبار در دوران انتخابات بیان شد و آتش‌های برافروخته نمایان شد، روز گذشته نیز در پی سخنان هاشمی‌‌ همان قضایا دوباره تکرار شد. 

هاشمی رفسنجانی، در این مصاحبه ابتدا سخنانی را به صورت سربسته درباره قانون اساسی و آنچه «مردم ناراضی» نامید بیان می‌کند. 

وی گفته است: متاسفانه مشکلات داریم. از نظر اخلاقی، فرهنگی، اقتصادی اسلامی. و خیلی چیز‌ها را نمی‌توانیم بگوییم اسلامی است. از لحاظ مردم هم بالاخره بخشی از مردم ناراضی هستند. به هر دلیلی. حالا یا حقشان باشد یا نباشد. باید بهتر از این، مردم را در صحنه نگه داریم. قانون اساسی هم باید بهتر از این مراعات بشود.
--------------------------------------------------------------
معانی لغت آلترناتیو در ویکی پدیا

معنی لغوی واژه آلترناتیو آنگونه که در دایرةالمعارفها آمده چنین تبیین می‌شود: شقی دیگر، پیشنهاد متفاوت، یک راهکار دیگر، سیاستی برتر. این وازه به صورت مکتبی نوپا در آمده که صفت متفاوت بودن را به فرد یا گروهی نسبت می‌دهد. مفهوم یاد شده در حوزه‌هایی مانند ادبیات وموسیقی نیز واردشده است .در حوزه سیاست ، آلترناتیو، به گروه یا فردی اطلاق می‌شود که به علل مختلف ، مخالف نظام موجود می‌باشد. آلتر ناتیو مخالف کامل وریشه‌ای است که نظراتی دیگرگونه دارد ، معتقد به برتری خود می‌باشد و نباید با اپوزیسیون اشتباه گرفته شود. سازمان مجاهدین خلق و سلطنت طلبان در ایران را می‌توان به عنوان دو آلترناتیو موجود نام برد .

مخالفان دولتی یا (اپوزیسیون) در اصطلاح سیاست به مجموعه افراد و نهادهای مخالف نظام سیاسی گفته می‌شود.

این واژه در نظام‌های پارلمانی در مورد گروه‌های مخالف دولت و یا در مورد گروهی از جامعه که با سیاست‌های دولت موافق نباشند به کار برده می‌شود.

ریشه لاتین کلمه اپوزیسیون از کلمه (Opposite) به معنای ضد می‌باشد.

برتربین.
--------------------------------------------------------------
اگر نامه هاشمی نبود!

فرزندان هاشمی رفسنجانی

بررسی رفتاری آقای هاشمی و خانواده ایشان در انتخابات 84 و 88

برخورد با فائزه هاشمی+دانلود فیلم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.