بررسی ابعاد اغتشاشات ناکام ۲۵ بهمن : حسین شریعتمداری-رضا سراج

بررسی ابعاد اغتشاشات ناکام 25 بهمن / حسین شریعتمداری-رضا سراج / گفتگو ویژه خبری

حسین شریعتمداری، مدیر روزنامه کیهان و رضا سراج، کارشناس مسائل سیاسی، شب پس از اغتشاشات ناکام فتنه­گران در ۲۵ بهمن ماه ۱۳۸۹ میهمان برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما بودند، و به تحلیل مسائل و نقش دشمن در این اتفاقات پرداختند.

در ابتدای برنامه کلیپ کوتاه و جالبی در مورد اغتشاشات ۲۵ بهمن ۸۹، هماهنگی در سناریوی سران فتنه، منافقین و سلطنت طلبان و شادمانی آمریکایی­ها و صهیونیست­ها در این ماجرا و راه­اندازی توئیتر عربی و فارسی از طرف وزارت امور خارجه آمریکا، پخش شد. از دیگر نکات جالب توجه این برنامه، تحلیل آقای رضا سراج در خصوص نحوه انتخاب شخص و زمان اجرای ترور برنامه­ریزی شده در قضیه شهادت شهید صانع ژاله در راستای پروژه کشته سازی منافقین و مطلب آقای شریعتمداری در خصوص ارتباطات شهید ژاله به عنوان رابط خبری کیهان و ترور هدفمند وی پس از شناسایی توسط منافقین بود.

مدت زمان: ۶۳ دقیقه

کاری از: گفتگو ویژه شبکه دو سیما

کیفیت: TVRip (بالا)

حسین شریعتمداری (مدیرمسئول روزنامه کیهان) گفت: اتفاقی که در ۲۵ بهمن افتاد یک موهبت الهی بود و این روز به سران فتنه ارتباطی ندارد، زیرا قد و قواره آنان بسیار کوتاهتر از این حرف ها است. حسین شریعتمداری در گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود: اسلامی بودن، ضدیت با آمریکا و اسرائیل ستیزی سه ویژگی انقلاب مردم مصر است که در انقلاب ایران وجود داشته است. آنها در ۳۲ سال پس از انقلاب هر کاری که از دستشان بر می آمد کرده اند و حالا باید کاریکاتوری از ایران نشان دهند و به مردم تونس و مصر بگویند الگوی شما که ایران است برای مردم خودشان کاری نکرده است.

 

وی همچنین به یکی از تاکتیک های جنگ روانی با نام “فست فود” و نتایج زودگذر آن اشاره کرد و گفت: ۲۵ بهمن اگر چه سوابقی در اوایل انقلاب داشته است اما یک راهکار اورژانسی برای آمریکایی ها بود و اولین برکت آن این بود که شکل بعدی توطئه را خنثی کرد. درگیری ما با نظام سلطه ماهوی است و مادامی که ما بر اسلام ناب تکیه داریم و آن را بر کرسی حاکمیت داریم نظام سلطه در برابر ما قد علم می کند. چشم حزب الله به رهبر است وگرنه می تواند کف خیابان را در چند دقیقه جمع کند.

 

مدیرمسوول کیهان با بیان اینکه برخی از ما می پرسند شما این اخبار محرمانه را از کجا می آورید، توضیح داد: اخبار پنهان کیهان از طریق همین بچه حزب اللهی هائی است که همه جا حضور دارند و به ما خبر می رسانند. اتفاقا شهید ژاله از کسانی بود که به ما خبر و اطلاعات می رساند. مثلا وی چندی پیش با جمعی نزد آقای منتظری رفته بودند که خبر این دیدار را هم به ما دادند و ما منتشر کردیم. من معتقد هستم که منافقین ایشان را شناسائی کردند و زدند چون نحوه شهادت هم همین را می گوید. شریعتمداری تصریح کرد:کسانی که علاقه داشته باشند بیشتر دقیق شوند می توانند به اخبار ویژه کیهان مراجعه کنند.

رضا سراج )کارشناس مسائل سیاسی( نیز در این برنامه گفت: توازن استراتژیک در منطقه با جدایی مصر از محور آمریکا و پیوستن به محور ایران به هم می خورد و این برای اسرائیل فاجعه بار است. مصر مجرای تنفس اسرائیل است و از دست رفتن آن دومینوی فروپاشی نظام های دیکتاتوری در کشورهای عربی را رقم می زند. آنها می خواستند پاسخ تحولات مصر را در مبدأ که ایران است بدهند و در ایران خط آشوب ایجاد کنند و زمان بدست بیاورند تا تحولات را مدیریت کنند. جریان ۲۵ بهمن برای سران فتنه نیست و آنان نقش پادویی و عملگی در این سناریو داشته اند. ۲۵ بهمن روزی است که متعلق به سلطنت طلب ها و منافقین است و قرینه ای با یک گروهک ضد انقلابی دارد و همچنان با یک مناسبت غربی مصادف است.

 

سراج اجرای سناریوی کشته سازی را پیچیده دانست و گفت: این سناریو نخستین بار در ۲۵ خرداد ۸۸ اجرا شد و در ۳۰ خرداد با ترور هدفمند ندا آقا سلطان ادامه یافت و در ۲۵ بهمن نیز با ترور شهید صانع ژاله دوباره اجرا شد. آنها در مقاطع مختلف وقتی احساس کردند که در کف خیابان نتیجه نمی گیرند سعی کردند از این سناریو استفاده کنند و در ۲۵ بهمن یک دانشجوی کرد سنی مذهب را انتخاب کردند تا به زعم خودشان مناطق کردنشین را تحریک کنند.

 

سراج افزود: یکی از مهمترین برکات ۲۵ بهمن این بود که مردم نفاق جدید را عریان دیدند و برخی از خواص که تا کنون سکوت کرده اند، اگرچه با تأخیر اما سکوت خود را شکستند. امروز برای مردم مشخص شد که موسوی دروغگو است و اثبات دروغگویی موسوی یکی از برکات ۲۵ بهمن بود زیرا آنان در اغتشاش خود هیچ شعار و نمادی برای حمایت از مصر مطرح نکردند. آمریکا به پایان عصر خودش در خاورمیانه رسیده است و خاورمیانه اسلامی با محوریت ایران اسلامی شکل گرفته است.


منبع : مبین مدیا

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.